Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen ételek vannak egyiptomban?

Milyen ételek vannak egyiptomban?

Figyelt kérdés

Finomak az ételek vagy nem?

Mennyirre más mint az itthoni?

Miket ettetek? Mi volt a legjobb?

Reggeli, ebéd, vacsora....


Leírnátok kérem, akik jártatok már egyiptomban és milyen tapasztalataitok vannak a gasztronómiaval kapcsolatban?


Ha lehetséges képeket is küldjetek, köszönöm szépen.



#étel #reggeli #desszert #egyiptomi #Italok, alkohol #Ebéd, vacsora
2023. ápr. 19. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En mar csak egy dologra emlekszem de arra orokre emlekezni fogok annyira finom volt. Ez a fritoz nevu pizzaszeru valami, utcan sutik es isteni finom.
2023. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Édeykömény és citrussaláta gránátalmamagokkal megszórva. Gyere le magasságos, nagyon finom volt!


Másik híres kajájuk a főtt rizs, de van benne vöröslencse, csicseriborso, paradicsom, fűszerek. Na az is bitang jó.


Van egy kebabszerű étel a Shawarma, de ott mindenképp olyan helyet keressetek ahol tahinival készül. A Shawarma már olyan, mint nálunk a döner, semmiféleképpen nem autentikus. Az igaziba lágy tahini (szezámmagpaszta) kerül, sok fokhagyma és persze nincs rajta joghurtos szósz.


Ezen kívül babételek minden mennyiségben, amit én nagyon kedvelek.


Leginkább a török konyhára hasonlít, de míg előbbi a sós és édes ízekkel kombinál, az egyiptomi konyha sokkal savasabb, de - NEKEM - ízeletesebb is.


Húsokról nem tudok nagyon nyilatkozni, mert nem vagyok nagy húsevő.


Illetve felhívnám a figyelmed a fáraó átkára, érdemes nem egyből nekiesni a kajának!

2023. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Fáraó átka ezt hogy érted? Xd
2023. ápr. 19. 18:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2

Mit jelent a fáraó átka, ha egyből nekiesel a kajának? (nem kötekszem, hanem kiváncsi vagyok, mert nem tudom, mit jelent)

2023. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ártott volna leírni, hogy szállodai étkezésre vagy kíváncsi (reggeli, ebéd, vacsora miatt inkább erre következtetek), vagy a helyi ételek érdekelnek. Ha a szállodai, akkor ott kontinentális kaja lesz, ugyanazok, mint bárhol máshol a világon. Ha helyi, akkor meg beírod a google-ba és millió találatot fog kiadni képekkel. Szívesen!
2023. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a fentiek mellett sok falafelt, aish baladi-t (ez a helyi pitaszerű kenyér), hummuszt, bárány köftét ettem és isteni mangólevet ittam. Van a koshari nevű kajájuk is, ami tészta és rizs keveréke lencsével, paradicsomos szósszal, chilivel és ecetes fokhagymás szósszal. Érdekes élmény és durván laktató.
2023. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok. A fáraó átka annak a neve, mikor az európai gyomor nincs hozzászokva az egyiptomi kajához és az első nagy zaba után rátör az emberre a hasmenés.


Egy hotelgettóban már elég európaiasan főznek, de az utcai árusokkal csak óvatosan.


Ehhez hozzátenném, azok az utcán frissebbek, mint ami a hotelben van, pusztán a fűszerezés, ízesítés merőben eltérő és mint említettem savasabb is az autentikus konyha.

2023. ápr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7

Köszönöm, így már értem a "fáraó átká"-t. :D

2023. ápr. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
@7 Mondjuk mindig megmosolyogtat, hogy emberek tényleg attól fosnak, hogy leélnek egy életet só-bors-vegetán.
2023. ápr. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
10 Hát nálam a fáraó átka konkrétan E. coli fertőzés volt, de mivel utolsó napon kaptam el így legalább az utazás alatt nem kellett tőle szenvednem :D
2023. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!