Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldre utaznék munkát...

Külföldre utaznék munkát vállalni, miket kellene előtte elintézni, hogy be tudjanak kint jelenteni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 29. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha végleg mész ki, akkor

- személyi leadása

- bejelentett lakcím megszüntetése

-TB megszüntetése

Ha ideiglenesen mész ki, akkor

- TB ideiglenes megszüntetése.

2016. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, kimaradt, hogy a bankkártyádat is intézd el, mert ha nem megy rá pénz, akkor "tartozás" halmozódik fel, a kezelési költségek, és egyéb banki költségek miatt.
2016. dec. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attol fugg hova mesz kerdesedbol ugy szamitom hogy EU-n belul.

Semmikepp ne add le a szemelyit meg a lakcim kartyadat, velemenyem szerint.


Amit feltetlen erdeklodd meg az a TB. En nem mondtam le anno de nem is koveteltek tolem semmit mert az osszes fizetesi papiromat bemutattam amig kulfoldon dolgoztam, hogy ott adoztam es vontak a tb jaradekot is. De olvastam hogy buntethetik is ha nem jelentkezel ki itthon. Viszont az EU-s egeszsegbizt kartya azert addig jonak kell lennie ameddig talalsz uj munkahelyet kint. Dontsd el menj be egy hivatalba kerdezd meg reszletesen.


Bankszamlat nem ajanlom hogy megszuntesd. En nyitottam deviza szamlat is forint melle, nekem jol jott. Volt font es euro deviza szamlam amikot a font elkezdett esni atvaltottam a penzd eurora es abba tartom a penzemet az otp-nel. Par ezer ft eves dij nem visz csodbe es megis lesz egy ft szamlad minimum barmikor utalhatsz at penzt is (transferwise).


Semmit nem kell amugy elintezned. Ahhoz hogy kint bejelentsenek ott kell megfelelned: kell lennie lakhely, ottani bankkartya (van ideiglenes kartyak is mar) stb.

2016. dec. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
TB-t csak akkor tudod intézni, ha már van kint jövedelmed (és igazolásod hogy ott fizeted).
2016. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dehogy kell leadni a személyit!!! Főleg ha EU -n belül maradsz! Én perpill azzal igazolom magam Angliában . A lakcímemről sem kellett kijelentkezni!!! Hülyeséget már ne írjunk ha lehet !
2017. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!