Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szeretnék Magyarországról...

Szeretnék Magyarországról kivándorolni minél hamarabb, nincs mi idekössön! 38 évesen hová lehet a leggyorsabban kijutni?

Figyelt kérdés
Kanada, Dél-Afrika, Dél-Amerika érdekel elsősorban. Csak messze legyek innen m indentől és mindenkitől
2010. okt. 29. 12:45
 1/9 anonim válasza:
52%
Na igen, menekülni a legkönnyebb. Arra pedig igazán bármelyik hely megfelel.
2010. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Ez engem is érdekelne:)
2010. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
hány éves vagy?
2010. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

jah bocs nem figyeltem látom már

38 éves vagy

családod nincs?

van vmi végzettséged?

beszélsz nyelveket?

2010. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Én Kanadába mennék helyedben, vagy Londonba. Persze csak akkor indulj el, ha beszélsz angolul.


Kanadában könnyebb, mert sokat segítenek a letelepedésben. Kötelező nyelvtanfolyamra kell járnod, kapsz kis lakást, bérletet, pénzt.

2010. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Mivel egyidősek vagyunk,és tapasztaltam ,hogy ennyi idősen milyen lehetőségeid vannak külföldön így tudok némi infót adni.

38 évesen sokkal nehezebb minden mint fiatalabb korban.Akárhová mész a nagyvilágba a kor ott is kornak számít.Ha van is megfelelő nyelvtudásod,ha van is megfelelő anyagi tőkéd,nem biztos ,hogy találsz munkát is.Ugyanis sok helyen nem szívesen alkalmaznak 38 évesen több okból is.

1. Egyes országokban magasabb bért kell fizetni a különböző korosztálynak.

Vegyük Angliát pl:(én itt vagyok,és ezt tudom)

Ha egy 18 éves elmegy takarítani a cég a törvény szerint megadható legkisebb összeget adja 4.60/óra,ugyanezért a munkáért egy idősebb korosztálynak már 5.60/órát kell fizetnie.Így a cégeknek jobban megéri ha fiatalt alkalmaznak.(tudom,hogy Canadában is van ilyen rendszer)

A komolyabb állásoknál meg az a gond,hogy ebben a korban már elvárják,hogy legyen megfelelő gyakorlata,és referenciája.Sok helyen a fiatalt azért is alkalmazzák szívesebben mert azt hiszik,hogy szívósabbak.

Még valamit.Azok a helyek amiket írtál nagyon nehéz bejutni.Mert ha jól tudom vízum kötelesek,és a munkavállaláshoz elvárják a megfelelő nyelvtudást is.

Ha már annyira menekülni akarsz miért nem választasz olyan helyet ami könnyebben elérhető? Nem kötelező onnan sem hazajárni.

üdv

2010. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
37%
Jajj és szerinted kit érdekel hogy nincs ami téged isde kössön? :S plázap*csa
2010. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
ez igazán értelmes hozzászólás volt kedves utolsó, de kifejtenéd nekem hogy hogy lehet egy 38 éves férfi plázap*csa? -.-'
2010. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Kanada lesz a legnehezebb, nemrég annyira megszigorították mind a bevándorlóknak, mind a túristáknak a bejutást, hogy már nehezebb, mint az USÁ-ba! Új törvényük összefoglalása: "Kanadát meglátogatni nem jog, hanem kiváltság."


Dél-Afrikába valamivel könnyebb lesz, végülis nem rosszabb hely, mint Magyarország, de valamivel veszélyesebb. A meleg klímában meg az afrikai élővilág látványától biztos jobb kedvre derülsz :)


Dél-Amerika nem egységes kultúrájú hely, és életkörülmények tekintetében sem egyforma.


A "legjobb" helyek Chile és Argentína, ezek Magyarországra hasonlítanak, de kicsit veszélyesebbek, Brazília putribb, Thaiföldre, Vietnámra hasonlít inkább. Viszont manapság nem olyan népszerűek bevándorlásügyileg ezek az országok, mint a 20. század elején voltak, úgyhogy biztos szívesebben fogadnak bevándorlókat. Annak ellenére, hogy ezekben az országokban nagy a bűnözés, a helyiek nagyon kedvesek és abszolút nem görcsölve, szenvedve élik az életüket, mint a magyarok.


Egyébként európai országot miért nem írtad a célországaid közé? Elég Ausztriába átmenni, és már nem kell az itteni dolgokkal foglalkoznod, ahogy mi sem foglalkozunk vele, hogy Ukrajnában mik történnek.


EU-n belül elég könnyű máshova költözni és letelepedni egy Chilébe, Dél-Afrikába költözéshez képest.


Én Hollandiát és Nagy-Britanniát ajánlom. Hollandia nagyon befogadó ország, nagyon fejlett a technika és a tudományos gondolkodás, az emberek kedvesek és toleránsak. Szerintem a legkirályabb ország a világon!

Nagy-Britannia se rossz, oda inkább vidékre éri meg menni, mert London túlzsúfolt és tele van szerencsét próbáló fiatalokkal a világ minden tájáról.

2010. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!