Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ilyen 18-20 éves fiatalok...

Ilyen 18-20 éves fiatalok hogy tudnak luxus nyaralásokat intézni maguknak?

Figyelt kérdés

Régi iskolatársaimnál látom azt, hogy van hogy egy évben többször is elmennek világot látni de ilyen Párizs, Dubai, Barcelona, London, stb. helyekre.

Nem tudom, hogy mennyibe kerülhet egy-egy ilyen utazás de a nővéremék legutóbbi milánói útja is meghaladta a millió Ft/fő árat.

Állítólag pár ezer Ft-ért meg lehet oldani a repülést minél hamarabb veszed a jegyet, (fogalmam sincs hogy így van-e, még sosem repültem) de akkor még ott van a szállás, a városon belüli közlekedés, belépő jegyek ára stb. költségek meg gondolom ha már ott vagy nem szalámis zsömlét fogsz enni.

Nem tudom, hogy kinek milyenek az anyagi lehetőségei csak furának tartom, hogy ezek az emberek egyébként ugyanabba a béna középszerű iskolába jártak mint én, ugyanolyan panellakásban laknak mint én és ugyanúgy a BKV-val járnak mint én.

Nem mintha sajnálnám tőlük, mivel én nem is szeretek utazni csak fel nem fogom hogy lehet ezt ilyen olcsón megoldani.



2023. jan. 30. 09:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Gazdag szülők.

Gazdag barát/barátnő.

Olyannal foglalkozik, amivel sokat keres. Pl. erotikus munka, influencer, youtube, stb.

2023. jan. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt városok mindegyikét meg lehet látogatni jóval olcsóbban, mint 1 millió/fő. Ezek közül úgy alapból semmi sem luxus kategória.
2023. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Hát az én legutóbbi (3 hónappal ezelőtti) milánói utam meg a százezres költséget sem érte el fejenként, több éjszakai szállodázással és mindennel együtt.
2023. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#3-as áruld el, mi a titkod.
2023. jan. 30. 10:44
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy külföld, még nem muszáj 5 csillagos szállodában megszállni.


Kifogsz egy olcsó fapados jegyet, egy olcsó airbnb-t, tömegközlekedsz, kihasználod a diákkedvezményeket.

2023. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
#4 a 3. vagyok. Fapadossal repülök, kézipoggyásszal. (Egy hétre is.) Nem luxus helyeken szállok meg, hanem jó ár-érték arányú szállásokat keresek, amik tiszták, kényelmesek, tömegközlekedéssel is könnyen elérhetők. Nem minden étkezésnél megyek étterembe, hanem igénybe veszem a helyiek által preferált lehetőségeket is (street food, pékség, piac stb.). Ezekkel a dolgokkal rengeteget lehet spórolni.
2023. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

20 éves fiatal vagyok évente 2-3-4x megyek külföldre.

Szegény családban születtem, de a szüleim így is támogatnak, pl egyetemi tanulmányaim ideje alatt lehetek a mama hotelben és így a rezsibe csak kicsit kell beleszálnom + nem kell albérletet fizetnem.

Heti 30-40 órát dolgozok suli melett, ha nem többet és megfontolom mire költök. Inni alkalmanként iszok, cigi nincs, kaját magam csinálom, hogy olcsó legyen, bkv-zok mindenhova, hobbyra is aránylag kevesett költök, nem mintha lenne erre időm.

Egy-egy utazát pedig ki lehet hozni olcsón ha okos az ember. Pl barcelonában buli hostel-e szálltam meg, és kaja-repjegy stb, mindennel együtt, 80 E-ből jöttem ki. Vagy pl mentem egyiptomba is, az drágább volt, de 6 napra ott is kijöttem 300 E-ből. Londonban egy barátomnál szállok meg mindig. Amerikába dolgozni megyek, majd az ott megszerzett pénzemet "Utazom el", de abból szoktam hazahozni is. Szóval lehet fiatalon utazni ha dolgozik érte az ember és nem a luxus nyaralásokra gondol, utazás alatt.

2023. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha gondolod rámírhatsz privátban spolási tippekért utazáson. 7-es voltam.
2023. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 NTBS ***** válasza:
10%
Meglepő, de pénzből. Az egy másik kérdés, hogy az honnan származik.
2023. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy én 15 éves korom óta dolgozom, számomra természetes volt, hogy nyáron diákmunka őszi szünetben utazás.


Én mindig tudtam spórolni, soha sem szorultam szüleim segítségére.


Ha valaki hátizsákos utazás után érdeklődik, írjon rám és szívesen segítek az alapokban.

2023. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!