Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nyaralason ti ezt hogy csinálj...

Nyaralason ti ezt hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Olyanokat kérdezek akik egy fiatalabb (30 körüli) pár és nincs gyerek. Ti amikor utaztok (hova szoktatok? Közel, tengerpart stb? Repülővel? Vagy kocsival? Esetleg távolabbi célpontok?)

Ti ilyenkor milyen szállást foglaltok? Esetleg hotelt ellátással? Vagy hotel és mindig étteremben esztek? Vagy magatokra foztok airbnb-ben? Mennyire aktív az utazás, inkább túra, nevezetességek megnézése, vagy tengerparton fekvés és koktelozas, vagy ezek kombinációja? Minden erdekel:)

Mielőtt valaki rakerdezne, miért erdekel: csak úgy kíváncsi vagyok, másoknak mik a szokásai ezen a téren! :)


máj. 22. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában tengerpartra megyünk, szállodába vagy apartmanba. Nyaraláson nem vagyok hajlandó főzni :), úgyhogy átlag napi 1 éttermezést iktatunk be, főleg vacsoraidőben. A reggeli az vagy szállodai vagy hideg a szupermarketből vagy péktől, napközben meg valami street foodot eszünk legtöbbször.
máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hegyekbe megyünk, és aktívan, túrázással, mászással töltjük az időt. Ha lent foglalunk szállást, akkor apartman, reggel hideg étel, napközben valami péksüti, műzliszelet, esetleg szendvics, este jellemzően valami egyszerű meleg ételt csinálunk (pl. tészta + szósz + sajt), nagyon ritkán pizzéria, étterem, de nem vagyunk étel centrikusak, nem ezért megyünk. Ha fent menedékházban, akkor félpanziót kérünk, mert oda nem célszerű túl sok kaját felcipelni.
máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat:)

Első, mi is kb így csináljuk, mi kb a hotel reggeli után mindig csak estére ehezunk meg, és akkor valami helyi kaját próbálunk enni étteremben:)


Masodik: az igen, nagyon jól hangzik hogy ennyire aktívak vagytok, nekem is van ismerősöm, akinek a nyaralás a hegymászás:) én is szeretek "hegyet mászni", persze nem profin, de ilyen 2000-2500 m-es hegyekre szoktunk felmenni és nagyon nagyot ad az az érzés, persze utána iszonyatosan elfaradok és egy ideig nem megyünk ilyen túrára 😀 de minden elismerésem azoknak,akik így nyaralnak, én ehhez picit lusta vagyok, nekem ez olyan dolog szokott lenni, amit tervezünk, nem annyira van kedvem hozzá előtte, de tudom mennyire jó érzés és utána iszonyat boldog vagyok hogy megcsinaltam és mennyire gyönyörű dolgokat láttam

máj. 22. 22:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Főleg belföldre vagy a környező országokba megyünk, autóval.

Szállást booking-on szoktunk foglalni. Igazából mindegy hogy hotel vagy apartman, az ár dönt és az elhelyezkedés. Ha van reggeli az árban, akkor jó, de nem baj, ha nincs. Félpanziót nem szoktunk kérni, mert napközben eszünk valahol.

Várost nézünk, múzeumok, ha van olyan természeti környezet, akkor kirándulunk is. Gyakran nem csak helyben nézünk körül, hanem megyünk máshova is, ami belefér. Nem vagyunk azok a nagy tengerpartozós, fürdőzősök.

máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Korábban Hajdúszoboszlóra mentünk, most Miskolctapolcára fogunk menni, sokkal régebben a Balatonhoz és Gárdonyra mentem. Miskolcon én voltam többször, páromnak is tetszett 2 nap alatt, és párom ötlete volt nyárra több nap mindennel együtt. ^.^ Apartmanokba és vendégházakba szoktunk menni, illetve én túrák miatt évente többször üdülök.


35/F

máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Mindig külföldre megyünk. 1-1 alkalommal voltunk Angliában, Egyiptomban és Jordániában, Olasz és Görögországban már többször (nem tudom pontosan, olyan 4-6 alkalommal), és már 2-szer az USA-ban.

A nagy nyaralásunk mindig augusztusban van, ez 14-18 nap szokott lenni. Ezen kívül tavasszal és tél elején megyünk pár naposra.

Bármelyik országba is megyünk, bármennyi napra, mindig repülövel megyünk és ott autót bérlünk és autós körutazást tartunk. Tehát sosem vagyunk csak 1 helyen. Nagyon szeretjük az autóból nézni a tájat és így rengeteg helyet megnézhetünk. Pl a 4-5 alkalom alatt már szó szerint egész Görögországot bejártuk.

Nagyon szeretjük mindenhol megnézni az ókori romokat (már ahol van), illetve szeretjük a helyi piacokat és a múzeumokat is. Ha van lehetőség 1-1 napra elmegyünk a tengerpartra is.

Mindig kisebb (olcsó) hotelekben szállunk meg ahol általában van reggeli. Ebédre mindig étterembe megyünk, vacsorára vagy szendvicset eszünk vagy szintén éttermezünk. Ilyen téren nem szoktunk a kaján spórolni, főzni sosem főzünk.

máj. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Általában körutazásokat tettünk egy kijelölt helyen, kb. háromcsillagos hotelekben szálltunk meg, és éttermekben ettünk. Annyira nem élveztem, túl nagy távolságokat tűztünk ki, és sokszor az egész nap azzal ment el, hogy csak ülünk a kocsiban. Jobban szeretek normálisan letáborozni egy szálláson, és alaposabban megismerni egy kisebb környéket.
máj. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig tömegközlekedéssel utazunk, így olyan helyeket célzunk meg, ahol ez értelmesen megoldható. Nem gond, ha valami eldugott busz vagy vonat menetrendjéhez kell alkalmazkodni, de ne olyan hely legyen, ahol a fő látványosságokat autóval érdemes bejárni. Hosszabb utazásokra külföldre szoktunk járni, Magyarországon belül nagyon sokat kirándultunk korábban, plusz nincsenek akkora távolságok, hogy egy hosszú hétvége alatt ne tudjuk bejárni. Mindig új helyeket szeretünk felfedezni, és van is a fejünkben több, mint elég útiterv, szóval azokat valósítjuk meg. Egyelőre nagyrészt Európán belül maradtunk, itt van elég variáció.

Általában egy-két éjszakát töltünk egy helyen, így szállásból általában a legolcsóbb még megfelelőt választjuk. Fontos szempont a központi elhelyezkedés, és igyekszünk olyat választani, ami szimpatikus, szépen berendezett, illetve ha van nem sokkal drágábban, akkor reggelis szállást választunk. Ezek általában apartmanok, panziók, ritkán hotelek. Próbáljuk kerülni a családdal együtt lakós magánszállásokat és a több fős hostelszobákat, de ha nagyon drága a többi, akkor inkább kibírunk ezekben egy-egy napot.

Nagyon aktív utazásokat szervezünk, folyton megyünk, mindent megnézünk, mozgásban vagyunk. Városnézés és természeti látványosságok kombinációja, emelett pedig nagy szerepet kap, hogy a helyi gasztronómiát is megismerjük, általában napi egyszer beülünk valahova enni és emellett az összes helyi terméket felvásároljuk a boltban, ez adja a hidegélelmet a másik étkezésre.

máj. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!