Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az atlag magyarok szoktak...

Az atlag magyarok szoktak utazni? Van eleg penzuk ra?

Figyelt kérdés
Nem magyarorszagon elek, nekem fizetett nyaralas / utazas van 1x egy evben.

2023. ápr. 25. 14:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
28%
Én már voltam los angelesbe
2023. ápr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy nem tudom most mi mennyi, de pár éve azon röhögtem, hogy ismerőseim olcsóbban mentek ki Londonba mint amennyiért én lementem vidékre vonattal.


De például pár éve még nagy különbség volt az étteremben evés meg az otthoni szendvics között. Most meg ott tartunk, hogy inkább beülök valahova kicsivel több pénzért, mert otthon a melegszendviccsel sem jövök ki jobban anyagilag.

2023. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
87%
Akinek már beülni valahová is az utazás kategóriában tartozik...
2023. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az átlagot nehéz megfogni, pont amiatt amit 19-es írt, és nyilván mindenki a saját környezetét veszi átlagnak. (Kedvencem a huszonéves IT-s szubkultúra, akik havi 6-800 ezerből vizionálnak éhhalált maguknak.) Nekem pl az átlag a mikrokörnyezetem, akik amúgy a hivatalos KSH statisztikák szerinti átlag bér dupláját keresik. Nettóban. Ez a réteg évente kétszer nyaral, egy tengerpart, egy wellness, és néha egyszer síel.


Ha bűnös szenvedélyem, a csirkefarhát főzős Facebook csoport 500 ezres, főleg kisnyugdíjasokból álló közösségét is megnézem, ahol a szín hús vásárlása és az 50km-re lévő multiban való beutazás is egyfajta pazarló luxusként van kezelve, akkor meg nagyon nem ez jön ki.


Statisztikailag amúgy többet és sokat nyaral a magyar lakosság átlagosan, de ennek a megoszlása nagyon aránytalan. Az értelmiségi, jól kereső réteg nyaral, a többi meg nézi az eget. (Vö. A tele vannak a szállodák húsvétkor jelenség.)

2023. ápr. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
#23-nak nem sikerült felfogni a lényeget.
2023. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
48%

"Akinek már beülni valahová is az utazás kategóriában tartozik..."


Nem arról van szó, hogy az étterem utazásnak számít te nagyokos. Hanem arról, hogy ha otthon ülsz a seggeden manapság már szimplán az is sokba kerül. Elmész Bugacpusztára, bevásárolsz anyáddal és ott vagy árban az utazással, költségekkel mintha elmennél egy kisebb utazásra.

2023. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
72%
@24 Az olcsó, de kiadós receptek nagy bűnös élvezet számomra is. Vajas kenyér teával? Drága a vaj. Rántotta egy szelet kenyérrel? Drága a tojás és a kenyér is. Csak a bőrpörkölt meg az üres paprikás krumpli szokott nagyot menni.
2023. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
24%
Nincs pez utazni, benzinre sincs
2023. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Azért mert neked nincs pénzed utazni, még másnak lehet. Te nem vagy mindenki. Te nem tudod mi az átlag. Te csak 4-5 pixelt látsz a teljes képből. Én sem valószínű, hogy többet látok annál. Tehát csak valamilyen statisztikákból kaphatunk pontosabb képet, abból, hogy kinek mi a személyes nyomora vagy dőzsölése, nem. A budapesti reptér forgalma már meghaladja a Covid előtti utolsó békeév forgalmát. Ennyire nincs pénze az embereknek.

El van törve a lábam, gipszben vagyok. A fű meg már térdig ér a házam előtt meg az udvaron. Végigtelefonáltam az ismerősöket, hogy akinek kamasz gyereke van nem akar-e zsebpénzt keresni, adok 10 ezret két órai fűnyírásért, nekem annyi időbe szokott lenni. Telefonáltam a polgármesteri hivatalba, van-e épkézláb rászoruló, adom a gépet, csak nyírni kell két órát 10 rugóért. SENKI!

Igazgatóhelyettes meg a felesége, mindketten pedagógusok, ketten 870 ezret visznek haza Miskolcon, nincsen pénz a kislábujjamat, azt

Azért azt is megjegyezném, hogy mennyire korlátozott életismerettel kell rendelkezni ahhoz, hogy azt higyjük mindenki szórakozásból repül. Nem mindenki nyaral, aki utazik.

Ha bezárjuk a repteret, az emberek lelassulnak. Ha az emberek lelassulnak, a gazdaság is lelassul. Tessék megnézni a Covid hisztériát, ami nagyban hozzájárult a mostani szopáshoz

2023. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Off.


27: az ám! A retro csoport is jó ebből a szempontból. Az olcsó csoportból sajnos pár hete kitiltottak :-D

2023. ápr. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!