Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Télen melyik egzotikus országb...

Télen melyik egzotikus országba érdemes elmenni, ahol tényleg jó meleg van és a víz is meleg?

Figyelt kérdés

Kb. 30 fokra gondolok, a víznél pedig 28 fokra.

December vége, január eleje.


2022. okt. 22. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Zanzibár,

Bali,

Seychelles-szigetek,

Mauritius,

Fülöp-szigetek,

Thaiföld,

Kuba,

Mexikó,

Costa Rica

2022. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mexikot néztem, de csak 26-27 fokot ír, a vízre pedig csak 26-ot.
2022. okt. 22. 14:49
 3/13 Darius- ***** válasza:
91%
Vietnam
2022. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Mi mindig Thaiföldre megyünk.

Nov-december a legmelegebb, legjobb. 2018-ban decemberben voltunk, és akkor 39 fokok is voltak.. A tenger is jó meleg volt. Covid miatt kiesett pár év, de pár hónap és újra megyünk..

2022. okt. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Thailföld-Vietnám.
2022. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

@2 Klíma tekintetében nincs olyan, hogy "Mexikó". Több mint tízszer nagyobb Magyarországnál, az északi és déli részek között bazi nagy különbség van. Délen simán fogja hozni, amit keresel, a Karib-tenger felőli rész főleg, az óceán felől értelemszerűen hűvösebbek a vizek.


Amúgy inkább nézz utána magadnak, itt is vannak ordító baromságok, Balin a január az esős évszak kellős közepe, Zanzibárban decemberben tud elég kellemetlen idő lenni, de mondjuk Mauritiusra sem januárban mennék, van hogy kicsit előbb indul az esős évszak ott.


Értem én, hogy vannak ezek a trópusi nyaralóhelyek, de ettől még a világ különböző pontjairól beszélünk, különböző klímával.


Délkelet-Ázsia osztálykirándulós része (Thaiföld, Kambodzsa, Vietnám, Fülöp-szigetek) azt hozza, amit keresel, Vietnámnak ilyenkor csak a déli része. Annyit kell elviselni, hogy főleg Thaiföld dugig van kultúrára immunis, részeg, szexturista gyökerekkel és a többiben is előszeretettel tűnnek fel.


Működik még Óceánia gyakorlatilag egésze, de aki oda utazna az általában tudja, hogy oda akar menni meg tett is félre rá pénzt. Az ilyen "egyszer láttam Bora Borát Instán"-típusú dolgokat leszámitva, de ők meg úgysem mennek. Ha mennél, akkor Palau van a legelérhetőbb helyen, Tajvan felől relatíve fájdalommentesen megközelíthető.


Lehet menni Seychelle-szigetekre, Maldív-szigetekre (mondjuk ezerszer inkább az előbbire), Srí Lankára (ha bírod az államcsőd miatti bizonytalanságot, amúgy nagyon jó hely), India délebbi részeire (egyszerű verzióban Goa, kicsit több szervezéssel Andamán szigetek), Kelet-Indonéziába (tök más a klíma, mint Balin) meg tucatnyi másik helyre, ha van konkrétabb kérdésed, mondd.

2022. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Thaifoldon és Maldív-szigeteken voltunk már, mindketto szuper volt, de Maldívot imádtam, hasonlo szép helyet keresek. Mexikoban Cancun kornyékét néztunk, itt írták a 26 fokot tobb netes oldalon is. Zanzibár is tetszik, hogy érted, hogy itt kellemetlen lehet az ido? Pont itt szuper idot írnak.
2022. okt. 23. 12:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
@7 Ha Maldívos resortokhoz hasonlót keresel, akkor személyes tapasztalatból nem tudok semmit mondani, az ilyeneket kerülöm, mint a leprát, szerintem borzalmas helyek, inkább megyek indiai meg afrikai slumokba (nem túlzás, tényleg). Langkawi nem rossz kompromisszum, januárban is remek idő van, gyönyörűek a tengerpartok és élnek ott helyiek is, nem csak turistaszolgaként.
2022. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ízlések és pofonok! Nekem Maldív egy csoda volt, sírva hagytam el a szigetet, a gyerekek is imádták.
2022. okt. 23. 19:30
 10/13 Darius- ***** válasza:
Ott van a Conrad Resort, amely vizalatti hotel ? De az nagyon draga, gondolom azért abban nem voltal, viszont valamikor elképzeltem milyen leeht aludni a viz alatt.
2022. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!