Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol van a határ?

Hol van a határ?

Figyelt kérdés
Törökország és Oroszország Európa és Ázsia egyszerre, Egyiptom pedig Ázsia és Afrika egyszerre. De mi az a választóvonal, ahol átlépünk a másik földrészre?

2022. okt. 17. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Boszporusz ill az Ural hegyseg.


Ált.isk 5.-ben tanultuk. 😁

2022. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Sima google keresés...


[link]


Az egyiptomi-izraeli határ az Afrika és Ázsia határát jelentő Sínai-félszigeten


EU és Ázsia:

[link]

2022. okt. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Isti22 ***** válasza:
28%

Ezek teljesen önkényes megfogalmazások, nincs bennük egyetértés.

Az ENSZ hivatalos besorolása szerint Egyiptom Afrika, Oroszország Európa, Törökország Ázsia.

A földrajz meg azt is vitatja, hogy létezne Afrika, Ázsia vagy Európa :)

2022. okt. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Dehogy önkényesek, azért minden tudomànyágban van rá a mainstreamnek elfogadott válasza, amit természetesen innen-onnan kritizálnak, megkérdőjeleznek, de ez a tudományos élet velejárója.


Eszerint a határ Európa és Ázsia között a földrajztudomány fősodorja szerint az Ural hegység , a Kaukázus főgerince, a Boszporusz. Ázsia es Afrika között pedig a Szuezi-csatorna.

2022. okt. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Isti22 ***** válasza:

ma 07:20


Nincs semmilyen tudományos alapja annak, hogy az Urál lenne Ázsia és Európa határa, vagy legalábbis még nem hallottam róla :) Valaki ezt kitalálta egyszer önkényesen és azóta ez a hagyományosan elfogadott határvonal.

2022. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5: mivel nem országhatárt képeznek, így nincs politikai v. egyéb jelentősége. Teljesen jó a hagyományosan elfogadott határ.
2022. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Isti22-vel egyetértek. Eleve Európa maga is önkényesen kontinens, kulturális okai vannak, hogy nem csak Ázsia egy félszigetének tekintjük. Nyilván ha már annak tekintjük, a Boszporusz tényleg jogosan határvonal, hiszen Kis-Ázsia egy másik félsziget. De az Urál hegység teljes mértékben önkényes határ.
2022. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
Ahol,szeretnéd. Ha úgyis önkényesen van megállapítva akkor bárkihúzhat határt.
2022. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy térkép a kontinenshatárokkal:


[link]


A részletek itt:


[link]


[link]


[link]


Még részletesebben itt olvashatsz a témáról:


[link]

2022. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es, hát nem tudom. Az első térkép szerint, ha jól látom Grúzia, Örményország és Azerbajdzsán egyaránt Európában és Ázsiaban is található része. Én, amikor arra jártam mindenki azt mondta egyértelműen, hogy Azerbajdzsán Ázsia, Grúzia meg Európa... Örményországban nem kérdeztem, de bár nekem teljesen európai kulktúrának tűnt, úgy tudom Ázsiához sorolják.


A Boszporusz az Európa és Ázsia határa, tehát Isztambul a legnagyobb európai város. Viszont a kisebb országok szerintem inkább sorolják magukat egyik vagy másik kontinenshez, és ennek talán tényleg az lehet az oka, hogy ezen határok sokkal kevésbé kőbe vésettek, mint az országhatárok... hogy hol is van a Szahara határa, vagy az Alföldé, Erdélyé, a Balkáné... azt ki így, ki úgy értelmezi... lehet a kontinensek is ilyenek :)


Ez is, hogy a Kanarái-szigetek még Európa... ennek aztán semmi értelme. Az is furcsa, hogy utazol a Boszporusz után napokat keletnek, és egyszerre újra Európában vagy, mert ott van Grúzia, na de ez a Kanári-szigetek esetében még furcsább... átmész Gibrartárnál, aztán utazol egy napot Marokkó közepéig, másnap Dél-Marokkó mondjuk majd még egy nap és már ott is vagy Layounban, a Nyugat-Szaharai Köztársoság fővárosában, előtted meg 50 kilóméterre van három sziget, amire azt mondják, hogy Európa.

2022. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!