Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel külföldre dolgozn...

Kisgyerekkel külföldre dolgozni? Lehetséges?

Figyelt kérdés

A párommal anyagi csődbe kerültünk idehaza, és nem is találunk munkát. Az egyetlen jó megoldásnak az tűnik, ha külföldre megyünk dolgozni, mindkettőnknek keresett szakmája van. (Ő CNC-forgácsoló, én szociális gondozó vagyok.) Én jól beszélek angolul, ő kevésbé, de tanulékony.


Van azonban egy két és fél éves kisfiunk. Miatta másképpen kell gondolkodnunk a lakhatás szempontjából, és gyermekfelügyeletre is szükségünk lesz.


Van itt olyan, aki kicsi gyerekkel belevágott a kiutazásba? Mik a tapasztalatok?


2010. nov. 25. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Gyere csak a kezdet nehéz lesz. 2 éve vagyunk kint már nem gond, a gyerekek már beszélnek én még csak tanulom a nyelvet. Ovi van 3 éves kortól, ugyan egy kicsit drága. (Németo.)
2010. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

SZia!

Mi már költöztünk párszor. Először terhesen, aztán az újszülöttel, majd két picivel, most utoljára éppen másfél éve. Igaz akkor az enyémek már 4 és két évesek voltak.

Azért amíg nincs munkátok én tuti nem mennék. Nekem van pl. ápoló ismerősöm, aki 3 éve lakik külföldön, de még mindig nem tudott elhelyezkedni, semmire nem ment az otthoni papírjaival. Én bizonytalanba biztos nem menneék a kisgyerekkel. Ha van meló utána jó lesz. kérdés, hogy merre felé akartok menni, mert mondjuk angollal, szerintem németben nehezen boldogultok, ilyen területeken. Angliában még nem laktam, ahhoz nem tudok hozzászólni.

2010. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel angolul tudtok olyan országba mennék, ahol ezt beszélik, de mindenképp készüljetek fel arra, hogy nagyon nehéz lesz az eleje. Én semmiképp nem cibálnám az egész családot egyszerre, csak nálatok pont az a gáz, hogy pont te beszélsz angolul és nem a párod. Persze még így is meg lehet próbálni, ha a párod legalább annyira elboldogul, hogy tud picit kommunikálni. Ő kijön, keres melót, szétnéz, megerősödik és x hónap után, amikor már stabilabb a helyzet jöttök ti is a gyerekkel.


Angliában 1 év után járnak gyerek után kedvezmények. Van albérleti hozzájárulás és adókedvezmény, de persze megélni ebből sem lehet. A támogatások a bevétel függvényében járnak. Minél több a bevétel annál kevesebb a támogatás.


Egy zárójeles megjegyzés, csak hogy képben legyél a helyi kolbászról és aranytányérról:

Én rengeteg helyi (London), ráadásul angol (legalábbis brit) anyukával találkozom, akik part time-ban dolgoznak és mind mondja, hogy a fizujuk pont arra elég, hogy kifizessék az ovit, ahova beadják a gyereket, amíg dolgoznak.

Viszont az tény, hogy ha apuka kicsit jobban keres, mint a minimálbér, akkor abból már ellehet tartani egy családot. De a minimálbér nem elég hozzá! Viszont az elején gyanúsan cask minimálbér lenne, lévén a párod nem beszél angolul és helyi tapasztalata sincs.


Szóval összefoglalva... itt kemény munkával lehet jobb létet elérni és azt sem két pillanat alatt, hanem kell hozzá pár év. De itt ugyanezzel a kemény munkával és kitartással messzebb lehet jutni mint otthon.


Ja és még valami. Pont a napokban láttam az iwiw-en egy londoni fórumot az egészségügyi munkákról. Olvasd át... [link]


Sok sikert!

2010. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, különösen az utolsónak. A linkért örök hála!


Nem tudom, hogy lesz, de mindenképpen lépnünk kell valamerre, mert idehaza gyakorlatilag feléltük a nagy jólétben mindenünket... Itthoni fizetésből szinte kizárt, hogy valaha is otthonunk, emberhez méltó életünk legyen.


Nem a semmire mennénk ki, igyekszem közvetítő cégekkel beszélni, és vinni némi tartalékot, pár hónapra. Gyerekkel nem szabad kockáztatni.

2010. nov. 27. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!