Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A spanyolok olyanok, mint a...

A spanyolok olyanok, mint a latin-amerikaiak? illetve van olyan hangulata., mint Latin-Amerikának?

Figyelt kérdés

febr. 12. 18:24
 1/9 anonim válasza:
0%
Nem tudom
febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kis hasonlóság. Legalábbis nekem a feeling megvolt amikor az ilyen kihalt, kaktuszos, félsivatagos részeken autóztam keresztül.
febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyértelműen volt egy egzotikus hangulata, pedig "csak" Katalóniában jártam.
febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
66%
Áhh kb minimális. Én voltam már Medellinben Kolumbia sokkal jobban pezseg minden, és hangulatosabb mint az európai spanyoloknál
febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
27%
Pl Medellinben úgy csajoztam be hogy a taxival menet közben felvettünk egy csajt sofőr kérdezte felvehetjük e mondom legyen. Olyan közvetlen volt a csaj este már együtt buliztunk
febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Barcelonában egy csomó Dél-Amerikai él, mi velük buliztunk.
febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
A kettonek koze nincs egymashoz.
febr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Így van előző köze nincs egymáshoz. Dél amerikai sokkal vallásosabbak, spanyol tele bevándorlókkal, köze nincs
febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szerintem annyira nem mint sokan gondolják. Eleve már nem mindegy, hogy Latin-Amerika melyik részéhez hasonlítod. Inkább úgy fogalmaznék hogy egyes latin-amerikai országok azok amelyek hasonlítanak Spanyolországhoz, mások kevésbé.

Argentína és Uruguay pl nagyon hasonlít kultúrális értelemben Spanyolországra. De ennek elsősorban az az oka, hogy ez a kettő a legeurópaisabb latin-amerikai ország (mentalitásban is pl egyáltalán nem az a sztereotipikus laza és bulizós latin-amerikaiak hanem sokkal csendesebbek és visszafogottabak). De más európai országhoz pl. Olaszországhoz is sok szempontból hasonlítanak. Nem meglepő mert Argentína kb 60%-a olasz bevándorlók leszármazottaiból áll és ez az ő spanyol nyelvjárásukra is hatással volt, nagyon "olaszos" akcentussal beszélik a spanyol nyelvet. Dél-Brazíliának is van egy hasonló európaias feelingje (bár tudom, ott portugálul beszélnek és nem spanyolul).


Ellenben azok a latin-amerikai országok ahol az őslakos indián kultúra jobban fennmaradt, mint pl. Peru, Bolívia egyáltalán nem hasonlít Spanyolországra kifejezetten. Ezekben jelentős indián lakosság él mai napig és a kecsua nyelv is hivatalos a spanyol mellett.


Mexikóhoz kicsit hasonlít csak szerintem. Pl építészetben igen. De szerintem ennyiben ki is merül. A gasztronómiája a két országnak már teljesen eltér. Meg a sztereotipikus mentalitás sem ugyanaz szerintem.

Egyébként a #2-es válasza a félsivatagokról meg a kaktuszokról egy amerikai sztereotípia amivel lefestik egész Latin-Amerikát miközben zömében ez főleg csak Mexikóra igaz. (mivel az amerikaiakhoz Mexikó van közel) Ennél sokkal sokszínűbb Latin-Amerika egésze. Dél-Chile és Dél-Argentína éghajlata pl sokkal jobban hasonlít Észak-Európáéhoz, tehát hűvös és borongós, na ott biztos nem fogsz kaktuszokat látni:D

Arról nem is beszélve hogy Spanyolországban sem csak kaktuszokat látsz mindenhol, az Atlanti-óceáni része (Galicia, Asztúria, Baszkföld) óceáni éghajlat és úgy néz ki kb mint Írország, hasonlóan zöld.


Tehát összességében, a legjobban Argentínához, Uruguayhoz meg talán Chiléhez hasonlít, a többihez mérsékelten vagy pedig egyáltalán nem. Szerintem egy olaszhoz, dél-franciához (mondjuk aki Nizza környékéről származik), portugálhoz kulturálisan sokkal jobban hasonlít egy spanyol mint pl egy mexikóihoz, a nyelvet leszámítva.

febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!