Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aurora borealis (sarki fény)...

Aurora borealis (sarki fény) mikor várható intenzív formában Svédországban?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy Svédországban, azon belül első sorban Stockholmban mikor lehet látható a sarki fény? Nem szükséges feltétlenül intenzívnek lenni, de preferálnám, ha kamerán is szépen kivehető lenne. Tudom, hogy több módszer van az előrelátására, prognózisok alkotására (ovulációs ciklus például, amennyire tudom). Március végéig mikor volna a leginkább alkalmas? Természetes, hogy olyan válaszolóra volnék kíváncsi, aki vagy jártas a témában, vagy kellőképpen utánanézett. Megalapozatlan megjegyzésekkel és találgatásokkal csak egymás idejét húznánk. Köszönöm, ha válaszoltok!

febr. 9. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában nagyváros közelében nem látni, még körülötte lévő falvakból sem, nem vagyok szakértő, de ebben biztos vagyok. Szerintem minél előbb kimész, annál nagyobb eséllyel látsz sarkifényt
febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jártam a sarkkörön túl, márciusban, Kirovszkban, ez kb. Svédország északi magassága.

Sajnos nem láttam, helyiek szerint nem volt elég hideg hozzá.

febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én voltam most decemberben -30fokban 1+ hétig januárban, mégse láttam sarkifényt, kicsit voltam magasabban Stockholm szélességi körénél, nagyváros körzetét is elég sokszor elhagytam, nagyvárostól kb 1 órára töltöttem mindennapjaimat. 1. válaszoló voltam
febr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Teljesen kiszámíthatatlan. Szívesen.

Várhatóan 2025-2028 között lesz a leggyakoribb.

febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Stockholm környékén minimum 4-es KP-index kell.

Előrejósolni csak pár órára tudják. Meg persze az időjárás is közbeszólhat. Ha felhős az ég, akkor értelemszerűen semmit nem fogsz látni belőle. A fényszennyezés sem segít, ezért a nagyobb városoktól messzebb jobbak az esélyeid.


Alapvetően minél északabbra vagy, annál jobbak az esélyeid.

Minél messzebb vagy a városoktól, annál kisebb a fényszennyezés.

Ahogy távolodunk a Karácsonytól, úgy rövidülnek az éjszakák, ez rontja az esélyeidet.

febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!