Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Jártál már az USA-ban? Hogyan...

Jártál már az USA-ban? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Olyan embereket várok ide, akik már jártak Amerikában és segíteni tudnak pár kérdésben, rengeteg bennem a bizonytalanság, nem vagyok rutinos utazó.


Fiatal vagyok, életemben egyszer repültem, még gyermekként, nem is emlékszem már nagyon rá, az is Írország volt egy kb.: 3 órás úttal.


Minden vágyam Amerikába eljutni. Az oda jutás kapcsán lenne néhány kérdésem. Neten sokat olvastam, de ez a pár dolog nem világos.


A cél : Estával BP - Orlando.


Lehet valakinek egyértelmű a dolog, de mint írtam, nekem nincs rutinom, sem élettapasztalatom ilyen téren. Végre össze gyűjtöttem az utazás árát,keményen dolgoztam érte, élvezni akarom végre Floridát, foglalás előtt állok, kérlek segítsetek!


Kérdéseim:


1. Budapest - Orlando Airfrance járatra találtam jó jegyet, ami egy átszállással van. Ilyenkor ha leszállok azon a reptéren, ahol át kell szállni, fel kell vennem a csomagjaimat és újra be kell csekkolni és feladni a csomagokat a másik járatra vagy ezt ilyenkor átpakoljak a másik gépre automatikusan?


2. Mindenhol azt olvastam, ha átszállás, arra hagyj legalább 3-4 órát. Na ez megint kérdés, mert itt az Airfrance járata egy óra difit hoz. Akkor ne egy járattal menjek, hanem foglaljak külön két gépre jegyet vagy hogy csináljam?


3. Milyen kérdésekre számíthatok a beléptetésnél? Milyen okai vannak, ha esetleg visszafordítanak?


Előre is hálás köszönet, ha normális választ adsz!


márc. 19. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha Europaban szallsz at akkor nem kell felvenned a csomagot. A csomagot az elso repteren veszed fel ahol belepsz az USA-ba. Mivel Orlandoban lepsz be az allamokba, ezert ott veszed fel csak a csomagodat. Ha tovabb mennel pl Atlantaba akkor is fel kell venned a comagot. A procedura ugyan az, a kulonbseg hogy te Orlandoba a kijarathoz mesz amikor felvetted a borondodet, aki pedig pl Atlantaba megy az meg megkeresi a kovetkezo kaput az Atlantai gephez es ujbol feladja a csomagjat.


2. Az atszallasra 2 ora eleg, ennel kevesebb nem biztos. A gep keshet es igy idot vesztesz. Ha nem ugyan az a terminal az indulas mint az erkezes akkor szinten ido mire atersz a terminalhoz. Bizonyos terminaloknal nincs is atjaro, hanem egyiket elhagyod, biztonsagi ellenorzesen atmesz es ugy lepsz be a kovetkezo terminalhoz. A biztonsagi ellenorzes sok idot elvehet. En jartam mar ugy Parizsban hogy terminalt kellett valtani, messze volt a terminal es busszal vittek at amire varni kellett, majd az uj terminalnal biztonsagi ellenorzes volt mert az elozot elhagytam es nem volt kozvetlen atjaro majd a szokasos utlevel ellenorzes ami minden esetben van. Kb 1,5 ora volt atszallasra de epp hogy elertem a gepet. Mas repteren ahol nincs ez buszozgatas a terminalok kozt meg biztonsagi ellenorzes ott csak megkeresed a kaput es elotte atmesz az utlevel ellenorzesen. Az egesz megoldhato akar 20 perc alatt is.

Ha 1 ora az atszallas akkor lehet lekesed a geped es varhatsz a kovetkezoig. En a helyedben mas legitarsasaggal utaznek.


3. Belepesnel megkerdezik hogy hova mesz, minek, mennyi idore, mikor utazol haza. Ezen kivul sokmindent megkerdezhetnek. Ha mesz valakihez akkor azt is megkerdezhetik hogy ot honnan ismered, mivel foglalkozik, stb

Ha az okmanyaid nincsenek rendben akkor visszafordithatnak de pont ezert nezik meg Europaban mielott felengednek a gepre hogy ne USA-ba deruljon ki hogy nem ervenyes az utleveled vagy az ESTA lejart, stb.

Ezen kivul visszafordithatnak ha ugy gondoljak hogy hazudsz es pl illegalsan akarsz letelepedni, dolgozni vagy valami illegalis dolgot szeretnel kint csinalni.

