Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Európai Egészségbiztosítási...

Európai Egészségbiztosítási Kártyát mennyi idő alatt készítenek el?

Figyelt kérdés

Pénteken hajnalban indulok nyaralni, ma szóltak nekem, hogy jó lenne ha lenne ilyen kártyám.

Ezt is postán küldik és minimum 1 hét mire megérkezik vagy el tudom intézni holnap?


2023. jún. 14. 22:02
1 2
 1/15 scamdemic ***** válasza:
100%
Ha minden rendben van a papírjaiddal és a jogviszonyoddal, besétálsz az illetékes ügyfélszolgálatra vagy Kormányablakba, és néhány perc alatt megcsinálják.
2023. jún. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

foglaltam időponton a kormányablakba ott nem néhány percet írt, hanem magára az ügyintézésre 30 percet

de 2 lehetőség volt, a másik volt a folyamat elindítása, a papírok kitöltése az igényléshez arra írt 15 percet, úgyhogy nem biztos, hogy olyan gyorsan megy.

Első körben az utóbbira kértem időpontot aztán majd eligazítanak.

2023. jún. 15. 02:27
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ügyre 30 percet ír alapból, szerintem így van beállítva központilag az időpontfoglaló. Ha nagyon lassan töltöd ki az igénylőlapot, akkor lehet, hogy lesz 15 perc is.
2023. jún. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Ha bemész a Kormányablakba pl, akkor ott tényleg pár perc alatt megcsinálják és megkapod.


Én online csináltattam, mert sosem értem volna oda időben, így másfél hét volt kb, mire megjött. De nekem volt időm várni rá:)

2023. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem nincs időm de olvastam h helyben is megcsináljak ha jófejek illetve ha nem akkor adnak ilyen jellegű papírt és az 90 napig él
2023. jún. 15. 11:14
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Vegyél egy utasbiztosítást. Az többet ér meg pár ezer forint.
2023. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

milyen pár ezer ft?

Egyébként van utasbiztosításom, és kötni kell nem venni :)

2023. jún. 15. 12:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, változtak a szabályok, de amikor én Európai Egészségbiztosítási Kártyát Budapest, XVII. kerületben, akkor 30 napot mondtak rá, de ha bemegyek a Teve utcába, akkor ott azonnal megkapom.


7. Kötni, vagy kötekedni? A biztosítás is termék, tehát a vétel is helyes kifejezés. És én is azt mondom, hogy érdemes áldozni rá a Európai Egészségbiztosítási Kártyát mellett is.

2023. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 30 nap? normálisak? :||

Igazából azonnal meg kellene csinálni mert ez egy 2 perces kiállítás,mint a lakcímkártya.


Mellesleg viccesen hangzott h "vegyél biztosítást" . Sosem hallottam/láttám ezt még sehol.

És már írtam, hogy van utasbiztosításom, de szerettem volna ilyen kártáyt is főleg hogy 2 perc alatt kész lett és ingyenes is.

2023. jún. 15. 13:44
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

9

Ha van utasbiztid akkor kvázi értelmetlen mert akkor nem fogsz törött kézzel 6 órát várni hogy talán alapellátást kapsz(tehát még be sem gipszelnek), hanem hívod a biztosítót akik mondják hova menj és ott normálisan ellátnak.

2023. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!