Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol ér a legkisebb befektetéss...

Hol ér a legkisebb befektetéssel viszonylag erős kultusokk?

Figyelt kérdés

Szeretnék valahová elmenni, ami más, mint amit megszoktam. Voltam már pár helyen, de Ausztria, Németország nem nagy ügy, Olasz is szép volt, de nem esett le az állam. Anglia kicsit különlegesebb, legalább az építészet kicsit másabb, de nagy csodát sehol sem láttam.


Távolkelet adná magát, de arra nincs pénzem, valami viszonylag olcsó cél kellene (tudom, tudom nem lesz nagyon olcsó, de ne milliós tétel legyen), ahol teljesen más mint itthon.



#utazás #kultursokk #másféle élet
2023. febr. 6. 21:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, eddig nem nagyon érdekelt a Balkán, mondván ugyan olyan, mint itthon, csak koszosabb. Ezek szerint tévedtem. Következő kirándulásra betervezem.
2023. febr. 8. 09:13
 12/16 D. Brasco ***** válasza:
100%

"eddig nem nagyon érdekelt a Balkán, mondván ugyan olyan, mint itthon, csak koszosabb."


Ezek utan ugy érzem,téged fog ott érni nem kevés meglepetés,és biztosan nem pozitiv.....az nem kultursokk lesz csak simán sokk

2023. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
India
2023. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha városi vagy, akkor Románia félreeső falvaiban is láthatsz elég sok olyasmit, amitől leesik az állad...
2023. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kultúrsokkot jellemzően a megszokottól minél jobban eltérő kulturális, társadalmi közeg jelenti. Nem csoda, hogy európaiként Európában nem nagyon tapasztaltál ilyesmit, hiszen ehhez jellemzően el kéne hagynod Európát.


Erre legközelebbi lehetőségeket Marokkó, Egyiptom, Izrael, Dubai kínálnak, de Thaiföldre, vagy akár Kínába is egyre könnyebb eljutni.


Hogy mennyiből tudod kihozni, az nagyban függ az igényeidtől, időtartamtól, szállás színvonalától és különösen, hogy mennyire akarsz fix (és népszerűbb) időszakban utazni, vagy mennyire vagy rugalmas a kényelmetlenségekkel (pl. kedvezőtlen időjárás), cserébe azért, hogy olcsóbban megúszd.

2023. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nekem ilyen kultúrsokkom Amerikában, New Yorkban volt.
2023. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!