Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért jó tulajdonképpen...

Miért jó tulajdonképpen utazási irodán keresztül menni nyaralni?

Figyelt kérdés

Csak két ismerősöm van, aki irodával jár mindenhova, őket már kérdeztem, mert gyanús lett hogy nagyon "műanyag" helyekre viszik őket horribilis összegekért, de nem igazán tudtak válaszolni, csak hogy "egyszerűbb", de arra, hogy miért egyszerűbb végigjárni 5 irodát és ott szervezkedni, mint kinézni a neten egy repjegyet/vonatjegyet/útvonalat autóra, meg foglalni egy szállást, arra igazából nem tudtak válaszolni, arra már csak azt mondták, hogy "ezt szoktuk meg". (Hozzáteszem, nem idős emberekről van szó, akik nem ismerik a netet...)

Most egy harmadik ismerősöm is mondta, hogy mennek nyaralni, irodával, de olyan összeget mondott, hogy majdnem leestem a székről, mi a párommal saját szervezéssel két éve voltunk azon a környéken, és durván harmadannyiba került az út, mint nekik. Ő is csak vonogatta a vállát, hogy miért így mennek... a pasija szerint jobb úgy, neki meg mindegy.

Egyik országba régen a családommal sok évig jártunk nyaralni, egy hihetetlenül jó és kellemes árú városkába... az utazási irodák azt a várost nem is kínálták (egyikben konkrétan lebeszélt róla a csajszi, hogy béna hely, nem lehet semmit csinálni), hanem egy közeli városba szól sok ajánlat, ami egy tömegnyomor, zsúfolt tömbházakkal, a tengernyi turista által teleszemetelt parttal, az országhoz képest irreálisan magas, turistákra szabott árakkal. Fura nekem, hogy ezt tartják jobbnak...


De közben nézem hogy csomóan járnak irodával nyaralni, szóval valami biztosan szól mellette, csak így nem értem, hogy mi..

Mi pozitívum van benne? Miért éri meg?


(Nyilván Észak-Korea és még pár ország csak irodával látogatható, vagy legalábbis csak azzal ajánlott, de most átlag országokra gondolok, amik nem veszélyesek.)


2019. szept. 23. 15:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
90%
Én is ilyen voltam, az iroda adott egy fajta biztonság érzetet, és ezért csak azt láttam jónak, bementem lefoglaltam egy nyaralást, onnantól kezdve intéztek mindent, attól, hogy magának foglalja a repulojegyet, transzfert szállást meg féltem, hogy ha valamit nem jól foglalok, vagy át vernek akkor ugrott a pénz. Aztán már kb a harmadik nyaralást csináltuk úgy, hogy repulojegyet 10-20 ezerért megvettuk hozzá valami szállás, így sokkal olcsobbra jött ki. Sőt még autót is béreltünk, az autó bérlő közvetlen a reptérnel volt és egy hétig volt autónk, így transzfert sem kellett fizetni.
2019. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
De amúgy kilehet fogni egészen jó árakat utazási irodával is néha, főleg akkor inkább ha allinclusive a szállás, mert akkor már benne van minden, úgy már nem olyan riasztó. Előző voltam.
2019. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Az all inclusive-ot meg aztán egyáltalán nem értem, miért jó, max kisgyerekkel... jó nagy rúgás amúgy a helyi vendéglátásba.. :( Ráadásul annyira nem is jó.


Utolsó, kérlek, ne szidjunk senkit, nem szeretnék ilyenekbe belemenni.

De egyébként igen, részben az ihlette a kérdésem, hogy ismét csődbe ment egy nagy iroda, és most egy csomóan pislognak külföldön.. és nem annyira ritka eset...

2019. szept. 23. 16:24
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem az allinclusive szolgáltatást, jó érzés, hogy mindennel el vagyok látva, nem kell a számlák miatt aggódnom. Bár én is azért írtam, hogy most már nem szoktam utazási irodán keresztül foglalni, mert anyagilag sokkal jobban kijovunk két emberre, egy hét autó béléssel, szép medencés tengerparti szállással, Kréta 300 ezer forint volt kb költő pénzzel együtt. Utazási irodán keresztül szerintem nem jöttünk volna ki ennyiből. Itt is csak az autó dobta meg, de az meg érte, néztünk transzfereket már önmagában az odavissza vagy 25 ezer lett volna kettőnknek. Autót béreltünk 70 ezer körül egy hétre plusz benzin, és a reptér mellett volt egyből.
2019. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%

Mi a családi nyaralásokat, hétvégéket magunk szervezzük. De megyünk utazási irodával is, főleg körútakra, amiket saját erőből nagyon macerás megszervezni (mindenkinek véges az ideje), vagy olyan országokba, amik ismeretlenek, távoliak a biztonságérzet miatt.

Szerintem amúgy nem olyan sokkal drágább az utazási iroda, mint ahogy leírjátok. Sok nyaralás kifejezetten olcsó, bár nagyon tömegturizmus, az tény. Azon felül általában nem fapadossal utazol és magasabb kategóriájú szállásokat biztosítanak, ezt is figyelembe kell venni. Jóval magasabb a színvonal, mint egy átlag saját szervezésű fapados utazáson, ahol a legtöbb honfitársunknak az "olcsó legyen" szlogenen túl semmi nem számít.

2019. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
61%
Mert egyszerubb.
2019. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Hát engem az győzne meg a leg kevésbé, hogy nem fapadossal utazok, azt a szendvicset meg kólát én is Meg tudom venni a 10 ezer forintos wizz air repjegyemhez csak ennyivel több. A szállás már más kérdés.
2019. szept. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
93%

All inclusive-hoz:

Az aktív nyaralást teljesen kizárja, hiszen ez esetben nem lehet csinálni egész napos programot. Mi van, hogy reggelit sem kérünk, mert adott esetben lehet olyan program, amihez korán érdemes kelni, ugyanez igaz vacsorára, de ezek még lehetnek jók, az ebéd viszont tényleg nagyon akadályozó lenne.

2019. szept. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Mi is voltunk all incl. szállodában (nyaralóhely, csak így lehetett foglalni) és simán csináltunk egész napos programokat. Attól, hogy ki van fizetve, nem kötelező megenni az ebédet :-D
2019. szept. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
56%
Lustaság, van aki nem beszél idegen nyelveket így bármi problémája adódik azt hiszi, hogy magyarul is meg tud mindent oldani (vagy az utazási iroda helyette), nincs közlekedési eszköze és mindent megszervez helyette az iroda. Legfőképp ezek a sarokpontok.
2019. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!