Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki utazott már repülővel...

Aki utazott már repülővel Kanadába, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron mennék Kanadába, egészen pontosan Torontoba. Ez lesz életem első repülése és őszintén szólva nagyon parázok tőle. Valami tipp, hogy hogyan enyhíthetném a félelmem? Ezenkívül kíváncsi lennék még arra, hogy mivel szoktátok elfoglalni magatokat a hosszú úton (12 óra összesen, ha jól tudom) az étel-ital milyen a gépen, és hogy szokott-e lenni bármilyen komplikáció útközben, pl légörvény, vihar stb..

Köszönöm. :)


2010. dec. 27. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én amikor félek,a gépen,hátradőlök,becsukom a szemeimet,és mély levegőket veszek lassan.Így megnyugszom,és még jól is esik.Vagy ha tudod próbáld meg átaludni az utat. A gépen ugyanolyan kajákat adnak mint a vámmentes helyen,csak a gépen drágágbb,ezért lent vegyél meg mindent amit akarsz,javasolt innivaló,és szendvicsek.

Ételt,italt nem vihetsz magaddal.

Az utat én olvasással,film nézéssel (galaxy s-re tök jól lehet filmeket rátenni) ha társaságba mész,akkor beszélgetéssel jól ellhet tölteni.

Feltétlenül vigyél magaddal SAVANYÚ!!!gumicukros,és felszállásnál,és leszálásnál egyél,mert ha rágsz nem dugul be a füled,és nem fog fájni sokáig! Légörvénybe egy út során mindíg többször is belekerül az ember...semmi extra...picit pár másodpercre megrászkódik a gép...enyi...


Jó utata kívánok! Ha van még kérdésed írj bátan! ;)

2010. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
előző vagyok,ételt vihetsz,de csak olyat ami nem folyós!!!italt csak a vámmentes helyen vehetsz,és csak azt viheted fel!
2010. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Legyen Nálad rágó vagy valami rágható dolog, mert kellemetlenül be tud dugulni a füled a nyomásváltozástól. Ha nem fapadossal mentek, akkor ilyen hosszú utakra szoktak filmet vetíteni. Én amúgy könyvet szoktam vinni magammal, mert gépen aludni eddig még nem sikerült. Ha éjszaka utaztok és lenyomták már a lámpákat, még mindig ott van a film. :)Turbulencia természetesen előfordulhat. De akkor villan egyet az öveket bekapcsolni lámpa. Akkor zötykölődik a gép. Van, hogy kicsit, de volt, hogy kizuttyant egy pár csomag a csomagtartókból. A kézipoggyászodban semmiképp ne legyen körömeszelő vagy manikűr olló, mert elveszik. Amúgy repülőn a legbiztonságosabb utazni. Autóval 1000x veszélyesebb. Szal no para.
2010. dec. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy tengerentúlra lehet fapadossal utazni.3 éve még volt a Malévnak közvetlen torontói járata,én azzal utaztam,a kaját még a jegyvásárláskor le tudtuk egyeztetni,hogy húsmentes menüt szeretnék,kifogástalan volt,a repülési idő alatt 5x kaptunk komplett étkezést.Italt vegyél,mielőtt a gépre felszállsz,mert azt keveset adnak.Takarót,párnát,szemmaszkot adnak,fejhallgatót is,rendeteg zenéből választhatsz,filmet is lehet nézni.Folyamatosan tájékoztatnak arról,hogy éppen hol jár a gép,milyen magasan,milyen sebességgel.Semmilyen rendkívüli esemény nem történt.Jó utat!
2010. dec. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia. Mi tavaly Bécs-London-Toronto vonalon voltunk British-sel, idén Pest-Frankfurt-Toronto Lufthansa-val. Átszállás nem egyszerű egyik helyen sem, színvonalban British jobb: fejtámlába beépített tv (azaz, zene is, meg ilyenek), kényelmes gép. Én próbáltam filmezni, hogy aludjak (besegítve az ingyenes alkohollal:)), de nekem nem sikerült. Légörvény egyszer volt komolyabb, amikor a stewardes szólt, hogy menjek vissza a helyemre azonnal, és kapcsoljam be az övet. Ja, és nekem nem dugult a fülem.
2010. dec. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek, nagyon kedvesek vagytok. :)

Igazából az érdekelne még, hogy mi van ha pl nagyon nagy vihar van, villámlik stb..?

2010. dec. 29. 13:19
 7/16 anonim ***** válasza:
Teljesen 1000 százalékban biztos lehetsz benne,hogy ilyen NINCS!!!!!!!!!!a repülőgép a felhők FELETT repül,ezért sem viharba sem pedig villámlásba nem ütköztök...első válaszadó vtam amúgy:D
2010. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam (2010) Torontóban, Bécsből mentem. Nekem ez volt az első hosszabb repülőutam, én is féltem kicsit tőle. Nem magától a repüléstől, hanem a bevándorlásiaktól Torontóban. Végül nekem szerencsém volt, simán átengedtek, nem állítottak félre, de ehhez tényleg szerencse kell.

Magától a repüléstől ne félj, furcsa érzés lesz, de meg lehet elég hamar szokni. A mély levegővétel és a rágó vagy cukor tényleg segít. A kaja és filmvetítés légitársaság függő. Én Air Transat-tel voltam, odafelé három filmet, visszafelé kettőt vetítettek. A kaja annyira nem volt híres, de mivel más tengerentúli utam még nem volt, így nem tudom összehasonlítani másokkal. Akkor ez volt a legolcsóbb, nekem ez számított.

2011. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én már kerültem viharba Torontóból hazafelé. A felszállás után kb. fél órával, az óceán felett. Nem mondom, h nem paráztam, de semmi különös. Inkább a látvány volt egyidejűleg félelmetes és nagyon szép is. A személyzet a helyén volt, kedvesek voltak, megnyugtattak. Szóval ne parázz. Semmi extra (így utólag:-)))
2011. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És szerintetek melyik légitársasággal a legajánlatosabb menni? Mennyire számít ilyen helyzetben az, hogy az olcsóbb vagy a drágább jegyet veszem meg?

2011. jan. 4. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!