Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyikek a legnagyobb szabadon...

Melyikek a legnagyobb szabadonlátogatható barlangok?

Figyelt kérdés
Magyarországon, európában, világon. Tobbet is irhattok.
2023. ápr. 26. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, hogy ingyenesen, vagy pedig úgy, hogy nyitva a turisták részére és nincs lezárva.


Magyarországon a legnagyobb az Aggteleki cseppkőbarlangunk, ami világörökség, külföldön a közelben Szlovéniában Postojnán van egy hatalmas cseppkőbarlang, amelyben a turistákat kisvonattal szállítják, mert gyalog nem lehetne megnézni, annyira nagy.

2023. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon a legnagyobb a Pál-völgyi barlangrendszer.

Egy része kiépített, és rendszeresen indulnak látogatói túrák.

2023. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szabadon látogatható alatt azt értem, hogy ingyenes. nem csak szervezett keretek között lehet lemenni, hanem bármikor 0-24 felügyelet nélkül
2023. ápr. 26. 20:48
 4/9 A kérdező kommentje:

nekem álmom úgy felfedezni egy barlangot hogy nem kiépített úton járva, nem szervezőkkel, nem körbevezetéssel és csoportal hanem egymagam.

És mindenféle kiépítés nélküli utakon a barlang legtermészetesebb formájában

2023. ápr. 26. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon minden jelentősebb (néhány méternél hosszabb vagy mélyebb) barlang automatikusan védettnek minősül. A felügyeletének az ellátása legtöbb esetben a területi nemzeti parkra, ritkább esetben saját kezelő szervezetre van bízva.

Nem fogsz találni egyedül, szabadon bejárhatót, mind le van zárva, és csak a felügyeleti szerv engedélyével látogatható. Ennek egyrészt természetvédelmi másrészt balesetmegelőzési oka van.


De sok barlangunk van ami nem kiépített, és kiscsoportos vezetett túrákon bejárható.

Valamint barlangász klubok is vannak. Ezek többnyire egy adott terület barlangjainak feltárását, kutatását végzik. Ha eltökélt vagy és nem félsz attól, hogy pár vödör földet is ki kell néha hordani akkor iratkozz be egybe.

2023. ápr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Macska, Klotild, Csévi
2023. ápr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Régen jartam vele, de nem emlékszem már a nevére, talán Kati. Azt kérdezte, hogy mért mondtam kétszer a nevét, pedig csak a visszhang volt egy bizonyos helyzetben a bejáratnál.
2023. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Szlovénia, Postojna a legnagyobb élmény.


[link]

2023. ápr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te nem jártál még kiépítetlen barlangban. Én viszont láttam egy mentést a Pilisben ilyen helyről, csak kevésen múlt, hogy túlélte a szerencsétlen, és csak kevésen, hogy ki tudták szedni. Azóta le is zárták.

Szakértelem nélkül barlangokban csatangolni életveszélyes. És alapszabály: ismeretlen barlangba egyedül nem megyünk.

2023. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!