Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Költözés előtt mit kell...

Költözés előtt mit kell elintézni?

Figyelt kérdés
Első körben egy hónapra költözök Nyugat-európába, "szerencsét próbálni". Ha bejön, akkor végleg. (Itthoni ingatlanokat eladom, és ott veszek.) Mit kell ehhez elintézni itthon? Jól gondolom, hogy az egy hónapra nem kell semmi extra? Bejelenteni valamit, valahova? Eu TB kártyám van. Egy hónap után jönne a család is, (feleségem és két kiskorú gyerek, 2 és 5 éves) Gondolom, utána már lesznek elintézni valók. Ezeket hol találom meg, hogy mit hol kell, és mikor?
2023. márc. 7. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Részletek hiányában nehéz véleményt mondani (nyelvtudás, megtakarítások, célország stb...?), de azért eléggé merész elképzelésnek tartom egy hónapnyi "tapasztalat" alapján ilyen családi háttérrel végleges döntést hozni és minden hidat felégetni magad mögött. Viszont valahol azt is megértem ha annyira elegetek van már Magyarországból hogy nem is nagyon szeretnétek hezitálni. (Én 15 éve vándoroltam ki, családot már kinn alapítottam)

Amúgy a formalitások többségét úgyis külföldön kell intézni. Amíg megvan a magyarországi ingatlanotok, gond nélkül be lehettek jelentkezve egyszerre két lakhelyen, habár a családtámogatási juttatások témáját nyílván nagyon alaposan körül kell járnotok, nehogy majd ott derüljön ki hogy valami fontos papír hiányozzon.

2023. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából én vállalkozó vagyok, és egyáltalán nem vagyok helyhez kötve. Feleségem még itthon van a gyerekkel. Nos, angol nyelvvizsgám van, de lassan 10 éve alig használtam a nyelvet, így sokat kopott. Az, hogy megyünk, az biztos. A kérdés annyi, hogy hova. Megélhetéssel nem lesz probléma, hisz nem drágább már mint itthon. És nem mindegy, hogy a gyerekek hogy nőnek fel.
2023. márc. 7. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ilyen egyszerű. Pl az eus tb csak sürgősségi ellátásra jogosít. Kell majd helyi tb. Aztán ha kint élsz kint kell majd adózni is az adott ország törvényei szerint.
2023. márc. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos adózásnak még nem néztem utána, ez nagy felelőtlenség. Holnap felhívom a könyvelőt, hátha tud segíteni. Elsősorban az egy hónapra érdekel most, hogy mit kell elintézni. Aztán ha bejött, akkor meg költözés.
2023. márc. 7. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy hónap lényegében egy hosszú nyaralás, arra szerintem még nem sok mindent kell.
2023. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még turistáskodni is lehet 90 napig, és egy útlevélen (EU-ban személyin) kívül nem kell más.

Vállalkozni az más eset. Egy hónap "próba". Vagy profi vagy, vagy pedig balek. Egy hónapra a részletek intézéséért megy az ember, nem tájékozódni. Egy másik helyre (pláne országba, pláne vállalkozni, aza jövedelemhez jutni) egy kicsit macerásabb. Az internet világában (majdnem) minden elintézhető az íróasztalnál. És amikor az embernek pontos forgatókönyve van, már semmi intézés csak a megbeszéltek végrehajtása, akkor mehetünk fizikálisan. Mert ha gyerekkel, pláne felégetve mindent, valami közbejön, hát sajnálnám a gyerekeket.


Röviden, elhiszem a jóhiszeműséget, és bizonyos vagyok a hatalmas felelőtlenségben. A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Inkább legyen pros, de ne vezessen a pokolba. Ez a lényeg.

2023. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!