Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy hetes krétai nyarásra egy...

Egy hetes krétai nyarásra egy öttagú társaságnak mennyi költőpénz fog kelleni?

Figyelt kérdés

Nincs gyerek a társaságban. Nem tervezünk váltani, de jó lenne tudni, hogy kábé mennyi a keret. Összesen, nem fejenként. €300? €500? €1000?

Önellátás, néha azért kajálnánk rendes étteremben is, aquaparkot tervezünk, hajós kirándulást, múzeumokat és bérelnénk kocsit is.



2022. jún. 2. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg nem értem a kérdésedet. Csak te tudod, mennyire vagy elkényeztetve, hol, mit és mennyiért szoktál enni, mimindent gagyit akarsz megvenni, és hogy mi a fenének mész akvaparkba a világ egyik legklasszabb tengerpartján...

Csupa csupa kérdés.

2022. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha mindent amit felsoroltál a "költőpénzből" szeretnétek kifizetni, akkor szerintem számoljatok nyugodtan nagyjából fejenként 500-600 euróval a hétre. Összesen 2500-3000 EUR.


Számoljunk egy kicsit...


Önellátás - be kell hozzá vásárolni, függ attól, miket vesztek, lesz-e benne alkohol, nasik, naptej, etc., de ennyi főre 1 hétre 300 EUR-al alsó hangon számoljatok. Gondolj bele mit kapsz ma az Auchan-ban 120.000 forintból, Krétán kb. ennek a 75%-át fogjátok megkapni belőle.

Étterem: főétel + desszert + ital, 30-40 EUR per fő, kb. 200 EUR lesz minden étteremben kajálás a társaságnak, ha alkoholt is isztok, több, kérdés, hányszor mentek, tegyük fel csak háromszor és mindenki limonádét iszik, 600 EUR

Aquapark: látatlanban is úgy gondolom hogy csak a belépők min. 100-150 EUR között lesznek (összesen, de lehet hogy több), plusz amit bent elköltötök, 200-250 EUR össz.

Hajós kirándulás: szintén látatlanban, fejenként 50-100 EUR alatt még nem nagyon láttam hajós kirándulásra jegyet. Aközben is eszik az ember, vásárol, ha kikötnek, eszik egy fagyit, etc., 400-500 EUR, vagy több.

Múzeum belépő 10-20 EUR fejenként, minden múzeumi látogatás 50-100 EUR.

Autóbérlés, biztosítás kb. napi 50-100 EUR (szintén sok mindentől függ), plusz benzin, egy hét alatt mondjuk két tele tank, ha kell, parkolás. Min. 600-700 EUR.


Csak ez amit felsoroltam kb. pont kiadja a 2500-3000 EUR-t. És akkor ebben még nincs egy szuvenír, egy fürdőnadrág, egy papucs, nem voltatok bulizni és nem ültetek taxiba sem.

2022. jún. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vigyél bankkártyát, és annyit költesz, amennyi rajta van...
2022. jún. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon minimálban szerintem 500 euro is elég,de ha már nyaraltok akkor néha egy étterem meg fagyi azért nem lenne rossz. Úgy 1000-1200 euro.
2022. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor máshogy fogalmazok, ti mennyit szánnátok? Miért ülnénk taxiba, ha lesz bérelt kocsink?


Egyedül már voltam egy egyhetes hasonló úton, de akkor se kocsit nem béreltem, se drága helyekre nem mentem, és €200 elég volt, ezért nem tudok viszonyítani.

2022. jún. 2. 17:39
 6/8 D. Brasco ***** válasza:
52%
És az rajtad mit segít,hogy mi mennyit szánnánk egy ilyen útra??Van aki ötven eurót van aki ötmilliót....ezzel gondolom előrébb vagy...
2022. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Napi 70-100 euró per fő kábé reális, de ebből azért nagy bulit nem csaptok. Kréta nem vészesen drága, viszont elég sok mindent akartok csinálni és ezek nagyobbik részét nem lehet ingyen vagy nagyon olcsón megúszni. Az autóbérlés pl idén irgalmatlanul drága, sokkal drágább, mint 3-4 éve volt.
2022. jún. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Akkor máshogy fogalmazok, ti mennyit szánnátok? Miért ülnénk taxiba, ha lesz bérelt kocsink?"


Ez a kérdés így nem merül fel, hogy mennyit "szánnék" rá. Ha tudom, hogy mit szeretnék csinálni, akkor nagyjából azt is tudom, hogy az mennyibe fog kerülni, na, ennyit kell rá "szánni". A dolgok árán nem változtat, hogy én amúgy arra az adott dologra mennyit szánnék, meg hogy szerintem az sok, vagy kevés...Ezen ne pörögj, hogy ki mennyit szánna rá, elég pontosan leírtad hogy miket szeretnétek csinálni, én egy becslést nagyjából írtam, de ha ez nem elég pontos vagy hihető, akkor uccu, Google, és nézd meg az Aquaparkban ahova menni szeretnétek, mennyi a belépő. Keress rá a hajókirándulásra, és nézd meg, milyenek az árak. Nézd meg, mennyi lesz autót bérelni, és mennyibe kerül a benzin. Találd ki melyik múzeumba szeretnél menni, és nézd meg mennyi a belépő. Rögtön fogsz kapni egy pontosabb képet arról, hogy minderre mennyit kell "szánni". De a múzeumbelépő ára nem lesz olcsóbb attól, hogy én nem szántam rá annyit.


Taxiba meg például a bérelt autó ellenére azért ülnél, mert elmentek mondjuk bulizni vagy vacsorázni, és mindenki meg szeretne inni pár pohár valamit. De mit tudom én, hogy kik vagytok, mik vagytok, lehet, hogy nálatok mindig van egy józan sofőr és rossz a példa, hozhattam volna ezer másikat is, nem ez a lényeg. Hanem hogy úgy beszélgetünk erről mintha a nyaralásra szánt pénz mennyisége tök független lenne attól, hogy azon a nyaraláson amúgy mit akarunk csinálni. De nem független, mert egyikből következik a másik.

2022. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!