Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mától megszigorították az...

Mától megszigorították az USA-ba való többszöri beutazást kizárólag a magyaroknak?

Figyelt kérdés
Az aug 1. előtti igénylésekre nem vonatkozik.

2023. aug. 1. 17:11
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Most vettem észre, hogy ma már feltették ezt a kérdést.

Bocs.

2023. aug. 1. 17:12
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Minden okuk megvolt ra. Le kell valtani ezt a kozveszelyes bugris allatot. De a jelek szerint nem akarjak.

Amugy ha barki mas nyerne a valasztast, es az eltorolnek ezt a ketharmados agyremet, akkor ha nem tetszik, el lehetne zavarni, szamon lehetne kerni.

Volt ismeroseim, fidesz-szavazok mentsege ez, de tudnak kormanyozni. Igen, a szakadekba.

Nincs mentseg.

2023. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Viszont Oroszországba könnyebb lett vízumot szerezni. Jó csere volt. :(
2023. aug. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%
Jo csere volt. Inkabb megyek Oroszorszagba mint a retkes USA-ba.
2023. aug. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
4: Menj, de tudod a demokrácia arról szól, hogy nekem meg jogom van az USA-ba menni akkor is, ha neked ez nem tetszik. És megyek is, mert van még érvényes ESTA-m, még időben kértem és kaptam.
2023. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

4:

Menjél csak, és jó lenne ha vinnéd magaddalaz egész Fideszes neobolsevik hazaáruló csürhét.

2023. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Érint vagy 1200 embert az egész országban. Ez megint csak egy gesztus amivel úgy gondolják Orbánt lehet b*szogatni. Elég impotens ötlet, mert nem látom a tömegeket az utcán, hogy forradalom, mondjon le, mert 1 évig érvényes csak a vízumkönnyítéses bejutásuk az USA-ba 2 év helyett. Ahelyett, hogy valami olyannal állnának elő, ami mögé tömegek állnának és tényleg leváltanák a kormányt, újabb baromsággal hergelik a népet és semmi eredménye nem lesz. A Fidesz meg örül, hogy nem az inflációról kell egy hétig beszélni. Teljes inkompetencia.

Arról van szó, hogy a visa waiver programban könnyített módon lehetett belépési engedélyhez jutni az USA-ba, ami 2 évig volt érvényes és többszöri beutazást tett lehetővé. Az új rendszerben 1 évig érvényes és egyszeri beutazásra szolgál. Az az elenyésző kisebbség, aki egy év alatt többször is ki akar utazni, most majd minden utazása után új ESTA-ért folyamodik és beutazik. Ez valamennyi kényelmetlenséget okoz, mert pár percet el kell tölteni a gép előtt meg a 2év/7500 forint helyett utazás/7500 forintot kell fizetni, tehát kicsit drágul a dolog, de gondolom, hogy aki évente többször is az USA-ba utazik, azt nem fogja földhöz vágni az áremelkedés.

Tehát ez egy politikai ejnye-bejnye Orbánnak, presztízsrombolás, amit az is mutat hogy teljesen átlátszó, amatőr az indoklás. Azt mondják, egy csomó útlevelet adott ki a kormány határontúli magyaroknak, aztán lelkes amatőrök még hozzáteszik, hogy román embercsempészeknek, meg szír terroristáknak meg orosz maffiózóknak stb. Lehet, hogy kerültek ilyen kézbe magyar útlevelek egyébként, de akkor is öntökönszúrás az érvelés, mert az amerikai nagykövettség oldalán évek óta nagy betűkkel ott van, hogy a könnyített belépési rendszerben ESTA-t csak és kizárólag olyan magyar útlevéllel rendelkező magyar állampolgár kaphat, aki Magyarországon született. Vagyis akikre az amcsik hivatkoznak, kizárólag vízummal, interjú után léphettek az USA-ba, esélyük sem volt ESTA-t kapni. Akkor miért nem szűrték ki az orosz maffiózókat, szír terroristákat a követség munkatársai? Mégis mit végeztek munka helyett? Mégis miért az ESTA-sokat szívatják, amikor a biztonsági kockázatot jelentők eleve nem kaphattak ESTA-t? Ja, persze értem mi van mögötte, de ez így méltatlan és színvonaltalan. Valamint összességében olyan enyhe hatású intézkedés, hogy magukból csinálnak bohócot. Ráadásul szembeköpik magukat, hiszen a szabad világ fénylő csillaga ezek szerint mégsem tagadja a kollektív bűnösség elvét? Vagy válogatunk az európai/civilizációs értékek közül? Egyébként nagy összegben lefogadnám, hogy azok többsége akik évente többször is mennek Amerikába ellenzéki szavazó, nem Mari néni jár Floridába Röjtökmuzsajról. Habonynak meg diplomata útlevele van, bakker

2023. aug. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6.-s ha rajtam mulna meg a hatamon is vinnem oket foleg Sziberiaba bagy inkabb valami vulkan belsejebe.
2023. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

7: Épp ez a gond, hogy nem fogják fel, hogy ez mekkora arculcsapás. Engem mondjuk pont érint, mert tavaly is voltam az USA-ban, idén is megyek (még jó a tavalyi ESTA). Nyilván nem sok pénz, nem sok macera, de ilyet az USA nem sűrűn lép meg és nem sok országgal, elég fontos jelzés és lehet még rosszabb is. Egyébknt szerepel a cikkekben részletes indoklás. Az, amiről írsz, hogy nem is kaphattak volna ESTA-t, csak 2-3 éve érvényes, akkor szigorítottak. Itt most épp azokról van szó, akik már előtte kapták meg. Konkrétan orosz és ukrán kettős állampolgárokról. Számszerűsítették is, hatvanvalhányan léptek így be az USA területére és abból huszonvalahány konkrétan eltűnt a hatóságok látóköréből. És valószínűleg nem csak az USA érintett, mert az orosz és ukrán maffiózók uniós állampolgárságot kaptak, annak minden előnyével. A magyar hatóságok pedig semmit nem tettek ennek megakadályozására, pénzért osztogattak állampolgárságot. Nyilván az átlag fidesz-szavazó ezt nem fogja fel, nem érdekli, még tapsikol is neki. Fel sem fogja, hogy kedvenc kormánya bűnözöket és terroristákat szabadított rá az országra és a világra. Bármelyik országban ilyenért repülne a fél kormány, vagy az egész, nálunk nem...

Nekem ezzel az egésszel az a problémám, hogy bár dönthetek úgy, hogy az országot itt hagyom, egyék meg a hívek amit főztek, tapsikoljanak nekik nyugodtan, de sajnos a magyar útlevelemet nem tudom olyan egyszerűen lecserélni másra, ahhoz kell még pár év és ez aggasztó, mert félek, hogy az alatt a pár év alatt nem csak a forint értéktelenedik el teljesen, hanem az útlevelem is.

2023. aug. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Dzsonszi ***** válasza:
100%

" Az, amiről írsz, hogy nem is kaphattak volna ESTA-t, csak 2-3 éve érvényes, akkor szigorítottak. Itt most épp azokról van szó, akik már előtte kapták meg. Konkrétan orosz és ukrán kettős állampolgárokról. "


De a külhoni magyarok, akik akkor ESTA-t kaptak (2-3 éve), azoknak már lejárt, mert ugye eddig 2 évre osztottak ESTA-t. Vagy tévedek? Szóval a hivatalos duma az elég bullshit szagú továbbra is.

2023. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!