Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha ápolási díjon vagyok...

Ha ápolási díjon vagyok mellette ki szeretnék utazni a feleségemmel 4-5 napra Amerikába nyaralni, de az ápolt személy nem jönne velünk, de meg lesz oldva ki vigyáz rá addig, így megkaphatom az ESTA-t vagy vinni kell őt magunkkal?

Figyelt kérdés
Vagy inkább válasszunk Európai utat ahova csak személyi igazolvány kell? Alap ápolási díjon vagyok, és otthoni munkával mellette vállalkozó vagyok. Csak nem tudom hogy külföldi útnál feltünne - e bárkinek, hogy az ápolt nincs velem.
2023. aug. 14. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mi köze ven a te Estádhoz valaki másnak?
2023. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az hogy a munkáltatói résznél be kell írni mit dolgozok, és nekem a vállalkozói mellett van ez az ápolási díj.
2023. aug. 14. 10:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A betegség milyen jellegű. Mert el tudom képzelni, hogy van olyan baj, aminek egy utazás még jót is tesz, de azért nagy általánosságban az ápoltat nem szokás „csomagként cipelni”. Bár volt ilyen, amikor a Gorenje őrület volt, és a nagymama csak a vám miatt volt a kocsiban.


A kiutazásnál nem vizsgálják milyen kötelezettségeid vannak. A magyar hatóságokkal lehet csak gondod. De nem biztos. Ha megfelelően gondoskodtál róla, akkor nem hinném, hogy „lebukás” esetén bajba kerülnél. Ha távolléted alatt a gondozottal lesz valami probléma, akár a megbízott személy miatt, akár más okból, abból származhat bajod.

2023. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2. A mit dolgozol nem a zsebedben turkálás, be sem kell írnod, hogy ápolási díjat kapsz.
2023. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Skizofrén az ápolt. Meg az a baj hogy ő a repülőt nem bírja. Szóval nem is igazán szeretne jönni. De lehet hogy inkább itt Európában maradunk mert ide csak 2-3 óra a repülőút ha bármi lenne haza tudunk utazni. Ide Európába csak személyi igazolvány kell igaz?
2023. aug. 14. 10:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Informatikus vagyok, de 7-es adoszámom van mert az ápolási díjjal van összekötve.
2023. aug. 14. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Schengeni övezeten belül elég a személyi, szóval pl Olaszba vagy franciába elég, de Nagy Brittaniába vagy Boszniába kell az útlevél.
2023. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
4-5 napra eleve zéró értelme az USA-ig menni.
2023. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Boszniába nem kell útlevél, bár kicsit eltértünk a tárgytól.


Amúgy USA szemszögből szerintem még előny is, ha tudják hogy úgyis hazajössz mert ápolsz valakit.

2023. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!