Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lehet-e vinni pár doboz cigit...

Lehet-e vinni pár doboz cigit Angliába?

Figyelt kérdés

A testvérem Angliában él és decemberben megyek hozzá. A Brexit óta hogyan működik a cigi kivitele?

Én csak 2-3 dobozzal akarok kivinni, amit nem a reptéren vásárolok meg. Csak kézi poggyászt viszek. Ha mehveszem valamelyik trafikban az jó? Vagy mindenképpen a reptéren kellene megvennem, ahol csak egy kartont lehet?


Magyarán Angliába akarok vinni 2-3 doboz cigit magamnak. De a reptéren csak kartonra lehet megvenni, vagyis 10 doboz cigi. Ilyenkor, ha a trafikban mehveszem ezt a mennyiséget és kézipoggyaszkent felviszem (akár öngyújtóval) akkor lehet belőle bajom?



2022. nov. 28. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Mennyi cigaretta vihető repülőn az EU-n kívülre?

200 szál cigaretta vagy

100 darab szivarka vagy

50 darab szivar vagy

250 gramm dohány.


Google keresővel sok helyen leírják

2022. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
1 karton azaz 10 doboz a maximum .
2022. nov. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BeefEater ***** válasza:
Az első válasza majdnem tökéletes, annyit tennék még hozzá, hogy ez megosztható. A hivatalos itt: [link] (A Google találatokban vakon nem bíznék meg)
2022. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Én is olvastam, hogy mennyit lehet kivinni. Tudom, hogy a pár doboz megengedett (a maximum szál mennyiségnek is utána olvastam), de engem csak az érdekel, hogy ha a trafikban veszem meg dobozzal, és nem kartonnal a reptéren, akkor az nem-e probléma? Mivel nem viszek bőröndöt csak kezipoggyaszt, és abban nem-e baj, ha van pár bontatlan cigi.
2022. nov. 29. 22:34
 5/6 BeefEater ***** válasza:

Ha elolvasod a linket amit küldtem, akkor egyértelmű lesz. 200 szál cigarettát hozhatsz. Az teljesen mindegy, hogy ez 10 darab 20 szálas doboz, vagy egyesével gumipókozod raklapokra.

(Ha bontott doboz is van nálad, igyekezz úgy kibontani, hogy a szakadt zárjegy rajta maradjon, de kétlem, hogy ezzel bárki is foglalkozna.)

2022. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2022. nov. 30. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!