Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova érdemes utazni áprilisban...

Hova érdemes utazni áprilisban, ha az alább felsoroltak fontosak számomra?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyom már egy kis pihenésre, de nem tudok dönteni.

Olyan helyet keresek, ami

- áprilisban is meleg, minimum 20 fok, de az sem hátrány, ha kifejezetten meleg, nyári idő van

- vannak természeti látnivalók, lehet kirándulni, túrázni, aktív programot szervezni, de pluszpont, ha van fürdőzős része is (de ha a kettő között kell választani, akkor az aktív program fontosabb)

- mivel aktívan rajta vagyunk a gyermekvállaláson, célszerű, ha nincsenek terhességre veszélyes kórokozók (pl. zika) és sz.e. normális az egészségügyi ellátás


Amik felmerültek bennem:

- Tenerife

- Azori szigetek, de félek, hogy itt áprilisban még nem elég meleg és csapadékmentes az időjárás

- Olaszország déli része (Szicília, Bari)

Ezek nyilván az árban kedvezőbb lehetőségek, viszont fürdőzni egyik helyen sem tudnék áprilisban, mert ahhoz nekem minimum 26 fokos víz kell:D


- Mauritius/Reunion. Ez lenne a legdrágább megoldás, viszont van látnivaló és 28 fokos óceán is fehérhomokos tengerparttal. Viszont nem tudom, hogy megéri-e.


Aki ezek közül járt valahol, melyiket ajánlaná ebben az időszakban? Van-e esetleg más ötlet, ami megfelelhet a leírásnak?


jan. 22. 22:44
 1/6 Aloha8 ***** válasza:
100%

A Kanari szigeteken (Tenerife pl.) aprilisban a tenger 18 C atlagban, egyebkent nyaron is max. 23 C-ra melegszik fel. Szicilia, Bari, Azori szigetek ugyszinten nem alkalmas fürdesre a tengerben aprilisban (17-20 C). Ami ilyen szempontbol jo, az Mauritius, de ennel sokkal szebb, es kb. ugyanolyan messze van az indiai oceanban, az Malediv, vagy Seychellen. A termeszet gyönyörü, turazni nem tulsagosan lehet.


Aktiv programokhoz Madeira jo aprilisban (kb. 21 C a levegö), de fürdesre nem, tenger 18 C.

jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azori szigetek egyszer kötelező sztem
jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A döntést mindenképpen neked kell meghoznod, pénztárca, igény és és ezek harmóniája alapján. Látnivalókkal és túrákkal is az a baj, hogy sokfélék, meg az igények is sokfélék.


A látni és túráznivalóhoz - ha valóban igényes vagy és a maximumot akarod kihozni - akkor bizony néhány napot rá kell szánni a célirányos tájékozódásra. Mégpedig a helyi honlapokon. Néhány, inkább érzelmi szempont, amit nehéz megtalálni.


Tenerife olcsó WizzAirral, és főleg nonstop. Szállást érdemes előre foglalni, helyben sokkal drágább lesz. Vagy éttermekbe mész drágán, vagy appartmanba és magad készíted a kaját. A beszerzés nem mindenütt egyszerű de rá lehet keresni hol van (népszerűbb parti helyeken). Fürödni kis szerencsével lehet a déli öblökben (20-23 fok is lehet), de napozni mindenképpen. Túrázásra számos hely van, egyik szebb mint a másik, ha nem extra dolgokra vágysz. De a bérelt kocsi nélkülözhetetlen. Kicsit komplikáltabb, de mi megtettük, ha mindkét főszigetre elmegy az ember (közöttük a repülő a leggyorsabb, de szervezést igényel). Ott a Teide szép időben felejthetetlen, de engedély kell rá (online is megy). Akár gyalog is, egy fenti turistaház igénybevételével.


Azori szigetek biztosan nem fürdésre valók hanem túrázásra. Viszont nem egyszerű megszervezni több szigetre való vándorlást, anélkül meg nem érdemes, túl nyűgös, túl drága és túl kevé egy szigeten.


Olaszország - mondjuk Szicília egyedül. Róma-Catania repülővel. A fürdés délen lehetséges, de azért nem az igazi még áprilisban (ha már, inkább októberben). Viszont a túrázás lehetséges, inkább mesés mint izgalmas, cserébe viszont kaphatsz tömény ókort, főleg görögöt (görög kolónia volt). Na azt vétek kihagyni. Segestát főleg. érdemes egy vonat (autó) túra északnyugatról délkelet felé. Egy csomó, feltehetően akkor virágzó szőlőültetvény között. Ha extrára vágysz, felmész az Etnára. Lehet Cataniából menetrendszerinti busszal is. És felvonóval, h másképp nem megy, befizetni idegenvezetőre. Nem fogod megbánni. Csak imádkozz, nehogy kitörjön az a nyavajás. nekem megtette, de azért derékig mehettünk. Nagy élmény lesz, az nem kétséges.


Mauritius/Reunion (kettő között repülő). Bérelt autó nélkül a második nem megy, és oda érdemes menni először. Olan hegyek (vulkánok), hogy a lélegzeted eláll. megmászni nem könnyűek, szinte függőlegesek (nem is lehet mindet). De rengeteg kiváló kilátó van, a peremen minőségi sétautak. Kisebbek és nagyobbak. Fürdés lehet, de Reuniont elcseszték, sekély és algás, meg cápák is előfordulnak (valódi veszély esetén tájékoztatás a parton). Szerintem itt körbe túrázni érdemes.

