Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha csak egy fehér homokos...

Ha csak egy fehér homokos türkizkék tengerpartos helyre mehetnének el az életben, akkor ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyenről beszélek, ami a legfehérebb és a legszebb a víz, valamint közel vannak a parthoz a pálmafák.


Még nem teljesen aktuális, de szeretném eldönteni minél hamarabb, hogy tudjam mennyit kell hozzá gyűjteni

Nyilván ilyen 2 millió körül lesz minimum…


Egyszerűen annyi ilyen hely van és nem tudom hogy mennyire vannak tuningolva a képek…


Nyilván ott van a francia Polinézia, maldiv, Seychelles, Indonézia, Zanzibár, oceania, Thaiföld, fiji(mondjuk az nagyon messze) meg a karib térség.


Valamiért a karib térség annyira nem vonz egyébként, bár Kuba tetszik, pedig tudom hogy ott rengeteg sziget van. Dominika, Jamaica… ez a gond hogy annyi van hogy nem lehet dönteni…


Arra is gondoltam hogy mivel bali nagyon tetszik, oda egy hétre, és onnan tovább plusz egy hétre Indonéziába.


Fontos hogy csak egyet választhatok mert többre nem lesz lehetőség és nagyjából öt even belül szeretném, hogy még a 30-as éveimben túl legyek rajta…


Ha valaki tud olyat ami neki a legszebb és tényleg ez a legszebb fehér puha homokos, ne tartsa magában.


jan. 22. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

4 trópusi helyen jártam: Mexikó, Maldív-szigetek, Thaiföld, Belize.

A part és a víz egyértelműen a Maldív-szigeteken volt a legszebb, legalábbis olyan értelemben, hogy az hasonlított leginkább egy faliképre.

Viszont például a mexikói Tulum is hófehér homokos, és ott még maja romok is vannak a háttérbeli sziklán, szóval nekem felért a Maldívval...

Legkevésbé Thaiföld jött be, ott volt legkevésbé átlátszó/türkiz a víz, ráadásul a Karib-térségben töltött idő nekem sokkal érdekesebb is volt, legalábbis kulturálisan, de gondolom ez nálatok nem sokat nyom a latba.

Én még Ausztráliát és a Seychelles-szigeteket véstem fel a bakancslistámra, Francia Polinézia biztos gyönyörű, de rohadt drága, nekem a csak vízpartozás nem ér annyit, és ott nem lehet mást csinálni.

jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy hova érdemes menni, attól függ, hogy mit szeretnél csinálni. Csak és kizárólag az a lényeg, hogy gyönyörű legyen a tengerpart, vagy szeretnél programot is?

Én Costa Ricában, Kubában, Indonézián belül pedig Balin és Jáván voltam,

mind fantasztikus volt, de ezeket a helyeket én pont azért választottam, mert a strandolás mellett volt egy csomó más programlehetőség.

Maga az óceánpart egyébként ezek közül Costa Ricában tetszett legjobban, de úgy emlékszem, hogy az sem volt az a vakítóan fehér homok, de homokos volt, tiszta, pisimeleg a víz és mászkáltak a majmok meg a leguánok:D

jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Maldív-szigetek, Thaifold, Dominikai K. karib része - ezeken a helyeken jártam már.

Thaifoldon nagyon sokat csavarogtunk, aktív kirándulás volt.

Dominikai K. is szép volt, viszont ami a legszebb hely volt, az a Maldív-szigetek, természeti szépségét ossze se lehet hasonlítani az elozo kettovel.

jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Engem hidegen hagy a fehér homokos tengerpart, így akár teljesen lemondanék ilyen útról. Vagy ha muszáj választani, akkor olyan helyre mennék, ahol vannak egyéb látnivalók is.
jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok, azt még hozzátenném így utólag, mert csak most figyeltem fel rá a kérdésedben, hogy a fehér homok ugyan gyönyörű, de sokszor egyáltalán nem olyan puha, mint amilyennek gondolnád, mivel az igazából porrá tört korall (vagy mészkőszikla). Ez azt eredményezi, hogy legtöbbször durvább tapintású, mint egy sima tengerparti homok.

