Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valakinek tűnt már el csomagja...

Valakinek tűnt már el csomagja a Flixbus-on?

Figyelt kérdés
Sajnos a minap eltűntették a csomagomat, a Flixbus nemigazán akar foglalkozni az üggyel, sem a rendőrség. Kérdezném, hogy esetleg valaki megtudná osztani a sikertörtenetét, akinek meglett esetleg, vagy kapott kártérítést? Minden információnak örülnék, hogy milyen irányba menjek. Mindenről van fotóm és számlám is. Válaszaitokat köszönöm előre is!

dec. 9. 06:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Már észrevettem, hogy rossz a kategória, nem értem hogy miért ide sorolta, mert nem ezt állítottam be. Az én kérdésem is az, hogy tud eltűnni egy bőrönd nyom nélkül? Szinte biztos vagyok benne, hogy más nem kockáztatna azzal, hogy más bőröndjét elviszi. Nem szeretnék vádaskodni, de valami azt súgja, hogy a sofőrök keze van ebben.
dec. 9. 07:33
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

A söförök garantáltan nem visznek el csomagot, mert egyrészt nem kockáztatnak egy ilyen jó, és jól fizetö állást, másrészt hová tudnák tenni, harmadszor meg mit kezdenek egy csomó használt ruhafélével?

Sokkal inkább valószínü, hogy egy utas vagy az adott megállóban keringö másik ember egyszerüen rámutat valamelyik csomagra és viszi. Mivel sem a csomagon nincs név, se nem kérnek igazolványt, ezért nem igazán van kockázat.


Egyébként kb 10 éve járok havi szinten velük, soha nem tünt el semmi, és másoktól is csak egyetlen egy esetet hallottam ez idö alatt.

dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem éppenséggel pont csak ruha nem volt benne, minden más igen. Karácsonyi nagybevásárlást tartottam, telepakoltam mindenfélével, és a legmagasabb összeg is amit kártérítésként fizet a Flixbus, az sem fedezi a költségeket. Én azt tudom, hogy egy leszálló sem volt a négy megálló között, mégis valahogyan eltűnt az a bőrönd. Mivel korábban nekem sem volt hasonló problémám, így nem kötöttem biztosítást.
dec. 9. 11:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy biztos, hogy nem a soförök közül volt valaki - el tudod képzelni, hogy kivesznek egy böröndöt, és beviszik a vezetöüléshez az összes utas szeme láttára? Máshová eleve nem tudnák tenni, szóval igen feltünö lenne. '

Emellett az utasok 99%-a tiszta vagy nem tiszta ruhákat tart a csomagban, amit nem érne meg elvinni, azt meg honnan tudhatná, hogy te éppen mit tartasz benne.

Egyébként sem kell leszálló utasnak lennie, elég, ha van felszálló, akkor már nyitva vannak a csomagtartók, és a busz mindkét oldaláról bele lehet nyúlni, ahhoz, hogy valamit kiemeljen valaki, nem kell még csak jegyének sem lennie, elég, ha csak elsétál a busz mellett és kiszed egy táskát. .

dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, de a "négy megálló" alapján Bécsben szálltál fel, ott elég sok furcsa alak van általában, szerintem jópár arra hajt, hogy egy-egy nem eléggé figyelt csomagot el tudjanak vinni.
dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem Bécsben szálltam fel, mert külföldről jöttem haza Budapestre, hajnalban. Az én csomagom a bőröndök legtetején volt, legeslegbelül, nehéz lett volna kiemelni és elsurranni csak úgy, hogy ne vegye észre senki. A sofőrök nem magyarok voltak, hanem román származásúak, akik egyébként még csak hajlandóságot sem mutattak arra mikor kiderült, hogy nincs meg a poggyászom, hogy megkeressék, egyszerüen csak fogták magukat és otthagytak.
dec. 9. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát az a minimum, hogy jegyzőkönyvet kellett volna felvetetned, ahogy észlelted, hogy eltűnt. Anélkül biztosító sem állna veled szóba. Így nem tudom, mit lehetne tenni.
dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tűnt el bőröndöm. Valaki egyszerűen elvitte. Amikor szálltam le akkor vettem észre, a sofőr ott bunkózott, hogy haladjak mert késésben vannak, semmi papírt nem akart írni később se foglalkoztak a panaszommal, a bőrönd sem lett meg soha. Csak ruhák voltak benne meg pár cucc kb 20 ezer forint érték mindenestől szóval nem vágott földhöz csak azért rosszul esik az ilyesmi.


A megoldás nálam az hogy soha többet flixbus.

dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!