Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire rizikós egy többszáze...

Mennyire rizikós egy többszázezerbe kerülő szervezett túrára menni külföldre a társaság minősége szempontjából?

Figyelt kérdés

Megnéztem a Baraka-t,és egész jó utak vannak, de nem olcsók, ami adja a kérdést, hogy ha elmegy az ember ilyenre egyedül, akkor mekkora az esély, hogy a vezető nem lesz jó fej, vagy a társaság összetétele olyan, hogy nem igazán jönnek be, nehéz kapcsolódni hozzájuk?


Voltatok már ilyen úton? Mennyire tartottatok attól előtte, hogy kiadtok egy csomó pénzt, és aztán nem élvezitek a dolgot, mert pl. nem vagytok egy hullámhosszon a többiekkel, mert túl harsány vagy más szempontból zavaró figurák verődnek össze?


2023. júl. 26. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a társaság a lényeg, akkor a barátaiddal menj. Ha az út, akkor egyedul
2023. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
En soha nem voltam es soha nem menenk ilyen utra de ez a szemelyisegembol adodik. De egy ilyen utra hasonlo gondolkodasu emberek mennek mint pl te (pl ha te Peruba akarsz menni egy csoporttal akkor valoszinuleg teged is es a csoport tagjait is erdekli Peru vagyis hasonloak a nezeteitek) ebbop kovetkezik hogy nem lesz az olyan rossz.
2023. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1: a probléma, hogy nincs kivel menjek (nincs pénzük rá, nem érdekli), így az út is érdekel, de egyedül bóklászni idegen helyeken nem az én világom, ezért lenne lényeges, hogy a társaság is olyan legyen, akikhez valamennyire legalább lehet kapcsolódni
2023. júl. 26. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én magasról leszarnam mivel úgysem szolnek egy szot sem a többiekhez.
2023. júl. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mind emberi tényezők. Sokkal inkább függ tőled és a többi útitárstól, mint a szolgáltató cégtől. Ők legfeljebb próbálhatják olajozni a dolgokat minél megfelelőbb viselkedésű vezetővel, csapatépítő programokkal, esetleg utazás előtti ismerkedő találkozással, közös programmal.


Azt lehetetlen előre megjósolni, hogy kik és milyen emberek jelentkeznek egy útra. Még ha valakinek vannak is tapasztalatai korábbi utakról, akkor sem feltétlenül mérvadó, mert más alkalommal máshova más emberek mehetnek. Még ha valaki már 50x utazott, akár ugyanoda velük, most akkor is alakulhatnak teljesen máshogy a dolgok, mint az előző 50 alkalommal.


A dolgok kimenetele nagyon nagy mértékben függ tőled is, meg tőlük is. Minél inkább simulékonyabb, alkalmazkodó képesebb, magát társaságban feltaláló, jól kommunikáló, keveset balhézó, reklamáló, elégedetlenkedő típus vagy, annál nagyobb az esélye, hogy sikerül megtalálnod a közös hangot velük.


Akár akkor is, ha ők maguk nem, vagy nem mind ilyenek. Minél inkább vagy te magad is zárkózott, különcködő, elvonuló, bezárkózó, elégedetlenkedő, annál esélyesebb, hogy még akkor is nehezen találod meg velük a közös hangot, ha egyébként ők próbálnának is nyitni feléd.


Szerintem nem érdemes ezen rágódni. Indulj ki abból, hogy mindenki jó fej lesz majd, hiszen te is az vagy. Indulj ki abból, hogy mindenkivel jól ki tudsz jönni máskor is, most még inkább így lesz, hiszen ugyanoda akartok menni, ez már egy közös tulajdonságotok. Amit lehet, tedd meg érte, hogy tényleg sikerüljön is. Ha mégsem sikerülne, akkor meg koncentrálj az útra és az élményekre az útitársak helyett.

2023. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én introvertált típus vagyok, nem az, aki azonnal megtalálja a hangot ismeretlenekkel is. Szóval ez a fő dilemmám, hogy egy ilyen úton mennyire találnám meg a hangot másokkal, illetve ha mások nem egyedül mennek, hanem saját ismerőssel, társasággal, akkor mennyire lenne egyáltalán lehetőség szóba elegyedni másokkal, vagy inkább ellennének azokkal, akikkel együtt mentek az útra, ahogy én tenném hasonló helyzetben.
2023. júl. 27. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ezen dilemmázhatsz bármennyit, nem fog kiderülni, amíg nem próbálod meg.


Mivel a többi résztvevő személyére, viselkedésére nem tudsz hatni, az egyetlen amit tehetsz, hogy te megpróbálsz minél jobban alkalmazkodni, minél kedvezőbb interakciókba kerülni velük. Ez még a kevésbé barátságos emberekből is jobb reakciót válthat ki, mint ha te eleve nem is (vagy nem jól) próbálkozol.

Általában minél jobban áll az ember a helyzetekhez és lehetőségekhez, annál pozitívabb lesz a kimenetele is. Minél inkább aggályokkal, félelmekkel vágsz bele valamibe, annál inkább sikerül is megtalálni a negatívumokat és okokat a csalódásra.


Valószínűleg a legrosszabb, ami történhet, hogy ők el vannak egymással, te meg el vagy magadban. Kulturált emberek általában a minimálisan szükséges interakciót képesek normálisan lebonyolítani egymással.

Kimondottan kellemetlen hangulattól, atrocitásoktól nem érdemes tartani.

2023. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!