Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki több hónapra el tud menni...

Aki több hónapra el tud menni utazni akár távoli helyekre, hogyan és miből tudja megoldani?

Figyelt kérdés

Azért vagyok kíváncsi erre, mert nálunk a cég annyit engedélyez csak, hogy valaki EU-n belülről, egyhuzamban max 15 napot dolgozhat más orszagból. És tudom, hogy vannak olyan emberek, akik pl az itthoni téli időszakot skippelik, elmennek pl Thaiföldre, Vietnámba, és onnan dolgoznak.


Hol lehet ilyen állásokra jelentkezni? Mennyibe kerül egy ilyen út? Nem túl drága? Mi van ilyenkor a lakásotokkal? Én pl nem adhatnám az albérletem másnak, ha meg visszajövök, új lakás kellene. Közben meg fizethetem a semmit. Szal értitek. Sokat dillemmázom ezen, mert 29 éves vagyok, évek óta télen visszatérő depresszióm van, utaznék is, de az albérlet is elvisz annyi pénzt, hogy max 4-5 napra utazom el valahova, utána rögtön megyek vissza a munkába.



jan. 24. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy oldom meg hogy dolgozom, gyűjtők, felmondok a munkahelyen és felmondom az albérletet majd utazom. És ez körbe körbe.
jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

A covid jarvany ota minden telen Tenerifen vagyunk (parom nem dolgozik, en pedig a jarvany ota home office-ban dolgozom, konyvelo vagyok)


Az irodaba havonta egyszer be kell jarnom, igy sokkal messzebbre nem tudok elkoltozni, de Tenerifen is nagyon jo ido van egesz telen.

jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Mikor Thaiföldön voltunk pár éve, összeismerkedtünk egy Angliában élő magyar sráccal. Ő is ott telelt, mint kiderült, valami gépen végezhető munkája volt, ott csinálta, ahol épp akarta, az angol fizuból meg elvolt ott, mint hal a vízben.

De ezt szinte csak ilyen online melóknál lehet megcsinálni, mert amit az első ír, azért necces. Legalábbis nem tudom milyen munka lehet az, ahol kezdőként máris olyan jól keres, hogy egy fél év alatt annyit összespórol, amiből már tud is menni hónapokra telelni.

Az albérletet mondjuk így meg lehet oldani, ha úgyis mindig máshová költözik valaki, ahol épp munkát talál, és a kettő között meg nem fizet sehol, de ez is felvet azért pár problémát (pl. gondolom nem csak annyi cucca van, ami befér a "backpack"-be, azt hová teszi, míg utazik? Szülőkhöz cuccol minden ősszel, tavasszal meg el?).

Szóval erre nem igazán van megoldás, csak az, ha fizet az ember a semmire (vagy vesz sajátot).

jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Ahol én dolgozom, ott 3 hónapot a világ bármelyik országából dolgozhatok és ez még max 3 hónappal meghosszabbítható, ha a Tax/Legal csapat jóváhagyja. Tech cég. Az albérletet (most már lakáshitelt) ekkor is fizetni kell, de mivel ugyanúgy kapom a fizumat és nincs bevételkiesésem így ez nem jelent problémát.
jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Nyugdíjból.
jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
En most fogok nemsokara felmondani, utana Angliaban leszek par honapot,majd uj helyen kezdek. Lakas az sajat, a rezsit nyilvan fizetem, mig nem vagyok itthon, ezzel nincs gond.
jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ezt csak inkább olyan ember csinálhatja,akinek olyan munkája van amit home office-ból el lehet végezni és nincs más emberekhez kötve.

Pl nálunk a munkahelyen is sokaknak engedélyezett a home office, pl egy beszerzőnek vagy adminisztrátornak. De nyilván attól hogy home office-ban van, ugyanúgy 8-17 óra között kell végeznie a munkát, hiszen a benn dolgozó munkatársak ekkor dolgoznak. Nem dolgozhat a home office-os éjszaka, mert akkor ha a többi embernek napközben kérdése van, hogy éri el?

Szóval gondolom ilyen IT vagy hasonló munkakör, ahol MEGENGEDHETIK hogy ne Mo-ban dolgozz hanem x helyen. Mert nem függ a munkádtól más munkája.

jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Férjem külföldi, amerikai. Már nyugdíjas. Magyarországon és Kaliforniában, Laguna Beach-en is van lakásunk. Oda megyünk, ahol épp jobb az idö.
jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Nikol, te vagy?
jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!