Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Váltsak pénzt vagy kártyával...

Váltsak pénzt vagy kártyával fizessek?

Figyelt kérdés

Mi éri meg jobban? Ha váltok pénzváltóban zloty-t, vagy ha kártyával fizetek?

OTP junior kártyám van



2022. dec. 4. 22:44
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem a kartya jobb. Ha leveszed akkor a bank von le penzt.
2022. dec. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ hol fogsz fizetni és azok milyen árfolyammal számolnak.
2022. dec. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
A bank váltja át a pénzt, mindig a középárfolyamon, sokkal jobban megéri és egyszerűbb kártyával fizetni. Kivéve, ahol nincs ilyen lehetőség. Készpénz emiatt nem árt.
2022. dec. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez attól függ, milyen árfolyamon vált a bankod és mennyi a pénzváltás költsége. Többnyire a bankkártya a nyerő, de még mindig vannak kivételek a piacon.
2022. dec. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Amit előttem írtak az euróra érvényes. Ha más pénznemet használsz akkor először euróra, majd a másik pénznemre (például zloty) váltja, a dupla konverzió miatt rosszabb mint a készpénzt pénzvátlóban váltani. Tehát ha olyan helyre mész ahol euró van kártyázz nyugodtan, ha meg más pénznem akkor készpénz (főleg ha ingyenes a felvétel).
2022. dec. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lengyelországban szinte mindenhol lehet kártyával fizetni, a legapróbb tételt is. Szeritnem jobban megéri, mint váltogatni...
2022. dec. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! De hiába lenne ezek szerint jobb a kártya, anyukám nem akarja, hogy vigyem, mert amilyen szerencsétlenek vagyunk, még ellopják...
2022. dec. 5. 18:22
 8/9 NTBS ***** válasza:
Talán kártya.
2022. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fizess Revoluttal, ott látod milyen árfolyamon vált, én az OTP-vel párszor megszívtam, mert előbb vált dollárba és utána euróra.


Valamennyi készpénz pedig legyen nálad, legutóbbi utam során nem vittem, mert 21. század, úgyis mindenhol lehet kártyával fizetni. Aztán kiderült, hogy Milánóban cigit csak készpénzzel lehet venni, ATM-et pedig nem találtam olyat, ami ne akarná pénzfelvétel előtt regisztrálni az adataimat, csak késő este jött szembe egy eurós ATM.

De a cigi még a legkisebb probléma, helyi buszra sem tudtam csak kp-val jegyet venni.

2022. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!