Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kinek volt már valamilyen...

Kinek volt már valamilyen utazással kapcsolatos problémája és hogyan oldotta meg?

Figyelt kérdés
Elsősorban külföldi utazás és jegyekkel, dokumentumokkal, helyi hatóságokkal kapcsolatos probléma érdekel, tehát nem a "ment a hasam" típusú problémák. Milyen nyelven sikerült kommunikálni, szükség volt-e konzuli, követség segítségre, stb. Főként Európa, Nagy-Britannia, tehát nem egzotikus, távoli országok.

máj. 20. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ez mennyire érdekel, de nekem ez volt a legnagyobb problémám. Mexikóba utaztam, Mexikóvárosban szálltam át egy belföldi járatra. Az oda tartó gépem sokat késett. A nagy rohanásban megkérdeztem vagy 4-5 embert, hogy merre van a másik terminál, mire találtam olyat, aki normálisan el tudta mondani angolul. Én végül épphogy elértem, de a csomagom nem. Szerencsére tudtam a címét annak, akihez mentem, és az elveszett csomagokkal foglalkozó ember tudott angolul, így megadtam neki a címet, és másnap délelőtt kihozták.
máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Mi minden külföldi nyaraláson (évi két alkalom) bérelünk autót, ami előre le van foglalva. Egyszer volt valami probléma, sem debit sem credit kártyánkat nem fogadták ál. Másnap bementünk egy másik autóbérlő céghez és ott béreltünk. Sajnos igy jóval drágább volt de nem volt mit tenni.
máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lopták el az útlevelemet Bangladesben, ültem fogdán mindenféle kamu indokkal több afrikai országban és Bolíviában, stb. Európában a max segítség, amire szükséged lehet, az ideiglenes útiokmány egy konzulátusról vagy követségről. Minden más annyira fejlett és egyszerű, hogy kétszámjegyű IQ-val bárki megoldja.
máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban nagyon sokat utaztunk autóval Európában, többször kellett mennünk mindenféle szervizekbe mert vagy pont akkor lett valami baja a kocsinak, vagy kisebb baleset ért. Eleinte Daciaval mentünk, olyan szervíz nem volt egyáltalán, de valami Renault koppintás volt, ezért oda kellett vinni ilyenkor. Sajnos ezt a műsort aztán tavaly sikerült újrázni, de legalább nem Daciaval. Hollandiában történt, angolul sikerült kommunikálni (nehézkesen, valami bevándorló, talán pakisztáni? családé volt a szervíz), kártyával nem lehetett fizetni.

Spanyolországban ellopták az útlevelünket, akkor még kellett, de viszonylag kevés problémával sikerült megoldani. Voltunk a rendőrségen, de arra nem nagyon emlékszem, kicsi voltam. Emlékeim szerint viszont a konzulátuson magyarok voltak az ügyintézők, ott egyszerű volt. Viszont otthonról kellett küldetni plusz pénzt ugyancsak a lopás miatt, azt nem tudom hogy oldották meg. Kártya akkor még nem volt.

Krakkóban megbüntettek a buszon, mert az ellenőr szerint túl nagy táskáink voltak. Ezt azóta se tudom hogy jogos volt-e. Egyikünktől elkérte az útlevelét, és nem adta vissza, amíg nem szálltunk le és vettünk ki pénzt az automatából, hogy kifizessük a büntit. A kaller tudott angolul.

Amúgy az a fentieknél egy hasmenés simán lehet rosszabb, sajnos tapasztalat :p.

máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3.-s melyek voltak azok az afriakai orszagok?


Nekem a lgnagyobb (de leginkabb a legdragabb) gndom az volt hogy toroltek a hazafele jovo jaratomat es masik tarsasagra uj jegyeket kellett venni, ez kettonknek 300 ezer forint penkidobas volt.

máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
@5 Guinea volt a legrosszabb, ott három napig szívtam egy csótányokkal teli, döngölt földpadlós lyukban, a rendőrök meg végig arra játszottak, hogy mikor vagyok hajlandó megkenni őket, aztán amikor rájöttek, hogy nem fog menni, elengedtek.
máj. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!