Mauritius baloldali közlekedésű és van ugyan tömegközlekedés, de nem túl jó, kocsibérlés hasznosabb. Jók a strandok a nyugati parton, de a nagy dobás keleten Ile aux Cerfs szigete. Azt nem lehet elfelejteni. Túrához a

délnyugati Morne hegység ajánlott, valamint tőle nem messze a Charamell Waterfall és környéke. De ez a sziget a lustálkodásra, fürdésre jó, és jók az éttermei. Ez Reunionra hatványozottan igaz, hiszen francia konyha. Persze francia árakkal.


Ha már Indiai óceán, van egy közelebbi és mesésebb. Seychelles. Trópus, bármely időszakban bárhol lehet fürödni, van sok strandja és sok hegye. A fősziget Mahé, a repülő (pl. Emirátes) az arab sejkségeken való leszállással, reggel érkezik Victoriába, a fővárosba. Legjobb hely (szerintem) Beau Vallon teleülés, például egy Tropical Hideaway nevű varázslatos apartman. Kiváló a strandja. Trópusi túrautak, jól lehet tájékozódni. Közlekedni busszal érdemes, olcsó és mindenhová megy, lehet letölteni komplett menetrendet. Át lehet menni komppal La Digue szigetre, itt rengeteg legendás filmet forgattak a strandokon, jók még z északi részen lévő strandok is, szintén busszal.


Jó választást, jó utazást.

jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És vajon a Seychelles mennyivel drágább mint Mauritius? :D
jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi, főleg a 3. válaszadónak. Te ezek szerint ezek közül voltál mindenhol?

Az ár olyan szempontból nem számít, hogy ki tudom fizetni bármelyiket szerencsére, de nyilván nekem sem mindegy, hogy 600 ezret költök nyaralásra vagy 2 milliót :D


4.: Nem drágább, sőt. Ha Reunionnal kombinálja az ember Mauritiust, szerintem jóval drágább az utóbbi.


Igazából Azorin voltam, pontosbban csak Sao Miguelen, viszont nem a férjemmel, és vele nagyon szívesen visszamennék, mert szerintem fantasztikus. Zöld, virágos, tiszta, buja, sokszínű. Nekem tényleg nagyon-nagyon tetszett, és mivel olyan társasággal voltam, akikkel sajnos úgy érzem nem tudtam kimaxolni, visszavágyom. Azt tudom, hogy ott nem tudnék fürdeni, mert augusztusban se tudtam abba a jéghideg vízbe belemenni:D

Viszont remek programlehetőségek vannak, remek ételek, és mivel egyszer már utánanéztem és megszerveztem, nem lenne akkora kihívás újra.

Viszont félek, hogy áprilisban nagyon esős, túl hűvös és akkor még azon a fantasztikus hortenziatömegek sem virágoznak.


Őszintén szóva eddig nagyrészt aktív csoportos túrákon vettünk részt a párommal, aminek rengeteg előnye van. Megszervezik helyettem, nem kell autót bérelni, visznek mindenhova, az esetek egy részében még jófej emberekkel is össze lehet spanolni. Viszont a szállások jellemzően nem a legkényelmesebbek, kevés a szabad program, szóval most inkább vágynék arra, hogy a párommal és pár baráttal kicsit azt csináljunk, amit akarunk, olyan tempóban, ahogy nekünk tetszik. Plusz a bevált utazási irodáinknál áprilisra nincs olyan desztináció, ami egészségügyileg elfogadható lenne most számomra.


Az egyéni és csoportos szervezés közötti átmenetként találtam lehetőséget Mauritius/Reunionra, ez miatt vonzó nekem nagyon, illetve a kettőt kombinálva szerintem a fürdőzés a meleg óceánban és a túrázás is adott lenne. Viszont biztos, hogy a felsorolt opciók közül ez a legköltésegebb választás, plusz kombinációban 18 napos utat néztem, amitől a párom tuti kiég, mert neki olyan 10-12 nap a tűrése:D


Ugyanígy félszervezett út van még Jordániába, az is felmerült még opcióként.


Tenerifén és Szicíliában mindent nekem kellene megszervezni, amitől kicsit tartok.


Seychelle-nél attól félek, hogy nincs elég egyéb programlehetőség a strandoláson kívül. Inkább aktív nyaralók vagyunk, pár napnál többet nem tudok a parton fetrengeni, ha valamiről le kell mondani a jó túrák és a fürdőzés közül, akkor az előbbiről mondok le inkább.


Felmerült még bennem Provence is, marhára tetszenének a gyönyörű kis falvak, a finom kaják és a francia borok. Ott meg az a bajom, hogy autót kellene bérelni, és aki vezet, az az utóbbit nem élvezheti:D


Tudom, van baj, nem kevés. Az a baj, hogy akármit nézek, mindbe beleszeretek, aztán elbizonytalanodom, aztán beleszeretek valami újba és nem tudok dönteni. Annyi csodálatos hely van, én meg mindent megnézném:DD


Felmerült még Amerika nyugati part is, végigjárni a nemzeti parkokat.


És akkor ott tartok, hogy az eredeti tervből csak annyi van meg, hogy ne legyen egészségügyi szempontból aggályos:D

jan. 23. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyiptomot ajánlom.
jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!