Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Dominikai Koztársaság vagy...

Dominikai Koztársaság vagy Mexiko /Cancun/?

Figyelt kérdés
Exotikus kirándulás két tini gyerekkel, melyiket ajánlanád? Hol van melegebb január elején és melyik szebb?
2022. szept. 9. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Mexiko Cancun resz sokkal valtozatosabb programokat lehet beiktatni a pihenes melle (maja piramisok, parkok, stb) mint Punta Canaban
2022. szept. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi ketszer voltunk Mexikoban januarban, dominikan sajnos meg nem ugyhogy arrol nem tudok nyilatkozni.

Cancun/Playa del Carmen/Tulum nincsenek tul messze egymastol es rengeteg programot lehet csinalni, vannak gyonyoru parkok, pl a Xcaret es annak minden egyeb parkja. A maja piramisokat is mindenkepp erdemes megnezni, plusz mi voltunk a Rio secretoban ami egy cseppkobarlang es bent uszva tudod vegignezni az egesz barlangot, nagyon szep volt. Illetve rengeteg cenote van a kornyeken, maga a part is nagyon szep, na meg az a sok isteni kaja. Ketszer ket hetet voltunk es meg mindig nem sikerult mindent megnezni amit akartunk, pedig eleg zsufolt volt a program. Ha van esetleg kerdesed irj nyugodtan privatban:) csak ajanlani tudom mexikot mindenkinek!

2022. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszonom! Ezek milyen tipusu parkok vagyis mit lehet ott csinálni/látni? A maja piramisokba be is lehet menni? Minden érdekel, koszi!
2022. szept. 12. 17:57
 4/10 anonim válasza:

Januárban voltunk két éve Cancúnban. Nem lehetett minden nap fürödni, mert voltak napok, hogy csak 24 fok volt és erős szél. Emellett gyakori volt a vörös zászló a parton, mert akkora hullámok voltak, hogy be se engedtek a vízbe.

Dominikán februárban voltunk 3 éve, ott melegebb volt és nem voltak nagy hullámok. A karibi részen főleg gyengébb a hullámzás. Mind a kettő szép.

Mexikó több programot kínál, Maya piramisok (nem lehet bemenni, csak kívülről nézni) , cenote, stb. Xcaret stb. vízi vidámparkok, tini gyerekeknek nagy élmény.

Dominikán nincs olyan sok látnivaló, inkább buggy programok, drótkötélpálya, majmos állatkert stb. Ami bárhol máshol is van. A természet viszont szép, vízesések, kristálytiszta tavak, barlangok.

2022. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi, ez az idojárás tipikus Cancunban januárban vagy csak akkor volt ilyen? A 24 fokra és szélre gondolok. Mi is januárban mennénk és fázos vagyok, ugyhogy fontos a jo ido.
2022. szept. 14. 21:00
 6/10 anonim válasza:

Sajnos nem tudom, mert csak egyszer voltunk Cancúnban. Ha ennyire fontos, akkor inkább ne januárban menjetek.

Vagy az ilyen napokon tudtok kirándulni, a piramisoknál jót tesz mondjuk, ha nincs 30 fok.

2022. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi március elején voltunk Mexikóban, és nagyon meleg volt, én el tudtam volna viselni bőven hűvösebbet is, pedig fázós vagyok alapból nagyon.

Belize-ben viszont, ami a szomszédban van, december elején voltunk, az ott erősen előszezon, nem kaptunk hőgutát, de teljesen strandidő volt, kellemes fürdéshez és kiránduláshoz is.

Mindkét helyen maya/olmék piramisokat néztünk főleg, és persze fürödtünk (búvárkodtunk) sokat, de nekünk nagyon tetszett, hogy nem csak vízparti fetrengés volt a program.

Egyébként Cancún pont nem jött be annyira, rengeteg a hangos, bunkó amerikai fiatal, Playa del Carmen, Tulum sokkal szebb, hangulatosabb.

Megkérdezhetem, hogy végül hogy döntöttetek, kedves kérdező?

2022. nov. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Végul az idojárás miatt Dominikát választottuk, mert itt pár fokkal melegebb van, mint Mexicoban.

A karibi részre megyunk, mert itt sokkal szebb a part és a tenger is és nincsenek nagy hullámok.

2022. nov. 14. 16:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Majd írhatnál, hogy milyen volt, miket lehet ott csinálni, bár gondolom akkor nagy programok nem igazán lesznek, inkább fürdés :)

Jó szórakozást és nagyon jó időt kívánok nektek!

2022. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom. Már néztem a programokat, hogy mit lehet ott csinálni.

Pl. áthajozni Saona szigetre, Catalina szigetre, mindketto nagyon szép + más szigetekre is lehet menni, itt lehet sznorkelezni. Van majomdzsungel, quad tura, indián tavak, Santo Domingo városnézés, delfin sziget, Coco Bongo show, zipline...

2022. nov. 16. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!