Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen turistának tartjátok...

Milyen turistának tartjátok magatokat?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén engem kiráz a hideg, ha külföldön turistacsopikat látok. Legyen az magyar, orosz, német. Még inkább zavar, ha egy kukkot nem tudnak angolul, vagy semmilyen idegen nyelven, de elvarjak, hogy az adott árus beszélje a nyelvüket. Ezzel mással is így van? Plusz én többnyire szeretek spórolni. Előre megtervezni, mit nézzek meg. Van hogy felkészülök utikönyvekből, míg sztem sokan azt sem tudják hol vannak. Nem szeretem a szabadságot tengerparton tölteni végig, de legyen azért kis úszás, lötyög3s, de inkább szeretem felfedezni a környéket magam, idvez nélkül. Ti?

2023. szept. 3. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélek pár nyelvet, így az önálló szervezés, lebonyolítás sosem volt gond. Spórolni nem szoktam (nyilván a lehetőségeimen belül), nekem az utazáshoz hozzátartozik a dolce vita is. Nem azért utazom, hogy szendvicsen éljek, szeretem élvezni az adott ország gasztronómiáját is. Ami a programot illeti, őszi, tavaszi utazásnál kizárólag a városnézésre koncentrálunk, nyáron imádom a tengert. Vagy a délelőttöt töltjük a parton, és délután fedezzük fel a környéket, vagy reggel elindulunk, és késődélután a tengerparton zárjuk a napot. Szóval jut ez is, az is. Tervezni előre nem szoktam, illetve összeírom, mi az, amit meg szeretnénk összességében nézni, de hogy pontosan melyik nap hová megyünk, az már az aktuális hangulatunkon, időjáráson stb. múlik.
2023. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem muszaj angolul tudni. Van olyan kanari etterem, ahol a pincer meg nemetul se tud, viszont kezzel-labbal, IQ-val meg tudod ertetni magad. Nem fikaznam ezert kulon a turistat, csak semmi penzert nem utaznek kamu-elmenyekert turistak koze. Igy a veszelyes helyek nalam kiestek, viszont ahova utazom, ott szallok meg, ott eszem, ahol a helyiek, autot berlek. Nem olvasok utikonyvet, mert azokra nagyon rafaztam. Magam kutatok elotte otthon.
2023. szept. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Néha ritka nagy baromságok lehetnek az utikonyvben. Most Törökorszagban két kulonbozo konyvet neztem Cappadocia temaban. Mindketto mas helyeket ajanlott xd
2023. szept. 3. 19:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek saját magunknak szervezni nyaralást, így szinte kétszer jarok mindenhol, egyszer fejben, egyszer meg ténylegesen :)

Ha egy országon belül egymástól távolabb eső attrakciók is érdekelnek, akkor simán költözünk egyik szállásról a másikra, Mexikóban pl. 8 nap alatt 3 szállásunk volt.

Nagyjából belövöm előre, hogy mire vagyok ott kíváncsi, de egyrészt nem tervezek be mindent órára, de még napokra sem, ha nem muszáj, hogy legyen egy kis mozgásterünk, másrészt nem esek kétségbe, ha valami mégsem jön össze, vagy ott jön be valami jó programötlet, amit be kell szúrni valahová.

A félig aktív nyaralást szeretjúk, legyen benne parton döglés és kirándulás, kulturálódás is, ha van rá lehetőség az adott helyen.

Nagyon szeretem a meleget, a télből nyárba utazások a kedvenceim, de a nyári utakat is szeretem, viszont síelni nem járok :)

Képes vagyok egész évben spórolni azért, hogy a nyaralás alatt tudjam szórni a pénzt :)

Persze nem ész nélkül, például első napokon fel szoktam térképezni a területet, hogy mi hol éri meg jobban (bolt, vendeglátóhelyek, ajándékbolt, szervezett túrák stb.). De azt eszem-iszom, amit megkívánok, megkóstolgatom a helyi specialitásokat, és igyekszem minden programra elmenni, ami tetszik.

Ja, és nem értem azokat, akik minden évben ugyanoda járnak, még a szállásuk is ugyanaz. Én nem tervezek kétszer menni ugyanoda, azaz most született nemrég a kisfiam, vele szívesen visszamennék közelebbi uticélokra, amik bejöttek eddig (mondjuk Ciprus), de ahogy nő majd, tervezek inkább vele is új helyeket kipróbálni, remélem összejön :)

2023. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig önállóan szervezem az utakat és internetről tájékozódom. Szállás Airbnb, családnál vagy külön lakásban. Ha hosszabb időre megyek, akkor lakás és akkor főzök is, vagy melegíthető gyorskajákat veszek, néha étterem. A mainstream turistalátványosságok sose érdekeltek, inkább a kisebb helyi nevezetességek és felfedezni a várost, ahol vagyok. Néha letöltök városfelfedező játékokat, amik játékosan mutatják meg a hely érdekességeit. Angolul folyékonyan beszélek, nem csak az üzletekben, hanem helyiekkel is gyakran szóba elegyedek. Sokat járok színházba is külföldön. Na ott például még soha nem futottam bele magyarokba. 😀
2023. szept. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem turistacsoporttal eszem ágában se lenne menni és útikönyv sem volt még életemben a kezemben. Interneten nekem egyszerűbb, gyorsabb, sokkal több információt megtalálok, és az aktuális információkat is megtalálom. Utóbbi alatt azt értem, hogy például egy külföldi turista jön Budapestre, akkor az útikönyvből nem derül ki számára, hogy a Citadella most éppen le van zárva. Ami hátrány, hogy rengeteg a fizetett tartalom. De hát nem a 20 évesen drága bárokban pózoló buta fejű influencerek ajánlásait kell figyelembe venni. Ellenben teszem azt Google térképen az értékelések szerintem jó megközelítési alap, ha sok értékelés van.


Apósom velem ellentétben azt mondja, hogy megért "minket fiatalokat", de ő nem tanult rendesen nyelveket, külföldön szervezkedés neki bonyolult, a rendszerváltásig nem is volt külföldön... Ő ragaszkodik ahhoz, hogy egy utazási iroda elvigye egy magyar csoporttal és ott irányítgassák őket. Ezzel sincs baj.


Jut eszembe, ami még nekem fontos, hogy a kötelező látnivalókon kívül ne menjek a nagyon turistás helyekre. Mint ahogy ha valaki Magyarországra jön, nem ajánlanád neki, hogy a Váci utcában vásárolgasson meg ebédeljen, mert jól lehúzzák, igaz? Az az egyszerű taktikám, hogy adott helyen vannak-e helyiek is. Ha vannak, sőt ha csak azok vannak, akkor jó. Ezt a taktikát természetesen fenntartásokkal érdemes alkalmazni fejletlen országokban, ahol a közbiztonság és infrastruktúra esetleges.

2023. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy kis ítélkezést érzek a kérdésben, nem tudhatod, hogy kinek mi a háttere, míért van ott, melyik életszakaszban jár.

Mi is régen sporoltunk, olcsobb szálláshelyet kerestunk, autot béreltunk és sokat csavarogtunk az adott helyen, de már inkább a nyugis, tengerparton lazulos kirándulásokat szeretjuk, ugyis egész évben dolgozunk és futunk. 2 tinivel medencés, csuszdás nagy hoteleket választunk, pár fakultatív kirándulásra elmegyunk, angolul nem nagyon tudunk, de sose vártuk el, hogy az árus tudjon magyarul.

2023. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!