Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 500. 000/fő-ig hova mennétek...

500. 000/fő-ig hova mennétek fehér homokos tengerpartra pihenni?

Figyelt kérdés

Passzívan szeretnék pihenni tiszta víz és fehér homokos part mellett egy hétig. De persze az sem baj, ha 1-2 lightosabb faktultatív programra is el tudok menni.

Egyelőre még nem konkretizáltam, igazából európán kívül még nem is jártam sehol, így csak körvonalakban vannak meg az úti célok: Maldív szigetek, Cancun, Thaiföld a favoritok. Ezeken belül konkrét helyszínt még nem néztem. Szerintetek ár-érték arányban melyik a legjobb?



2018. szept. 1. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Maldív nagyon drága, nem jön ki ennyiből. Azon felül szerintem egy túlhájpolt, semmi különös környék.

Thaiföld jó lehet, de az időeltolódás miatt legalább két hétre érdemes menni - mire átállsz, jöhetsz is haza. Két hét is kijön az összegből és szép nemzeti parkjaik is vannak.

Mexikóba elég drága a repülőjegy, hacsak nincs valami nagy szerencséd, és találsz valami jó akciót.

Én a helyedben egy hétre olyan helyre mennék, ahol nincs ekkora időeltolódás: télen jó Zanzibár, májustól novemberig Egyiptom. Egyiptomban egy hónapra is elég a kereted.

2018. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyira drága Maldiv? Most láttam Utazómajmon 220 ezerért 11 nap van luxusnal hirdetett szállással, reggelivel.
2018. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Az Utazómajmos ügyeket azért fenntartással kell kezelni. Én is figyelem az oldalt, jellemzően szezonon kívül, valamilyen technikai hibát kihasználva (pl. elírják a repülőjegy árát), sokszor nagyon last minute lehet ilyen olcsón utazni. Gyakran nagyon körülményesen, hosszú átszállási idővel, reptéren alvással, stb. Ha normálisan, előre kikért szabadság idején, főszezonban szeretnél utazni, mások az árak.

World Ventures ugyanez: kitaláltak egy rendszert, hogy a sok idióta szezonon kívül is utazzon, teljenek a szállodák. Igaz olcsó, de nagyon szánalmas, mikor zuhogó esőben posztolnak a tengerpartról...

2018. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Maldív-szigetekkel az a gond, hogy hiába van benne a reggeli az árban, úgyis csak a hotel éttermeiben tudsz akár csak egy üdítőt inni, és az is drága, nem beszélve a többi ételről-italról. Ettől függetlenül ki lehet fogni biztos jó akciókat, és csodás a hely, ha sikerül összehozni, nagyon megéri. Mi majd' 5 éve voltunk nászúton a Paradise Island-en, de azóta is azzal álmodok :)
2020. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Cancun szörnyű volt, mindenhol ordibáló, részeg, bunkó amcsi fiatalok, örülök, hogy csak 2 napot szántunk rá, ott nehéz szerintem passzívan pihenni, inkább nézz utána a "Maya Riviera" résznek, Tulum csodaszép partja és Playa del Carmen viszonylagos nyugija sokkal jobban bejött, nekünk legalábbis. A romok Tulumban, Coba-ban lenyűgözőek, Chitzén Itzáról nem is beszélve.
2020. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Thaiföld nem rossz, nem is túl drága, de a fenti 2 helytől a part szépségben azért a legtöbb helyen elmarad, és elég nagy a nyüzsi. Valahogy a víz színe is fura néha, olyan ólmos zöld árnyalata van sok helyen. Mi Krabi tartományban voltunk, a Railay félszigeten, onnan mentünk sznorkelezni meg egyéb túrákra, a Poda sziget volt egyedül olyan igazi türkiz vízzel körülvett szépség, de az természetvédelmi terület, ott megszállni nem lehet.
2020. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fehér homok?


Cancun szó nélkül.... 😉😊

2021. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok

Nem kell feltetlenul Zona Hoteleraba lakni(ott vagy 50k forinttol indul egy nap..) siman be lehet buszozni a varosbol

2021. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!