Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek ha egy spártai...

Szerintetek ha egy spártai katonát meg egy gladiátort szembe állitanak egymással ki nyerne?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 14:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
spártai !
2010. dec. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
sakkban?
2010. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
nem sakkban hanem igazábol..:) de szerintem is spártai..:)
2010. dec. 5. 16:22
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy a gladiátor nyerne. Az lehet, hogy a spártaiak kemények voltak, de ők csakis falanx-ban harcoltak, sohasem harcoltak egyénileg, csak tömegben a nagy pajzs mögött. Egy gladiátor pedig csak egyedüli harcra volt kiképezve. Bár egy gladiátoron nincs annyi páncél, viszont sokkal gyorsabban mozog mint a spártai a nagy pajzzsal, viszont ha a spártai eldobja a pajzsát, hogy megszabaduljon a tehertől akkor neki annyi. A gladiátor rádobja az ólomnehezékes hálót, mondjuk alulról a lába köré, mire spártai felkel, addigra a háromágú szigonnyal le is van szúrva. Mellesleg a testméretek sem egyformák. Egy spártai max. 70 kg körül mozoghatott, egy gladiátor (attól függ, melyik törzsből került hadifogolyként rabszolgasorba, lehetett trák, afrikai, germán, gót. Nagyobb és erősebb testalkatúak voltak.)

Az a baj, hogy sokan rávágják, hogy spártai, csak azért mert megnézték a betegesen látványosan sikeredett 300 című filmet. És a kérdésben úgy szerepel, hogy egymás ellen a két harcos, vagyis 1 vs 1 párbaj. Párbajban a gladiátor győz. Ha tömegharc lenne, mondjuk 3000-3000 fő, úgy valószínűleg a spártaiak nyernének, bár a Spartacus féle rabszolgafelkelés idején, a gladiátorokból toborzott rabszolgasereg, jó pár római sereget legyőzött (akik szintén falanxban harcoltak), és csak azért buktak el mert a vége felé hatalmas volt a túlerő. Szóval nem kell túlbecsülni a spártaiakat.

2010. dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem érdekesebb lenne a kérdés ha egy spártai vagy egy gladiátor ellen egy mai fiú állna ki ( emo-s, vagy akárki), vajon ki szaladna el elsőnek?? Ki hugyozná össze magát??
2010. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
háát ez is ember függö...
2010. dec. 5. 16:55
 7/39 A kérdező kommentje:
a harmadik válaszolo nagyon köszönöm mert sokat segitettél nekem most az öszintét meg mondva tetkot csináéltatok magamra csak nem tudom hogy spártai harcost tegyek magamra vagy pedig 1 gladiátort...
2010. dec. 5. 16:57
 8/39 anonim ***** válasza:
Azon is godolkoz el, hogy a gladiátor saját magáért harcolt míg a spártai a hazáért meg pénzt is kapott érte. Hova lesz a tetkó?
2010. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Szerintem egy gladiátor keményebb. Én a Te helyedbe azt, nyomatnám fel tetoválásnak. De persze te tudod, te döntsd el.
2010. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim válasza:
86%
ésha hitler és napóleon cselgáncsozna egymás ellen, ki nyerne?
2010. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!