Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elindulnátok egyedül nyaralni...

Elindulnátok egyedül nyaralni külföldre?

Figyelt kérdés

Kinèztem egy utazást. Három nap alatt két országba mennénk el, és egy éjszakát kéne csak hotelben tölteni. Nagyon jó áron van, tetszik a program is, de nincs aki velem jöjjön. Barátaim nincsenek, mert olyan munkám van, hogy állandóan távol vagyok, így elkoptak mellőlem az évek alatt. Párom nincs. Családtagok meg elfoglaltak. Kollégáimat kérdeztem, hogy valaki jönne-e velem, de egyiknek sincs igénye nyaralásra azt mondták. Elfogadtam, ez van.

Angolul beszélek, jól megèrtettem eddig mindig magam külföldi emberekkel, úgyhogy ettől nem félek. Belföldön állandóan egyedül megyek mindenhova/vàr, kastély, múzeum/, szóval nem lenne új.

Beléptem facebook-on pár utazòs csoportba is, hátha találok valakit, de ott abszolút nem korombeli emberek vannak, hanem tőlem jóval idősebbek, úgyhogy ezt is elengedtem.

Kicsit van bennem egy kis félelem, mert ,,csak" nő vagyok.

Kíváncsi vagyok, hogy ti elmennètek-e egyedül egy ilyen útra. Èn nem tudok egyelőre dönteni.

Aki esetleg volt már attól szívesen fogadok tanácsokat is.

Nem párt keresek, úgyhogy nem kérek ilyen jellegű privát üzenetet sem.


2023. ápr. 21. 12:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Cenzúra!!!! Azért, mert pihenes sincs az úton és nem javasoltam. Ugylatszik már üzleti okok miatt is cenzuraznak.
2023. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

En nem ertem, mi akkor a kerdes. Csoport, maris nem vagy egyedul. Az egyedul menessel belfoldon nincs bajod. Akkor hol a problema? Mitol mas kulfoldon, egyedul aludni az agyban?

A kerdesed hozzank szol. En nem mennek egyedul. Borzasztoan szeretnem, ha egyedul is mennek, de a ferjemmel azonos az erdeklodesunk, ezenkivul olyan sulyos szorongassal elek egyutt, hogy egyedul panikrohamom lenne. De te nem ilyen vagy.

2023. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
Akikkel mi szoktunk utazni, a csoportok kb 70%-a egyedül van, a többség nő.
2023. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Meg üzleti okok miatt magányos utazásra akarják rabeszelni a nőket. Nagyon aljas eljárás.
2023. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%
11, 14 egy uszító troll, most lett elzavarva egy másik témakörből.
2023. ápr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én mennék mindenképp 😉
2023. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Átgondoltam, és szerintem megyek, mert jobban érdekel az út, mint más emberek vélemènye, vagy fura tekintete, hogy egyedül vagyok.

Igen, az ember társas lény, nekem is voltak barátaim még nem is olyan régen, de mint írtam elkoptak az ingázòs munkàm miatt. Már nem tudtam annyi időt velük tölteni, az online kapcsolattartás meg nem működött örökké. Ez van. Majd lesznek más barátaim. :)

Talán az út során is tudok majd beszélgetni valakivel. Sose lehet tudni. Pozitívan állok a dolgokhoz. :)

2023. ápr. 22. 20:58
 18/20 anonim ***** válasza:
94%
En is nö vagyok, joval idösebb, mint te, a kerdezö, es többször utaztam egyedül. Egyszer hajoval (Hurtigruten) egy hetig Norvegiaban, itt egy hazasparral összebaratkoztam, ök jöttek oda hozzam allandoan, jokat beszelgettünk. A masik utam Kretaba volt, szinten egy het teljesen egyedül, a harmadik utam egyedül, de egy szervezett ut csoporttal- harom orszagbol- Floridaba 8 napig. Szuper volt, nagyon jo egyedül utazni, es sokkal nyitottabbak az emberek egy egyedüli turistara, mint amikor parban mentünk. Egy masik pelda- A menyem a 20-as evei elejen Afrikat teljesen egyedül vegigutazta.
2023. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
89%

Én eddig barátokkal, családdal jártam nyaralni, de rájöttem, hogy egyedül sokkal jobban tudom érezni magam, nem kell mások hülye dolgait elviselnem, alkalmazkodni, más felfogagásúaknak jópofát vágni, ellenkező politikai beállítottságúakkal konfrontálódni.

Szóval ha nyaralni megyek pasiként jobban érzem magam egyedül. Párom nincs, nyilván kettesben is jó volna.

1 hetekre járok Európán belül főleg tengeri nyaralásokra, egyénileg, tehát nem csoporttal.

2023. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egyedül sokkal jobb utazni, mint másokkal, mert így könnyebben tudsz beszélni a helyiekkel, ami az utazás értelme.


Pár éve nem jött össze egy ötlet, aztán kitaláltam elmegyek a Szaharába busszal Magyarországról. Kb 2-3 órát töltöttem vele, hogy megnézzem kell-e vízum, meg hogy mennek a buszok Gibrartár felé, szállással nem törödtem, Ljubljanába foglaltam egyet, aztán elindultam. Életem legérdekesebb egy hónapja volt, persze sok minden mellett mentem el, amit meg lehetett volna nézni, amiről csak évekkel később olvastam, hiszen azt se tudtam hol vagyok. Viszont teljesen bele tudtam élni magam mindenféle előítélet nélkül.


Nem tudom mit kell parázni. Ha olvasol utazásról blogokat angolul rájössz, simán elmennek csajok egyedül Pakisztánba... na jó, ahhoz azért lehet már kell egy minimális rutin... de gondolom nem Türkmenisztánba készülsz, bár az lightosabb, mint Pakisztán nőként. Ha elmúltál már 16 éves ennél keményebbnek kéne lenni testvérem :)

2023. ápr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!