Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 9-10 hónapos csecsemővel...

9-10 hónapos csecsemővel érdemes nyaralni menni, vagy szívás lenne az egész út?

Figyelt kérdés
2023. máj. 28. 21:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem tud még beszélni, se járni. Csak kúszni.
2023. máj. 28. 21:25
 2/10 anonim válasza:
31%
Attol fugg hova, mennyire birja az utazast. Mi 4 honapossal mentunk 2 honapra rokonlatogatasra, az utazas hosszu volt, es oltari szivas, utalta az autozast. Viszont az ottlet elmenydus volt ugy, hogy meg tudtuk oldani, hogy bababarat legyen a legtobb hely, ahova elmentunk, egy a picinek is lathatoan elmeny volt. 4,5 honaposan, a nyaralason indult be nala a kuszas.
2023. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

10 hós volt a fiunk, mikor elmentünk a Bükkbe egy kulcsosházba. Se vezetékes víz, se villany, fűtés fáskályhával, főzés ennek a tetején.


Nagyon jól sikerült, minden nap kirándultunk, hordozóban vittük, persze sok pihenővel. Megtapogatta az avart, a fakérget, a füvet, mindent fölfedezett.


De ha sokórás autóút után múzeumról múzeumra megyünk, valószínűleg nem annyira élvezte volna.


Szóval a konkrét nyaralástól függ. Előtte voltunk egynapos erdei túrákon, tudtuk, mire számítsunk.

2023. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Úgy se fog emlékezni semmire, akkor meg minek.
2023. máj. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Oké, sokan úgy vannak vele, hogy "minek, amúgy sem fog emlékezni erre" és részben igazuk is van.


Na már most, szeretném tisztázni, hogy egy nyaralás kimondottan jót tudni tenni egy kisbabának, de egy utazás nem igazán.


Emlékei valóban nem lesznek pl egy balatoni nyaralásról, de érzelmileg ez meg fogja határozni a jövőjét. Hogy a napon van, hogy a vízbe teszik, hogy kúszhat a fűben, hogy láthatja a bogarakat. Ezek mind meghatározó első élmények egy gyereknek, kimondottan káros ettől megszabadítani, mondván, hogy "nem fog erre emlékezni." De én itt ugye egy nyaralásról beszéltem, nem utazásról.


Utaztatni a gyereket már inkább káros mintsem nyaraltatni. Neki nem mond semmit egy másik kultúra, egy szép város vagy szép táj. Sőt, bár ezt gyerek válogatja, de a legtöbbnek a városi zaj stressz. Ha kirándulni visszük el, és nem hagyjuk, hogy magától felfedezzen valamit, megérintse a füvet, vagy bármi, akkor megint csak semmi értelme nem volt magaddal hozni a gyermeked.


Pl egy nyaralás (és nem utazás) élményéd nemhogy érdemes, hanem inkább már-már fontos adni a kisbabádnak. Minél több dolgot kell tapasztalnia és hagyni kell neki, hogy felfedezzen dolgokat.

2023. máj. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A húgomék most voltak négy napra. 3 és fél hónapos a baba, észrevette, hogy nem a megszokott környezetben van. Azt mondta élvezte.
2023. máj. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

A legfontosabb ilyenkor a baba érdeke. De: a baba érdeke az is, hogy kiegyensúlyozott , jó kedélyállapotú szülei legyenek és ennek igenis része lehet az, hogy ők kiszakadjanak a megszokott hétköznapi környezetükből!


Ezért szerintem nagyon jó ötlet elutazni kisbabával , az ördög a részletekben rejlik. Mondjuk egy autóban könnyen elalvó babát két óra alatt a saját szokásos szundiidejében a Balatonra repíteni remek ötlet . Ha te ott egy számodra és számára is megnyugtató környezetet tudsz biztosítani , ahol nem fogsz egész nap azon parázni , hogy honnan hová esik le vagy kerül más veszélybe, akkor az neked szülőként is kiváló. Neki pedig, aki nemrég tapasztalta meg a mozgás szabadságát, kiváló tanuló- és gyakorlóterep lesz az új környezet .


És igen, lesz amitől megijed, amikor mondjuk az új terepen nem tud kitolatni egy sarokból , olyankor pedig legyen ott az az anyuillatú, anyupuhaságú , kedves arcú lény, aki meg tudja nyugtatni. (Apunak is ér, csak ugye ok t ez a kor a szeparaciós stressz kezdete.)

2023. máj. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Sajat tapasztalat szerint a szulok hurcolasszak a babat mindenfele. Az en erdekem az lenne h maradjanak otthon es ne uvoltse vegig a varost szallodat utazast es terrorizaljon engem. De mindenki a maga ura. A fejhallgatom minden hangot megszur.
2023. máj. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Szívás az egész út a kisbabának és az utazóközönségnek, akinek szerencsétlen baba jajveszékelését kell hallgatni. A szülöknek nem, mert tolhatják fel a képeket Instára meg facebookra, lehet vagizni a nyaralással.
2023. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, nem értem, miért gondolja a többség azt, hogy egy babás nyaralás csak kínlódás lehet. Nyilván ez függ az adott babától is. Mi imádunk a kisfiunkkal utazni. 3.5 éves, és már 4szer repültünk vele+több országban jártunk autóval. Soha nem hisztizett, nem nyekergett. Még a repülőn se sírt. Egyáltalán nem azt vettem észre, hogy neki kínlódás az utazás/nyaralás. De igaz, ő korán hozzá lett szoktatva hogy megyünk ide-oda, ezt szokta meg. (Meg kb a génjeiben van :D) Nyilván ha egy kisgyerek soha életében sehol nem volt, és mondjuk 5-6 évesen "kell" először 8-10 órát ülnie egy autóban, annak csak kínlódás a vége.
2023. máj. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!