Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Első repülés, egymás melletti...

Első repülés, egymás melletti ülőhely?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Találtam több kérdést a témában, de olyan hamar változnak a szabályok, hogy minél frissebb tapasztalat érdekelne.

Wizzair-rel és ryanair-rel. Egy közvetítő oldalon vettük a jegyet plusz mindjárt szállást is foglaltunk. Biztosítást, csomagot, mindent kérdezett, de olyat, hogy hol/egymás mellett szeretnénk-e ülni, azt sehol sem lehetett bepipálni... ilyenkor automatikusan egymás mellé oszt be minket? Vagy hogy van? Első repülés mindkettőnknek, nem szeretnénk külön ülni. Bennem fel sem merült, hogy nem egymás mellé adja az egy azon foglalásban lévő jegyeket, de most olvastam, hogy azért külön fizetni kell, de én nem találtam ilyen lehetőséget :(

illetve még egy kérdés, üres műanyag kulacsot vihetek a kézipoggyászban, amit majd a becsekkolás után megtölthetek?


2022. aug. 11. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pedig kellett, hogy olyan lehetőség legyen, 14 euró. Esetleg a repülőn tudtok csereberélni. [link]

Kulacsban vizet nem lehet felvinni, csak ott vásárolt ásványvizet, mivel a kulacs több mint 1 deci.

2022. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

igen, ezt az oldalon láttam is, lastminute.com-on foglaltunk, és ott nem ajánlotta fel :(

mikor online becsekkolunk, akkor már nem lesz rá lehetőség?

2022. aug. 11. 23:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Írj az ügyfélszolgálatnak és kérdezz rá.


Egyébként az ilyen oldalakat érdemes messziről elkerülni, párezer Ft spórolásért óriási szívások rizikójának teszed ki magad a közvetlenül a társaságokkal való foglaláshoz képest. Minden utazós csoport tele van hozzátok hasonló tapasztalatlan utazók horrorsztorijaival arról, hogy ez így elérhetetlen, a másik úgy elfelejtette elvégezni a becsekkolást. NAGYON nem éri meg.

2022. aug. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

igen, ezt én is csak mos olvastam :/ mondjuk nem spórolási céllal volt, igazából csak beírtam a google-ba és ezt dobta fel elsőnek, plusz jeggyel együtt szállást is tudtam foglalni.

Közben rákerestem, még appja is van szóval átverésnek nem átverés, remélem minden rendben is lesz :(


csak ez az ülőhely bosszant... holnap felhívom, csak addig is idegesít...

2022. aug. 11. 23:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Sosem vettem még közvetítő oldalon keresztül.

Az ülőhelyet általában becsekkolásnál kell kiválasztani, ha jár a jegyetekhez helyválasztási lehetőség, akkor te magad választhatod ki, hogy hova akarsz ülni a gépen.

Ha nem jár ilyen hozzá, akkor automatikus a kiosztás.


Üres kulacsot felvihetsz.

Én például egy üres, összenyomott ásványvizes üveget szoktam felvinni.

2022. aug. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Mégis ki a franc vesz közvetítő oldalon át repjegyet? Csak az önsorsrontás.


Egyébként ez fizetős szolgáltatás, igen. Általában becsekkolásnál is van lehetőség még hozzácsapni. Úgy az esetek felében amúgy automatikusan egymás mellé ad, és többnyire egybként is elég közel. Simán lehet csere-berélni is helyeket, de ehhez tudni kell szituációt felmérni és kommunikálni.

2022. aug. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy hol veszed meg a jegyt, de általában a foglalási számmal betudsz lépni a légitársaság honlapján és tudsz hozzáadni a foglaláshoz pl. helyfoglalást. Egy próbát megér.
2022. aug. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Nem az a baj, hogy átvernek. Azt értsétek már meg, hogy a repülésnél számos probléma előfordulhat. Késés, törlés, átfoglalás, túlfoglalás anyámkínja. És ez nem vonat, hogy apu értünk tudsz jönni, itt ragadtunk Berettyóújfaluban.

Ha közvetítőn keresztül veszel, te leszel az első akit elhajt a légitársaság a francba, segítsenek rajtad, kártalanítsanak azok, akiktől a jegyet vetted.

Az, hogy együtt veszed a szállást, semmilyen előnyt nem jelent, de ha ilyen igényeid vannak akkor irány egy utazási iroda.

2022. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze, ha minden rendben megy, akkor nem lesz ilyen gondod. Azonban ez nem jelenti azt, hogy tök jó közvetítőn keresztül vásárolni repjegyet. Szinte minimális előny mellett továbbra is ott a kockázat: ha valami balul üt ki, az előnyökhöz képest nagyságrenddel nagyobb szívás.

Cipőt a cipőboltból, repülőjegyet a légitársaságtól, de ha nem akarsz erre energiát fordítani, akkor utazást az utazási irodából

2022. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
oké, ezen lépjünk túl. nem tudtam, első foglalás. legközelebb fogom tudni.
2022. aug. 16. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!