Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Flixbus-szal ki lehet bírni...

Flixbus-szal ki lehet bírni egy Budapest-London távolságot? Mennyire kényelmetlen az út?

Figyelt kérdés
Haki utazott már ilyen távolságot velük, leírja a tapasztalatait?

2022. nov. 8. 02:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet bírni. Nagyon kényelmetlen.
2022. nov. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen max 12 órás útjaim voltak, de elég nehéz már az is. Repülőfóbiás vagy? Más esetben nehezen tudom elképzelni, hogy ezt az utat választja valaki. Nyakpárna legyen nálad, anélkül még rosszabb buszon aludni.
2022. nov. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Én egyszer utaztam flixbusszal, Varsóból Bécsbe, azt is csak egy elcseszett véletlen miatt.


Valami 5-7 óra volt az is, undorító egy út volt. Nagyon kényelmetlen. Bár volt szerepe annak is, hogy 250 volt a vérnyomásom azon a napon, de sokat nem változtat.


Londonig szerintem végképp az lenne, de te tudod. Ha valamiért csak ez jöhet szóba, akkor ki lehet bírni.

2022. nov. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg böven ki lehet bírni, a busz meg az ülések kényelmesek, de az utat végig kell ülni.
2022. nov. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Mi den alkalommal szörnyethal 8-10 ember útközben 🤦
2022. nov. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ifjabb koromban, amikor még nem voltak ezek a filléres fapados járatok, a buszozás volt az amivel "megfizethető áron" be lehetett járni Európát.

Az ember a várható élményekért cserében elviselte azt, hogy szétüli a hátsóját, hogy különböző nyomorúságos pózokban próbálja meg átaludni az éjszakát, hogy a wc-zését a három óránként e-célból történő megállókhoz időzítse. És tegye ezt a -gyakran- borzalmasan összes.art benzinkúti wc-kben ráadásul időre, mert ott hagyja a busz.

Az utastársakat már meg sem említem, sem a felőlük -vagy belőlük- áradó különböző szagokat, bűzöket vagy illatokat, melyeknek a kipárolgása elegyedik a hazulról hozott jó foghagymás fasírtos és kolbászos szendvicsével és betölti a busz légtarét.

A mai eszemmel már nem mennék busszal főleg, hogy pár ezerből repülővel is odajuthatok, ráadásul 1-2 óra alatt két napi nyomorgás helyett.

2022. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Én voltam Budapest-London vonalon busszal és személy szerint élveztem. Jó volt bámészkodni, a busz kényelmes volt, Franciaországban volt egy pár órás tranzit Dunkerqueben. Szerintem abszolút vállalható, noha a repülő kétségtelenül gyorsabb. A komppal átkelés pedig szerintem hatalmas élmény, még felnőttfejjel is. Ez konkrétan nem a Flixxel volt, de velük is utaztam már és sosem okozott csalódást.
2022. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A buszok ma már a Csalagútban mennek, ami iszonyatosan nyomasztó.Az út nagyon fárasztó, bár van filmezési lehetőség, az ülés kényelmes ugyan, de nem 36 órai utazáshoz
2022. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy 10 éve többször is lenyomtam oda-vissza a Budapest-London távot busszal. Akkor még nem volt Flixbus, csak Eurolines (Volán nemzetközi partnere).

Elviselhető volt, de nem kellemes. Néhány óránként megáll a busz, de lényegében a 27-36 órás utat végig egy helyben ülve töltöd.

Várost/tájat nézni nem nagyon lehet, mert főleg autópályán halad és nincs olyan sok látnivaló. Párszor mentünk komppal is, az egy fokkal jobb élmény volt, mint a csalagút, de igazából a komp sem akkora nagy extra élmény.


Én az út nagy részét végigaludtam. Volt, hogy odajöttek az emberek megkérdezni, hogy még élek-e, mert nem láttak még megmozdulni sem.


Ha lényegesen olcsóbb, mint a repülő és sokkal több időd van, mint pénzed, akkor esetleg lehet értelme. Illetve azért lehet értelme, ha nagyobb csomaggal mész, mint amit repülőre felengednek.

De pl. velem megesett, hogy szerb sofőr elkezdett szívózni és a tök normál méretű és súlyú poggyász miatt is elkezdett szívózni és olyan díjat kérni Londonból visszafelé, ami hivatalosan nem is létezett.

2022. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!