Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan is van ez tulajdonkeppen?

Hogyan is van ez tulajdonkeppen?

Figyelt kérdés

En ugy tudom, hogy ha x orszag felett valaki megszul, vagy orszagban (pl. auto), akkor automatikusan megkapja az adott orszag allampolgarsagat a gyerek. Ez igaz?


Ja meg vannak ugye a nagykovetsegek. Teszem azt, ha en egy idegen orszagban vagyok es veszhelyzet all fenn, es bemegyek a magyar nagykovetsegre, akkor nem adhatnak ki, plusz ott biztonsagban/vedve vagyok/leszek. Jo lenne ezeket jobban tudni :D valaki leirna pontosan?


2023. jan. 29. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Ez mind baromság.
2023. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Bizonyos országokban van ilyen, de sok helyen csak korlátozásokkal:

[link]

2023. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%

Valamelyik országban kapsz államplogárságot ha ott születik a gyerek, valamelyik országban pedig nem. A nagykövetségekre pedig nem tudsz csak úgy besétálni, elég komolyan védik ezeket.


A nagykövetség pedig kiadhat ha akar, de ha be kell menend oda, akkor valszeg életed végéig ott maradsz mert kimenni onnan nem tudsz anélkül, hogy ismét belépnél az adott országba.

2023. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!