Volt olyan hogy egy no szulni akart kimenni hogy a gyereke amerikai allampolgar legyen. Ez nem illegalis csak kiderult hogy semmi penze nincs hogy a korhazi szamlat kifizesse a szules utan, ezert nem engedtek be. Olyan is van akinek megneztek a telefonjat es pl megtalaltak benne hogy beszelgetett valakivel arrol hogy dolgozna kint valamit turistakent.

Egyszeru turistakat nem forditanak vissza mert megakarja nezni az Universal Studiot

márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
márc. 20. 00:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából egyetértek az első válaszolóval.

Az átszálláson nem aggódnék. Ha az Air France neked egy óra átszállással adja el egyben a jegyet Orlandoig, akkor az ő felelőssége, hogy elérd a csatlakozást. Amennyiben ez késés miatt nem jön össze, akkor meg fogják oldani, hogy elérd az úticélodat egy másik járattal.

márc. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Érdemes az aer lingussal repülni Írországi átszállással

Dublinban van ugyanis 'pre clearance'

Ez azt jelenti, hogy az USA bevándorlási tisztviselő a dublini reptéren ellenőriz téged, így amikor megérkezel, nincs további vizsgálat, csak leszállsz a gépről és irány a kijárat

márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Sokszor még azonos terminálon is van újabb biztonsági ellenőrzés. Plusz nem tudom, hogy saját vagy valami amerikai légitársaság gépével mész-e, de még a beszállásnál is szoktak pluszban, ha laptop van nálad. Összességében egy óra átszállásra kevés, DE: eszedbe ne jusson két külön járatra venni jegyet, mert, ahogy fentebb írták, ha egy jegyet vettél, a légitársaságnak kell megoldani, hogy oda is érj. Hidd el, három-négy órás átszállási időnél sincs semmi garancia arra, hogy eléred a csatlakozást, de akkor neked kellene megoldanod a továbbutazást egyedül. Még az is lehet, hogy bevárnak, vagy felraknak a következő gépre. Azért a repülőjáratok ANNYIRA sosem pontosak, hogy ne tudnának várni 10 percet a kapu zárásával. Annyit tudsz tenni, hogy sietsz, nem állsz le nézelődni, plusz figyeled, ha előrevesznek pl. biztonsági ellenőrzésnél, mert olyat már tapasztaltam, hogy előreveszik azokat, akiknek indul a gépe.

ESTA-val belépéskor tőlem eddig mindig az utazás célját kérdezték csak és elkérték a szállásfoglalást. Illetve ha először mész, akkor csinálnak rólad fotót és leveszik az összes ujjlenyomatod (szkennerrel). Én eddig mindig nagyon kedves officereket fogtam ki, az is előfordul, hogy csak egy kedélyes beszélgetés alakul ki és semmi "komolyat" nem kérdeznek.

márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy nem sok dolgod van. Az esta nem probléma, ha nem vagy teljesen idióta vagy nem viselkedsz zavartan. A csomagodat intézik, szerintem az egy óra átszállási idő is simán elég lehet.
márc. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én idén már többször is voltam az Air France-al illetve egyszer a KLM-mel az USA-ban. Az előttem szólók viszonylag részletesen és jól leírták a válaszokat a kérdéseidre. (Igen, eszedbe ne jusson két külön jegyet venni! Tilos!)

Én annyit tennék hozzá, hogy egy amszterdami, és egy párizsi átszállásomkor is 1 óra 10-15 perc volt az átszállási idő. Ez bizony sietés végig, de teljesíthető. És igen, volt már nekem olyan, hogy a hivatalos indulási idő után fél órával még jöttek az utasok és a gép bevárta őket. Ennyi késést egyébként még simán behoz és pontosan érkezik majd. A légitársaság pontosan tudja, hogy melyik gépe hol jár és ha az egyik ráhordó késik, el tudják dönteni, hogy várjanak, vagy inkább átfoglaljanak téged egy következő járatra. Sajnos a légiközlekedésben mindig történhetnek késések, például volt már olyan, hogy ferihegyen már a gépen ültünk, éppen tankolták a gépet, amikor a kapitány bemondta, hogy vihar érkezett a reptér fölé villámlásokkal és addig meg kell szakítani a tankolást amíg el nem csitul. Szóval ha nem is mindennapos, de ilyen van és idegőrlő tud lenni, ha közben meg csatlakozásod van egy másik kontinensre.

