Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Pénz nélkül melyik országokba...

Pénz nélkül melyik országokba tudnék letelepedni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy kevéske megtakarított pénzem,viszont nem sok mindenre elegendő,max a repülőutat fedezné!Minél előbb itt akarom hagyni ezt az országot!Elsőrban a Karib-térség országaira gondoltam.Pl.:Kuba,Panama,Bahama-szigetek....Ezekben az országokba szerintetek le lehet telepedni pénz és nyelvtudás nélkül.Nyilván ahogy letelepednék első dolgom lenne munkát keresni!!Valamint milyen beutazási feltételeknek kell megfelelni.Pl vízum nélkül ott maradhatnék?Előre is köszönöm a válaszokat!
2023. márc. 15. 15:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló:Most az egy dolog,hogy neked valószínűleg semmi nem jött eddig össze az életbe és azért hitetlenkedsz itt,de az nem azt jelenti,hogy másnak se jöhet össze...
2023. márc. 15. 17:51
 12/22 anonim ***** válasza:
Menj hozzá egy külföldihez.
2023. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ügyibogyesz vagy, hogy spanyolul akarsz tanulni a karibi letelepedéshez, viszont ahol EU állampolgárként ezt meg is tudnád tenni, ott franciául vagy hollandul beszélnek. Amúgy ezek sem opciók pénz nélkül, drága mind, nyugat-európai árak vannak és nagyjából csak turizmusban van meló. Szóval az anyanyelvi francia mellé egy felsőfokú angolt masszírozz magadba 4-6 év vendéglátós tapasztalat mellé, építs helyi kapcsolatot és már mehet is. Egyáltalán nem lehetetlen, de annál azért lényegesen komplikáltabb, mint gondolnád.
2023. márc. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, tévedsz #11-ben. Az álom azt jelenti, nem valóság, még más szavakkal, pontosan annyi jut neked, amennyit kivívsz magadnak. És itt nem pénzre gondolok.

Sokkal inkább arról van szó, hogy te képzeled olyannak a világot, amilyen nem. Az ember akkor tud boldogulni, ha ismeri a környezetét, reagálni tud hatásokra és van stabil bázisa. Igen, bármi összejöhet, ilyen feltételek mellett ezerből egynek. Vagy inkább százezerből. Nekem annyi azért "összejött", hogy bebarangolja a világot. Abban a középamerikai térségben úgy veszhetsz el, hogy többé senki sem tud rólad. Én elhiszem, hogy az az álmod. Nekem Peru volt, végigbarangoltam, élveztem, de nagyon észnél kellett elnnem, pedig szinte "mindennek" megpróbáltam utánajárni. És Peru például Panamához képest egy szuperbiztonságos hely.


De természetesen tégy belátásod szerint, a te életed, a te dolgod. De jóindulaú figyelmeztetéseket nem figyelembe venni az nem dőreség, az már az ostobaság maga.

2023. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#11


Kedves kérdező,


Nagyon tévedsz. Több nyelven beszélek, kettőből felső szinten. Valamint 18 évet éltem külföldön különböző országokban.


Ezért írtam, hogy a feltételeid alapján -pénz nélkül, nyelvtudás nélkül, megfelelő szakképzettség nélkül, netántán ismeretség nélkül- csak álomországban tudnál letelepedni.


14-es ezt részletesebben kifejtette.

2023. márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Elfogadom amit írtatok 14-es 15-ös válaszoló,de ahogy a 14-es válaszoló írta ez az én életem és úgy élem ahogy akarom.Elegem van abból hogy mindig mások mondják meg hogy mit csináljak meg hogy mi a jó nekem.Abból meg pláne elegem van,hogy mindenki azt mondja/írja,hogy nem fog menni.De ebbe a szar országba nem is csoda,hogy ilyen az emberek mentalitása.De csak hogy tudjátok ha akarom most veszek egy ki*szott repülőjegyet a neten holnap gépre szállok és meg sem állok az álmaimig.Ilyen egyszerű nincs ezen mit túlbonyolítani.Minden ember aki ebbe az országba él mindent lehetetlennek tart.Most itt nem csak erre a témára gondolok,ez mindenre igaz...
2023. márc. 16. 20:38
 17/22 A kérdező kommentje:
De mégegyszer elmondom ez nem ellenetek szól
2023. márc. 16. 20:39
 18/22 anonim ***** válasza:
Tedd azt. Mi a kérdésedre feleltünk.
2023. márc. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#16 nem fogadtad el. Elolvastad.

Az embernek sok mindenből lehet elege. Kérdés, hog tudja-e jobbá tenni a helyzetet, netán sokkal rosszabbá. De ez már nem az én asztalom.

2023. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Pontosan azért akarok elmenni/elmenekülni mert változást akarok érted?
2023. márc. 17. 13:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!