Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Bukarestben tényleg megvernek...

Bukarestben tényleg megvernek csak azért mert magyar vagyok?

Figyelt kérdés
Élettársam oda akar menni, megnézni az ottani látványosságokat, mondtam neki, hogy rossz ötlet, mert ahogy én hallottam, ott annyira utálják a magyarokat, hogy simán megvernek, azért mert magyar vagy.

2023. márc. 6. 09:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Na kezdődik a délelőtti provokálás.
2023. márc. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
15%
Ott meg.
2023. márc. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a kérdést nem inkább az „Utazás” kategóriába kellett volna kiírni?
2023. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Csak, ahogy Pesten, ha román vagy.
2023. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Az semmi, de, Borsodban simán el is tudsz tűnni egy elétre és se magyarnak, se románnak sem kell lenni hozzá.


Mi értelme ennek a provokációnak?

2023. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
55%
Brühühü, báncsák a magyart.
2023. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
67%
Csak ha fideszes. De azokat itthon is megverik
2023. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem vernek meg.
2023. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán NEM. Haver, ha Bukarestben megvernének azért, mert magyar vagy, én már rég halott kellene legyek! :-)))))) Annyi verést emberi szervezet nem bír ki, ahányszor én ott megfordultam... :-))


Bukarestben amúgy egyáltalán nem túl nacionalisták a románok (pont, hogy Erdély bizonyos részein azok, a betelepített és ezért kisebbségi komplexussal küszködő románok, meg Moldva egyes részein - főleg, ahol a múltban csángók éltek).


Bukarestben még "egzotikus" is vagy, ha magyar vagy. Amúgy rengeteg magyar él ott, van magyar óvoda, általános és középiskola, két református, egy katolikus magyar templom, magyar művelődési központ (Petőfi-ház), magyar kulturális intézet (Liszt Intézet), jazz- és színházi fesztivál, filmnapok, az egyetemen hungarológia tanszék, magyar sajtó, a köztévé magyar adásával az élen, stb.


A közösség mára már nem túl nagy (kb. 6-7000 fő hivatalosan), de élénk közösségi életet él.


Eleve fél lábbal Bukarestben él a fél RMDSZ, hiszen kormányon vannak, számos szenátoruk és képviselőjük van a román törvényhozásban, ezeknek fent él a fél pereputtya és "udvartartása" (titkárok, sofőrök, irodavezetők, referensek, sajtószóvivők, helyettesek, a helyettesek helyettesei, stb.).


Szó nincs róla, hogy Bukarestben atrocitások érnék a magyarokat, ha így lenne, Románia miniszterelnök-helyettese minden nap kék-zöld foltokkal járna a munkahelyére! :-)))) Bár lehet, csak jó alapozója van! :-)))))

2023. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi 9-es. Végre egy értelmes válaszoló.
2023. márc. 6. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!