Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi időre éri meg kimeni...

Mennyi időre éri meg kimeni külföldre nyaralni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert egy külföldi út nem valami olcsó.

Ketten mennénk és maximum 3 éjszakára tudnánk kimenni pl Edingburdbe.


Megéri?


febr. 20. 07:07
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Edingburgh vagy Dublin*
febr. 20. 07:13
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked mitől éri meg valami?
febr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Igen, kulfoldre menni nem olcso. Ha szukos a keret, valassz valami kozelebbi celpontot ahol nem kell azon izgulni hogy vajon kitart-e az otthonrol vitt szalamis szendvics a 'nyaralas' vegeig vagy mindenkepp be kell menni a helyi Aldiba harom zsemleert de cserebe le kell mondani minden mas programrol, latnivalorol.
febr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Maximum 200 ezret szánnék rá,de mindenképp Dublinba mennék. Vagy Amszerdanba és Londonba. Más nem igazán vonz.
febr. 20. 07:37
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Akkor menj oda. A fobb latnivalokat vegig lehet rohanni 2 nap alatt is, es a vegen elmondhatod hogy jartal Dublinban.
febr. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgas a fanyalgókra! Utazni mindig érdemes, akár két három napra is! :-)

Sajnos a 200 eFt-os keret többre nem nagyon lesz elég. A jó hír az, hogy Dublin két nap alatt is elég jól bejárható, ha jól szervezed az utat. pl.: [link]

Persze saját itinert is össze tudsz állítani google maps-en.

Szállás pl. booking.com, repjegy valamelyik olcsó repjegy keresőn, pl. pelikan.hu, skyscanner.hu, vagy közvetlenül a Ryanair oldalán (Budapestről náluk van közvetlen járat).

Jó tervezgetést és jó utat Neked!

febr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, mint a 6-os, hogy persze, hogy érdemes. De azért szerintem, ha már külföldre mentek, a min. 3 éjszakával érdemes tervezni, hogy azért legyen időtők kiélvezni.
febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az idővel nincs probléma szerintem, azt mindenki meg tudja ítélni magának, hogy neki mennyi idő kell ahhoz, hogy ki tudjon kapcsolódni, ha neked elég annyi, akkor menjetek bátran.

Minket például azért szoktak leszólni, mert távoli (trópusi) helyekre utaztunk 7-8 éjszakára, és annyi időre nem éri meg szerintük 🙃

Én inkább a szűkös keret miatt gondolnám át alaposan, hogy ha már odamegyek, akkor ne kelljen kihagyni programot azért, mert nem marad rá pénz. Emiatt lehet érdemesebb várni és még gyűjteni hozzá kicsit, vagy úgy vinni tartalékot, hogy szükség esetén legyen azért nálatok, legfeljebb utána itthon húzzátok meg kicsit a nadrágszíjat.

Persze az is bosszantó, ha időhiány miatt nem fér bele valami fontos, de az időt jobban be lehet osztani itthonról, egy nem várt kiadás a helyszínen jobban tudja borítani a tervet.

febr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Első londoni utam ennyi idő volt. Azóta már voltam vagy hatszor, szóval az se probléma, ha valami kimarad, vissza is lehet menni később.
febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Olyan városokra sikerült ráböknöd, amik Európa legdrágábbjai között vannak, 200e Ft semmire sem elég ezekben a városokban 4 napra. A fapadosok menetrendjei pedig nem olyanok, hogy tudnál 2 napra menni úgy, hogy az elsőn kore reggeli géppel oda, majd a másodikon este 8-10 körül indulóval vissza.


Ha más környék nem érdekel, akkor gyűjts még az útra. 4 napra 300-350e Ft a legalja fejenként.

febr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!