Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elindulnátok egyedül nyaralni...

Elindulnátok egyedül nyaralni külföldre?

Figyelt kérdés

Kinèztem egy utazást. Három nap alatt két országba mennénk el, és egy éjszakát kéne csak hotelben tölteni. Nagyon jó áron van, tetszik a program is, de nincs aki velem jöjjön. Barátaim nincsenek, mert olyan munkám van, hogy állandóan távol vagyok, így elkoptak mellőlem az évek alatt. Párom nincs. Családtagok meg elfoglaltak. Kollégáimat kérdeztem, hogy valaki jönne-e velem, de egyiknek sincs igénye nyaralásra azt mondták. Elfogadtam, ez van.

Angolul beszélek, jól megèrtettem eddig mindig magam külföldi emberekkel, úgyhogy ettől nem félek. Belföldön állandóan egyedül megyek mindenhova/vàr, kastély, múzeum/, szóval nem lenne új.

Beléptem facebook-on pár utazòs csoportba is, hátha találok valakit, de ott abszolút nem korombeli emberek vannak, hanem tőlem jóval idősebbek, úgyhogy ezt is elengedtem.

Kicsit van bennem egy kis félelem, mert ,,csak" nő vagyok.

Kíváncsi vagyok, hogy ti elmennètek-e egyedül egy ilyen útra. Èn nem tudok egyelőre dönteni.

Aki esetleg volt már attól szívesen fogadok tanácsokat is.

Nem párt keresek, úgyhogy nem kérek ilyen jellegű privát üzenetet sem.


2023. ápr. 21. 12:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én férfi vagyok, szóval nem tudom milyen érzés lehet neked, de én nem akarnák csak azért kimaradni egy kalandból, mert nő vagyok. Főleg ha turista csoporttal mész.
2023. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Én csoportban egyedül nem szívesen lennék, hanem csak úgy, hogy teljesen magamnak szerveznék mindent és úgy mennék egyedül.

Rossz lenne látni, hogy mindenki vidáman beszélget a társaival, csak én bandukolok mellettük szótlanul. Nem hinném, hogy bármelyik család vagy pár nyitott lenne arra, hogy hozzájuk csapódjak.

2023. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hm, igazából ezzel a "magànyos" dologgal nincs bajom. Mint írtam megszoktam az itthoni múzeumi kiruccanàsaim alatt, hogy mindenki családdal jön-megy, vagy minimum a párjával, rám meg néznek, mert egyedül vagyok. Szerintem ez nem zavarna már ebben az esetben sem.

Viszont azt is megértem, amit te írsz, mert az első egyedüli kiruccanàsom előtt én is ugyanígy voltam. :)


1, Igazad van. Végül is a turista csoporttal leszek nagyrészt. A program szerint lesz majd szabadprogram, amikor mindenki oda megy ahova akar, de az nem sok idő. Talán egy pár órahossza. Az összes többi helyre együtt megy a csoport.

2023. ápr. 21. 12:49
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Nőként

1. Őszintén sajnállak, hogy azt tartod magadról, hogy "csak" egy nő vagy:(

2. Rendszeresen utazom külföldre nyaralni. Nem 2-3 napokra, hanem akár 2-3 hetekre is (bár 3 hét, az nagyon szép volt, de annyi időm már rég nem volt egyszerre). Igaz, sose társasutazással, mindig önállóan szervezek mindent. Beszélgetőpartner meg akadhat útközben is.

2023. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Igen, voltam is már többször egyedül nyaralni. Csoportos úton és teljesen egyedül is. Jók voltak! :)

N

2023. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem vágj bele! Először tünik csak félelmetesnek, de aztán rájössz, hogy egyedül utazni olyan mint venni egy nagy levegőt mikor reggel hűs a levegő. Ha meg hostelezel akkor sok szóló utazóval fogsz összefutni. Illetve vannak ilyen városi séta programok, általában fiatal egyetemisták tartanak becsületkasszás programokat. Nem a történelem elmélyítés csúcsa, de kiváló alkalom szocializálódni és minsig nagyon jó buli.
2023. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
Mennék. Szoktam családdal is, barátokkal is meg egyedül is utazni. Mindennek megvan a maga előnye.
2023. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Szociális igény függő. Én ezerszer inkább egyedül mennék, mint csoportban, idegenekkel. De ez én vagyok, utálok ismerkedni, beszélgetni ismeretlenekkel, nem érdekelnek az emberek.

Szóval igen, én elindulnék a helyedben.

2023. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2%
Az ember társas lény, de ezt el lehet nyomni. Csak legalább őszinte legyen magával az illető. Ne gyártson kamu filozófiákat hozzá. Az ilyent hallgatni, olvasni az igazán szánalmas.
2023. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Gyakran utazom -kényelemből- utazási irodával. Mindig vannak egyedülállók, akik igen hamar összebarátkoznak.Veled is ez fog történni ha barátkozós vagy.

Amúgy ajánlom a Rolliturát. Már többször is utaztam velük és nekik a főprofiljuk a fiatalok olcsó utaztatása.

[link]

2023. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!