Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miamiban letelepedni mennyire...

Miamiban letelepedni mennyire nehéz a mai világban?

Figyelt kérdés

2023. márc. 21. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Amerikába? Nagyon.
2023. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, munkát találni stb.. eleve mennyi pénzösszeggel lenne érdemes kiutazni hogy kezdjeni tudjon a ember kint valamit ilyenekre lennék kíváncsi...
2023. márc. 21. 17:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké, szóval alapból csak úgy tudsz kimenni ha már van munkád. A munkáltató segítségével lehet intézni a papírokat, ahol viszont a munkáltatónak meg kell indokolnia, hogy miért te kellesz külföldről és miért nem jó a helyi olcsó munkaerő.


Vagy van arra lehetőség, hogy egy munkaközvetítővel kimész, de az csak addig tart amíg a munkád ott. Amint befejezted, haza kell jönnöd. Arról nem is beszélve, hogy ha munkaközvetítővel mész ki, akkor kb akkora mennyiségű pénzt vonnak le tőled, hogy nem lesz jobb az életszínvonalad mint itthon.


Továbbá ki lehet menni úgy, hogy összeházasodsz egy állampolgárral és kapsz zöld kártyát. De ne aggódj, mert halál illegálisan meg lehet ezt oldani, azzal, hogy a világ összes pénzét kifizeted egy random embernek akivel 10-12 évig papíron házasok vagytok. De ha rájönnek, hogy ez érdekházasság kidobnak az országból.


Meg van még az illegalitás "módszere". Sokan azt hiszik, hogyha itthon okosba megoldják a munkát akkor biztos kint is így müködik. Én éltem kint. Nem, nem így müködik. Lényegében mindenhol a legális, de olcsó (főleg mexikói) munkaerőt alkalmaznak, mert már egy jó pár éve nem éri meg az illegálisokat alkalmazni. Ezt kint nagyon nézik és bezáratnak ha illegálist alkalmazol.


Na, szerintem érted, hogy miért az egyedüli, normális lehetőség az első. Van valami különleges végzettséged amivel el tudsz kezdeni keresni munkáltatót kint? Bár ehhez is feltétlen szükséges egy legalább alap nyelvtudás.

2023. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai nagykövetség oldalán megtalálhatod milyen módon lehet legálisan kijutni, mi szűkséges hozzá.
2023. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Toldd el a biciklit, ne itt próbálkozz 1-2 hülye mondattal...
2023. márc. 22. 10:20
 6/13 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki félreértené, ide írt valaki egy értelmetlen katyvaszt amit töröltek arra válaszoltam..
2023. márc. 22. 10:21
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
14-ben voltam kint , akkor ott magyar béreket fizettek a sok kubai miatt. Nem biztos hogy jó ötlet. Inkább Los Angeles, ha mindenféle képen USA. Nincs már szociális ellátás. Az ilyen országokat egy időre el kell felejteni.USA olyan mint Budapest kb.
2023. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Többször is jártam Miamiban. Ott él az 1 m2-re eső legtöbb milliomos.

Ha te is jártál volna ott valaha, akkor nem kérdeznél ekkora blődséget.

Magyarul, ha nem vagy te is sokszoros dollármilliomos, akkor esélyed sincsen rá, legalábbis anyagi szempontból.

Az persze nem kérdéses, hogy állampolgárságot amúgy sem tudsz szerezni.

Az ottani "olcsóbb" lakásokat sem fogod tudni megfizetni, amiket megtudnál fizetni, ott viszont te sem szeretnél lakni. (szerintem)


A fentiket nem bántásból írtam, hanem tapasztalatból.

De persze ez ne tartson vissza. Menj ki és nézzél körül, azután döntsd el magad.

Jobban járnál egy európai célponttal.

2023. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
78%
Nagyon. Az USA-ba vízum kell.
2023. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8as, Ajánlanál európaiak közül amelyekbe érdemes lenne belevágni?
2023. márc. 24. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!