Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik a legolcsóbb "trópusi"...

Melyik a legolcsóbb "trópusi" jellegű hely mint Maldív szigetek, Bali, stb. közül?

Figyelt kérdés
jan. 4. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Repjegy? Vagy szállás? Vagy turistaként az ottani kiadások?

Ha utóbbi, akkor nem mindegy, hogy tengerpartozni+enni, inni szeretnél, vagy bejárni a környék látnivalóit, esetleg szervezett túrákra menni.

Mert pl. idén télen olyan 120e Ft körül van a Maldív-szigetekre a legolcsóbb repjegy (persze valószínűleg több átszállással vagy nem feltétlenül szuper csatlakozással), de az igazi "Maldív-élményért" resort szigetre célszerű menni, és ott a szállás, étkezés elég borsos.

Ezzel szemben mondjuk Mexikó (Cancún a legolcsóbb tengerpartozós) vagy Thaiföld (Krabi a legolcsóbb tengerpartozós) repjegyben már 200e felett van pár hónapon belüli indulással, de ott jobban lehet sakkozni a szállás, evés-ivás, szolgáltatások árával, ha nincsenek nagy igényeitek, és spórolni szeretnétek.

Szóba jöhet még Srí Lanka is, oda is 160e körültől vannak repjegyek mostanság, csak nem tudom, hogy ott mennyire nehéz turistaként boldogulni, mert talán az még nem olyan felkapott.

Ha pedig nem saját szervezéssel, hanem utazási irodával gondoltad mindenestől, akkor szerintem szintén Thaiföld vagy Bali lenne a befutó.

jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1


Utazási irodával és leginkább csak a tengerpart érdekel semmi más, lehetőleg All-inclusive fogyasztással, nem szeretnék barangolni stb. csak ellenni a szállás körül meg a tengerparton.

jan. 4. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb irodával szerintem Thaiföld, azon belül talán Pattaya, de arról nem sok jót olvastam, nagyon nyüzsi (lady boyok, bulik bulik hátán stb., semmi nyugalom).
jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes az utazási irodák ajánlatait nézni..
jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyugalmat akarok, nem ilyen bulis helyet. Szép tengerpartot, nyugalomban. Thaiföld nem érdekel ilyen szempontból.
jan. 4. 20:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor a legkézenfekvőbb valamelyik Maldív-sziget, nekem az volt eddig a legnyugisabb helyem (és az egyetlen AI).

De biztos, hogy nem az a legolcsóbb trópusi tengerpart.

Valamit valamiért...

jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Thailand a legolcsobb, vagy nezd meg Kapverdent. Mindenhol vannak olcso szallodak, de Thailandon relativ olcson luxust kapsz. Ha nyugis helyet akarsz, akkor Maldiv szigetek. Itt is relativ kedvezö arban vannak a resortok, mehetsz kajakozni, buvarkodni, stb.
jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Abban a kategóriában, amit te akarsz, nincs legolcsóbb. Te vagy minden utazási iroda álma, a nagybetűs Fejőstehén. Ha ezekkel a paraméterekkel betotyogsz valahova, az ügynök csendben nyüszítve pisil maga alá és már gyártja is az 1 millás ajánlatokat olyan helyekre, ahova saját szervezésben 450k-ből eljutnál és látnál is valamit.


Az AI egyetlen dologra jó: drágábban rosszabbat enni, ami olyan helyeken, mint Thaiföld vagy Mexikó, kimondottan bűn, remek élményekből maradsz ki, miközben eszed a rosszabbnál rosszabb baromfivirsliket reggelire.


Bali vagy valami thai turistagettó lesz úgyis a vége, ha csak meg nem győzöd magad, hogy inkább elvered azt a 1.5 millát Maldívra. Kábé ezek vannak, ha nem akarsz magadnak szervezni meg a helyi valóságot is kikerülnéd.


Nem csesztetésből mondom, hanem azért, hogy hátha meggondolod magad. Őrületesen jó helyei vannak Ázsiának, Közép-Amerikában is van egy csomó csoda.

jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott meg Egyiptom, ott Sharm al Sheik vagy Marsa Alam. De ami olcso, ott eleg nagy a tömeg, amit te nem akarsz. Bar Bora Bora a legdragabb desztinacio ebben a kategoriaban, megis eleg sok turista fordul ott meg. Thailand viszont luxus, ha luxus szallodaba mesz, relativ keves penzert abszolut luxust kapsz. Koh Samui szigeten voltam tavaly marciusban, de nem sok turista volt ott.
jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!