Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Télen Magyarországról utaznék...

Télen Magyarországról utaznék olyan országba ahol kb nyári idő van lehet fürödni a tengerben, lehetőleg jó árakkal(szállás+repjegy)? Hova lenne a legolcsóbb utazni ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés
Külföldi tengerpartos ország kellene ahol még mindig lehet fürödni Január/Februárban. Hova lenne a legolcsóbb utazni?

2023. okt. 11. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami közelebb van, így olcsóbban megoldható, az pl. Kanári-szigetek, Egyiptom.

Hőgutát egyik helyen sem fogsz kapni, a tenger pedig (ha jól tudom, azért olvass utána) 20 fok körül van, ami azért erősen a még éppen fürödhető kategória nálam, de èn fázós vagyok, lehet neked tökéletes :)

Ha nem csak tengerparton fetrengős nyaralást tervezel, hanem túrázás/kirándulgatás/városnézős programok is lennének, akkor pont jó is lehet, hogy nincs az a gatyarohasztó hőség.

Ami viszont ebben az időszakban az igazi télből-nyárba utazásra alkalmas terület, azok a trópusi országok. Karib-térségben a legolcsóbb ilyen (általában), ha irodával tervezel menni, akkor talán a Dominkai Köztársaság, Ázsiában Thaiföld.

Saját szervezésben ez változó, az aktuális repjegyáraktól függ nagyrészt, lehet pl. Srí Lanka vagy Mexikó olcsóbb, ennek utána kell nézni.

Meg most nagyon elkezdték hirdetni Salalah-t (Omán), még nekem ez elég új desztináció, annyira nem néztem utána, de elvileg fehérhomokos szép partok vannak, és az irodák AI ellátással sem árulják drágán, annak is utánaolvashatsz.

2023. okt. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi evek ota Tenerife-n toltjuk a telet. Az ido egesz telen kellemes, a parom mindennap uszik az oceanban, szerinte nem hideg a viz

en nem szoktam bemenni a tengerbe, de ragyogo napozos ido vegig.


Szoval csak ajanlani tudom neked Tenerifet

2023. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bírod a hideg vizet, akkor jo Egyiptom és Kanári-szigetek is, ezek árban is biztos nagyon jok télen.

En ugy vagyok vele, hogy ha már elutazok télbol a nyárba, akkor tényleg legyen jo meleg a levego és a víz is, ezért hajlando vagyok tobbet is fizetni, ezért mi eddig ezeket választottuk: Thaifold, Dominikai K., Maldív-szigetek.

Ami még eszembe jutott: Mexiko, Kuba, Zanzibár, Tanzánia, Kenya.

2023. okt. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, az utazási szokásaim nagyban hasonlítanak a 3. válaszolóéra, szerintem is megéri többet rákölteni, hogy az a "télből-nyár" tényleg nyár legyen.

Amit mi próbáltunk: Mexikó (március), Belize (december), Thaiföld (január), Maldív-szigetek (május, nászút), mindet csak ajánlani tudom.

Én szeretem, ha vannak egyedi látnivalók is, vagy ember alkotta, vagy különlegesebb természeti kincsek, mert egy hetet a parton is meg tudok unni sajnos :)

Amit még szívesen megnéznék egyszer: Seychelles-szigetek, Kuba, Srí Lanka, Kambodzsa

De ezen felül ott van még lehetőségnek ott egy csomó sziget a Karib-tengerben és az Indiai-óceánon.

Ha saját szervezéssel mennél, akkor a skyscanner.hu oldalon tudsz úgy keresni, hogy az "utazz bárhova" opciót állítod be, akkor ár szerint emelkedő sorrendben dobja ki a repjegyeket országonként. Jó szemezgezést! :)

2023. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi április elején voltunk Hurghadában. Baromi meleg volt, de a tenger akkor kezdett el felmelegedni. Olyan 22 fokos volt, amiben fürdeni már lehet, de a kellemestől messze volt, úgyhogy inkább a szálloda fűtött medencéjében fürdötünk. Január-Februárban biztos, hogy nem mennék oda. A Kanári-szigetek gondolom ugyanez. (bár ott még nem jártam)
2023. okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Dubaj nincs túl messze, nem is túl drága és ott jó a víz télen is.
2023. okt. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, Dubajban is hideg a víz télen.
2023. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Átlagosan 23-24 fokos januárban/februárban, azt én nem mondanám hidegnek.
2023. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Kinek hogy, de nekem 23-24 fokos víz nagyon hideg, ezért nem utaznék el ilyen messzire, hisz még a Balatonba se megyek bele ha ilyen hideg.

Dubaj legjobb késo tavasszal és osszel. Mi is pont azért nem voltunk még, mert mi csak nyáron és télen tudunk elutazni.

2023. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

Én is Egyiptomot, vagy a Kanárit javasolnám. Mindkettőn kellemes az idő. EGyiptom mellett szól, hogy a retúrban 30 ezres repjegy mellé 180 ezerből 5* all inclusive ellátást kapsz 2 főre, ellene hogy menjen oda ilyen háborús időkben az, akinek 2 anyja van.

Tenerife teljesen vállalható, és a szállások is olcsók.

Ha nagyon olcsón szeretnél kiszabadulni, némi szerencsével Cipruson, vagy Antalyaban is jól fogod érezni magad. (ha nem esik épp).

2023. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!