A Maldív-szigeteken én például egész sok nagyobb darab koralltörmelékkel találkoztam a parti fövenyen, ami nyilván annak a következménye, hogy nagyon közel van a zátony a szigethez (ami azzal jár, hogy sokkal lenyűgözőbb a vízi élővilág), tehát ez nekem inkább plusz pont volt, mint hátrány, csak jó ezzel is számolni, hogy ne csalódj 🙂

jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak és kizárólag az a lényeg, hogy gyönyörű legyen a tengerpart, vagy szeretnél programot is?


Igazából ez volt az álmom kiskorom óta, hogy egy ilyet lássak, szóval igen…

Ha lenne több idom vagy pénzem akkor mennék több helyre is, de csak egyet szeretnék.

Igazából súlyos bipoláris vagyok, ezért nem is tudok sok időben gondolkodni, meg ha túl sok inger ér akkor jön a mániás időszak és panikrohamom lesz tőle, ezért is lenne jó a nyugisabb part.


De egyszerűen annyi ilyen hely van, hogy attól is jön a mániás szakasz hogy csak nézegetem őket…

Azért gondoltam, hogyha valakinek volt egy ilyen extra hűha élménye, akkor döntök végre.

Most vagyok 32 már sajnos és nem tudom mennyi ideig leszek még annyira jól hogy ezt meg tudjam valósítani


Viszont mivel egyszer tényleg szeretném ezt megtapasztalni, így nem akarok lemondani róla.


5, igazából tengerparton már voltam, nem gond ha nem annyira puha a homok mint ahogy azt elképzelem. Csak ezt az igazi “klisé” homok-víz kombót szeretném, mint amit a képen is van.


A vicces hogy a Seychelles pont nagyon tetszik, nekem jobban mint a maldiv, csak ott meg pont nincs ilyen part…

jan. 23. 18:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak az a lényeg, hogy egyszer láss egy ilyet, akkor a legegyszerűbb low-budget tippem ez:

Repjegyet veszel Maléba (Maldív-szigetek), aztán egy közeli lakott szigeten foglalsz szállást (pl. Hulhumalé). Az ilyen helyekről pedig lehet egynapos szervezett túra keretében elvitetni magad egy neked szimpatikus resort szigetre, és ott élvezed a viszonylagos nyugalmat. :)

Mi 2015 májusban voltunk egy resort szigeten (Lankanfinolhu) nászúton, ami ugye ott már utószezon, mégis végig jó idő volt, viszont rajtunk kívül szinte senki nem volt a parton órákig.

És ez tényleg nem lenne olyan őrült összeg így, nem kell még évekig spórolni...

Ha meg mégis spórolsz, akkor megnézhetsz egy másikat is :)

jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nekem a Maldív volt az a bizonyos extra huha élmény, azota is nézegetem a szigeteket, nagyon szeretnék még egyszer visszamenni, a lakott szigetek nem annyira szépek, ha ugyis csak egyszer mennél ilyen helyre, akkor mindenképp resort sziget.
jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyébként hajlok arra hogy legyen a maldiv és ott megtalálom a legszebb partot előtte

Mert sok videót néztem már és lehet hogy furcsán hangzik, de én onnan is láttam bőven olyan képet, videót ami csalódás, resort szigetről is…

Pedig tudom hogy nem minden fotót szerkesztenek, mert vannak videók amin pont olyan a víz plusz a part mint a legszebb fotókon.

Amugy is egyedül mennék, mivel nincs kivel, ez lehet hogy nehezites mert gondolom egy ágyas szobák nincsenek ilyen helyeken, ami így olcsóbb lenne…

De ennek majd meg úgyis utána járok előtte.

jan. 24. 22:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak az számít, hogy egy fotót szerkesztenek-e, az is manipuláció ami nincs a képen, pedig ott van, csak úgy lőtték a képet hogy ne látszon.
jan. 30. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!