Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Be tudok-e csekkolni repülőgép...

Be tudok-e csekkolni repülőgépre, ha egy órával a gép indulása előtt érkezem meg? Illetve ha Bergámóban letesz a busz menny idő míg a reptérre érek? (6:58-kor ér be a busz a repülő 8:05-kor indul).

Figyelt kérdés
Milánóba szeretnék utazni februárban. Február 7-én reggel mennék 8-án reggel jönnék vissza. (program egy esti koncert). Sajnos Milánóból Bergámóba kell utaznom, mert onnan indul a repülőgép, de egy órával előbb érnék csak a reptérre. A kérdésem, hogy lehetséges-e ennyi idő alatt becsekkolni?
2009. jan. 5. 00:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

a nemzetközi járatok check-injét egy órával a kiírt indulás előtt zárják le, hivatalosan már nem lehet beszállni, ha annál később érkezel

gyakorlatilag nekem soha nem volt még ebből problémám, volt, hogy csak 40 perccel előbb értem oda és felengedtek

2009. jan. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató. És ha még sem sikerülne, akkor ugye nem ragadunk ott?
2009. jan. 5. 05:11
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

A kérdés hogy átszálló jegyed van vagy fapadossal mész?

Pl én mikor New Yorkba mentem Londonban átszálltam, és késett a repülöm, simán megvártak. Mert ugye ilyenkor egy check in van ahonnan indulsz és az átszállásnál tudják hogy rám kellett várni.

2009. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
fapadossal megyek.
2009. jan. 5. 13:09
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Es ha a buszrol 7:10-kor szallsz le? Nem fog menni ez igy, inkabb keressel mas jaratokat!

Leszallsz a buszrol, azt sem tudod, elore, hatra, jobbra vagy balra indulj el, hogyan tudnal kierni a repuloterre, es odaerni a gepedhez ennyi ido alatt ugy, hogy egyaltalan nem tudod, hogy hova, merre menjel. Nem jo, keress mas megoldast.

Az egyik repulogeprol a masikra valo atszallas mas volt, hiszen ez a gep kesese gondolom maskor is elofordul, es igy van kitalalva, hogy bevarjak a masik gep utasat. De tegedet a buszrol gondolom hogy nem fognak varni.

2009. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Bergamoban közel van a reptér, de ha nem tudod merre menj akkor ne kockáztass. A repcsi nem vár rád, 2-3szor bemondják a neved, de ennyi. Ha mindenképpen így kell menned akkor alaposan nézd meg az útvonalat, pl: a www.maps.google.com-on és siess nagyon. Elméletileg elég lesz az időd. Busszal 10 perc, gyalog pedig kb 35 perc a reptér a városból.
2009. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Még egy kérdés? Van nagy csomagod? mert ha csak kicsi, akkor csekkolj be a neten és ezzel sem kell foglalkoznod.

Amúgy a check in 40 perccel indulás előtt zár.

2009. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Egy óra alatt kényelmesen be lehet csekkolni. Évente 8-10 alkalommal repülök, még sosem mentem ki a reptérre több mint egy órával indulás előtt, és sosem késtem még le a gépet. Ráadásul Bergamo nem egy hatalmas reptér, ahol kilométerekre lennének egymástól a kapuk, hogy időt kellene szánni a megtalálásra. Ami inkább necces egy kicsit, hogy az olaszok nem tartják annyira pontosan a buszmenetrendeket, lazán beérhet akár félórával később is a busz. A helyedben aznap éjjel inkább Bergamoban szállnék meg.
2009. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Megpróbálok mindenre egy kommentben válaszolni:


Este koncert megyünk, és annak valószínűleg csak hajnalban lesz vége. Sajnos ez a legelső busz Bergamóba. Írtam bergamóiaknak e-mailt, hogy legyenek szívesek pár információt megosztani velem (reptér távolsága pl). Ami plusz szerencse, hogy az egyik útitársam tökéletesen beszél olaszul.


Nem, nincs nagy csomagom, csak kézipoggyász. Megtennéd, hogy írsz arról, hogy pontosan mit is takar, hogy a neten csekkolok be?


Sajnos nem biztos, hogy megy a Bergamói megszállás. Részemről nem lenne probléma, de a barátaim, akik tulajdonképpen azért jönnek, hogy én menjek nem valószínű, hogy benne lennének.


Ha esetleg közölnénk a szimpatikus busz sofőr úrral, hogy nagyon sietünk talán nem késne fél órát. Talán ;D


Köszönöm nagyon a sok segítséget, erre tényleg nagyon szükségem van!

2009. jan. 5. 21:35
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy ryanair-ral repülsz Bergamoból, náluk a repülés előtt 4 nappal lehet a neten becsekkolni, asszem erről a mail címedre levelet is fognak küldeni, de az adatlapodnál a honlapon tuti megjelenik, hogy becsekkolás. Ekkor csak megkell adnod az útleveled (személyid) számát és kinyomtatni a jegyet. A kinyomtatott jeggyel pedig kapásból nem kell sehol sorban állnod (kivéve a biztonsági ellenőrzést) és rohanhatsz a repcsire.
2009. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!