Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol ér a legkisebb befektetéss...

Hol ér a legkisebb befektetéssel viszonylag erős kultusokk?

Figyelt kérdés

Szeretnék valahová elmenni, ami más, mint amit megszoktam. Voltam már pár helyen, de Ausztria, Németország nem nagy ügy, Olasz is szép volt, de nem esett le az állam. Anglia kicsit különlegesebb, legalább az építészet kicsit másabb, de nagy csodát sehol sem láttam.


Távolkelet adná magát, de arra nincs pénzem, valami viszonylag olcsó cél kellene (tudom, tudom nem lesz nagyon olcsó, de ne milliós tétel legyen), ahol teljesen más mint itthon.



#utazás #kultursokk #másféle élet
2023. febr. 6. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bosznia
2023. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Görögország, Spanyolország, Portugália.
2023. febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Albánia (a tengerpartot kivéve)
2023. febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
96%
Most épp ukrajna...
2023. febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Grúzia, Albánia
2023. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%

Mondjuk nem tudom, milyen "kultúrsokk"-ra gondol az, akinek Olaszország nem felel meg, ahol még kis városokban is Tiziano, Caravaggio, Tintoretto, Giotto képek ugranak eléd...

Egyébként Rodoszt mondanám, nagyon érdekes város/sziget, mivel van bőven antik, középkori és török emléke, egyedülálló a korszakok váltakozása ilyen formában, hogy így megmaradt. De aztán lehet, hogy mást értünk "kultúrsokk" alatt.

2023. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

7-es, kultúrsokk alatt nem azt értjük, hogy sok kulturális értéket nyújt egy terület , hanem azt, hogy az emberek élet- és gondolkodásmódja, kulturális premisszài jelentősen különböznek az általad megszokottól és ez minimum meglepően hat rád.



Nekem e tekintetben a legközelebbiek Bosznia muzulmánok lakta részei és Koszovó , Albánia. Nyilván erős ebben az eltérő vallás szerepe, de leegyszerűsítő lenne csak ennyivel letudni a különbségek okait.

2023. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 D. Brasco ***** válasza:
100%
Egyiptom....vagy ha europában maradnál akkor Albánia
2023. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 NTBS ***** válasza:
100%
Magyarország legszegényebb települései. Sokkolódsz mi van ott.
2023. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Albánia. Menj ki a turistaövezetből, egész egyszerűen ne olyan helyekre menj, amikről olvastál a neten! Legyen az a terv, hogy, amiről írtak a neten azt hagyd ki :) De ne feledd, te akartál kultúrsokkot :)
2023. febr. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!