Ha nem várnak meg, akkor oda kell menni a légitársaság információs pultjához, ahol már valószínűleg át is foglaltak. Adott esetben szállást, transzfert és kaja vouchert adnak, ha csak másnapi járat van.

Na most a CDG reptérről. Budapestről vagy Bécsből a 2-es F terminálba érkezik az Air France járata. Ez az EU-n belüli járatok terminálja. Innen kell átmenned a 2K,2L, vagy 2M terminálba. Mivel itt kilépsz az EU-ból, útlevélellenőrzésen esel át. Figyeld az EU-s útlevél sort, automata kapu lesz a végén, az arcképes részt lefelé fordítva beszkenneled az útleveled, kinyilik az üvegajtó, belépsz a fülkébe, NEM teszed le a kezedben lévő cuccot a talajra, leveszed a sálat,sapkát,szemüveget, belenézel a kamerába és kész, nyílik az ajtó, kiléptél az EU-ból. Most már csak meg kell keresned a kapudat. Ha M kapuról indul, akkor lesz egy hét perces buszozás is, ez a leghosszabb scenárió. A K kapukhoz a legrövidebb az eljutás.

Ha nem jön közbe valami nagyobb késés, a 70-80 perces átszállás is teljesíthető, még az M kapuk esetén is.

Annyi volt nekem most januárban mikor Houstonba mentem, hogy nem tudták átvinni a feladott bőröndömet a csatlakozó járatra, ezért amikor megérkeztem és fel akartam venni a baggage claimnél, már ott volt egy hölgy és aki nem találta a csomagját, azt egy listán ellenőrízte és mondta, hogy holnapi géppel utánunk hozzák és kihozzák a megadott szálláscímre. Még mindig vannak munkaerő gondok.

Én az utóbbi 7 évben legalább 50-szer jártam az USA-ban ESTA-val, soha semmi gondom nem volt a CBP officerrel. Amire figyelj, leírták a többiek, de nagyjából: utazás célja- for pleasure. Esetleg egy két programpontot megemlíthetsz, hogy mit akarsz megnézni. Legyen konkrét szállásfoglalásod, amit már az ESTA igényléskor megadsz, de ezt lehet változtatni, csak legyen. Ne haver vagy távoli rokon, akinek a nevét, foglalkozását sem tudod pontosan. Pontosan tudd, hogy mikor indulsz vissza, mikorra szól a return jegyed. Legyen nálad annyi pénz (készpénz és hitelkártya, esetleg debit) amennyiből hihetően el tudod tartani magad a bevallott tartózkodási idő alatt. NE legyen nálad semmi olyan okirat, ami iskolai végzettséget igazol, születési anyakönyvi kivonat stb. semmi olyasmi, ami arra utal, hogy munkát akarsz vállalni, akár rövid időre is. Ne nézz ki szakadt junkie hippynek, de ha igen, akkor se legyen a telefonodon, üzenetekben, mailekben semmilyen utalás SEMMILYEN kábszerre. Ha esetleg rákérdeznek, és csak annyit mondasz, hogy egyszer 10 éve beleszívtál egy jointba, már nem fognak beengedni. Ha mindent normálisan csinálsz, szállás, visszajegy, pénz rendben, akkor kizárt, hogy ne engedjenek be, nem is nagyon kérdezgetnek, csak ha valamit nagyon elbaxtál. Ne vicceskedj, és akkor is csak solidan, ha ő kezdeményez. Ezért nem érdemes Air Lingusszal menni, ha az drágább.

márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A dublini átszállásnak annyi előnye van, hogy ott már át lehet esni az USA bevándorlási és vámellenőrzésén (pre clearance). Így az USA-ba már belföldi utasként érkezel.
márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7: Ami a jointot illeti, az USA több államában már teljesen legális, az tuti nem kizáró ok.
márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ami a jointot illeti, teljes tévedésben vagy. Az, hogy egyes államokban legalizálták, az nem jelenti azt, hogy szövetségi szinten is legális. És amikor te belépsz az USA területére, nem az adott állam hatóságával találkozol, hanem a szövetségi hatósággal, a CBP-vel. Az ő számukra viszont irreleváns, hogy vannak olyan államok, ahol legalizálták a marcsit, az ő számukra szövetségi szinten nincs legalitás. Ezt első kézből tudom, egy hosszasabb vámügyintézés során egy officer maga mondta el nekem, mi a helyzet. Erre mérget vehetsz.
márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!