Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Behajtotta a szallas.hu a...

Behajtotta a szallas.hu a kotbert?

Figyelt kérdés
Lemondanek egy szallast es lefoglalnek egy masikat ,meg az eloleget sem kuldtem el ,de a kotber az a teljes ar mikortol lefoglalom . Nem regisztraltam szemelyes adatokkal de tudom h valahogy megoldanak h megtalaljanak . Hogy van ez?

2022. máj. 30. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A szallas.hu csak egy közvetítő, nekik nincs közük hozzá. Amikor foglaltál meg kellett adnod a neved, címed, elérhetőségeid, mégha nem is regisztráltál, mert a szálláshelynek bejelentési kötelezettsége van a turisztikai központ felé amihez kellenek ezek az adatok, anélkül nem is foglalhatsz. Először szépen megkérnek rá, hogy utald át az összeget, amiről elektronikus számlát is kapsz. Az a legegyszerűbb, ha ennek ott helyben eleget is teszel. Ha nem teszed, először fizetési felszólítást kapsz, majd fizetési meghagyást (ezen a ponton már megemelkedik az összeg), végül végrehajtást (itt már a sokszorosa az összeg).
2022. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kötbér? Azt meg hogyan? Nem arról van szó, hogy a bank zárólt egy összeget? Az a tiéd, csak elkölteni nem tudod másra.

A szálláshelyek között van olyan, hogy a foglalással fizetési kötelezettség jár együtt. A teljes összeget ki kell fizetned, legkésőbb érkezéskor, vagy lemondáskor. És van olyan, amelyiknél semmit sem kell fizetned, akkor sem, ha csak simán nem érkezel meg. A kettő között meg van olyan, hogy az érkezés előtt bizonyos időszakon kívül mindent visszakapsz, illetve semmit nem kell fizetned.

2022. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Neem ,cimet semmit sem adtam meg .

Csak email, telefon es nev kellett (gondolom kesobbiekben a tobbi)


Mar beszeltem mindket fellel ,szerencsere nem tartanak igenyt ra .


Nem zaroltak semmit ,csak annyi van h ha foglalsz azzal elfogadod h ha lemondod akkor is igenyt tarthatnak a teljes osszegre

2022. máj. 31. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!