Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » London (induló tőke összege)?

London (induló tőke összege)?

Figyelt kérdés
Ha szeretnék kimenni Londonba, mennyi pénzre lesz szükségem (ft-ban) .. utazás ,szállás,kaja...Míg munkát találok. Illetve van e olyan weboldal,ahol konkrétan londoni állásokat tesznek fel,és nincs benne magyar közvetítőcég.
2011. febr. 7. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha jol tudsz angolul es nem tetlenkedsz 2 het alatt talasz valami ganya melot, amibol eleldegelsz, kezdetnek az is jo. Egy szoba berlese heti 70 font korul mozog, a kaja meg heti 20-30. Ehhez jon a kozlekedes ami igen, igen draga. Egy het tehat olyan 50 ezer forint, 1 het kaucio van, ergo a minimum 150-200 ezer forint. Ha nagyon minimalisra akarod fogni, heti 25 ora munkaert cserebe kapsz szallast, ez azert jo, mert ez eleg keves munka ahhoz, hogy mellette keress full time melot es a szallas letudva. Ha tudok meg valamit segiteni, kerdezz.
2011. febr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Te már Londonban vagy, v volt már tapasztalatod? :)

A lényeg, hogy nem tudom hogyan menjek ki.. egyedül lennék.. A magyar közvetítöcégeknek nem jó híre van,elég sokszor pofára ejtik az embert,persze van olyan is amikor sikerrel jár az ügyfelük,ki kell fogni :)

Ahogy leírtad hogy mi mennyibe kerül,ugy arra jövök rá hogy a fizetésem megy rá arra hogy ott lakok eszek és közlekedek.Gondolom ez egy tréebb melonak a következménye lehet. Egyszer el kell kezdeni.. Vmi konkrét ötleteid vannak esetleg h hogyan, vagy abban már Te sem tudsz azért segíteni :)

2011. febr. 7. 14:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Nezd, itt a minimalber 5 es fel-6 font. Szamoljunk 40 oraval kb. kapsz heti 240 fontot. Ebbol 100 a kaja, lakas, es a tobbi mosopor, kozlekedes, ruha, tisztasagi dolgok. Valamennyit ha ugyes vagy tudsz belole felre tenni. En nem londonban elek, de hetente, 2 hetente jarok fel, meg vannak ott ismeroseim. A fo kerdes milyen az angolod??? Legy oszinte magadhoz, mert ha nem jo, nem erdemes belevagni. Munkat keresni pedig ugy kell, hogy besetalsz sok munkakozvetitohoz, illetve ettermekbe, barokba, uzletekbe es ott hagyod az oneletrajzod. Szoba is eleg sok fele van, ha epp a varos masik vegen kapsz munkat erdemes oda koltozni ha van ra lehetoseg, mert az utazas tenyleg sokat levesz. Ha van meg kerdes, hajra.
2011. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A nyelv miatt nem aggódom annyira, max annyi para van hogy 2 éve nem is használtam.. így föként a szókinccsel lehet probléma, de a kommunikácóképesség ugy gondolom megvan,kint pedig bele lehet rázodni sztem . -Bár tévedhetek-
2011. febr. 7. 15:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár tévedhetsz is...Nem olyan könnyű belerázódni az angolba ha itt kint vagy.Sokan ott követik el a hibát,hogy avval jönnek,hogy nekik angol középfokú nyelvvizsgájuk van,és tök jól dumálnak.Majd amikor kijönnek,éri őket a hideg zuhany mert egy ideig köpni.-nyelni sem tudnak..Én 5 év élek kint ,és még most is van amikor csak lesek,és nem értem mit mondanak(főleg telefonálás közben amikor egy hindus magyarázz angolul..áááá)

Fogadd meg az előttem író tanácsát.Ha nem jó az angolod,akkor ne várj gyors csodákat!! Ha úgy érzed jól tudsz kommunikálni,akkor is inkább számolj 1-2 hónapot munka kereséssel.Azt öröm csak nagyobb lesz(és pénzed is marad) ha korábban kapsz melót..

2011. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát kinek mi a jó angol tudás, nekem mázilm volt pl, azt hittem, hogy nem beszélek olyan jól angolul és féltem, hogy nem értek majd semmit (nem dolgozni jöttem, szóval nem volt ez akkora para), de kellemesen csalódtam, teljesen jól érthetően beszének az angolok, És mivel eléggé affektálva beszélnek, ezért talán kicsit lassabban is mint egy amerikai, plusz a mondatból a lényeget úgy hangsúlyozzák, hogy nem lehet nem érteni sztem.

Amúgy van aho nem 2 heti, hanem 1 havi kauciót kérnek, és londonban drága a szállás, az utazás nagyon, és eleinte amíg nem találz munkát tuti kell utazásra is költened (utána max odaköltözöl a unkahelyed mellé). Szóval 1 havi kaució plusz 1 havi szállás az eleve 560font, ha csak középfokon beszélsz angolul, akkor nem lesz egyszerű munkát se találnod, és az utazás londonban tudtommal legalább 30 font hetente (én mondjuk csak látogatóban voltam lononban, de sokkal drágább, mint máshol, ahol egy havibérlet ennyi). Plusz mindenki jön azzal, hogy a kaja...stb 20-30 font hetente. Hát én az első héten, amikor minden olyat meg kellet venni, amit egy hónapra vesz az ember (mosószer, tisztálkodási cucok...stb), akkor az első héten vagy 80 fontot elköltöttem csak a legszükségesebbekre és most se jövök ki soha 40 font alatt (mondjuk benne van, hogy minden hónapban veszek 1-2 új ruhadarabot, dehát ki nem)... Szóval én azt javasolnám, hogy 1000fontnál kevesebb pénzzel semmiképpen ne indulj neki, az meg kb 300000ft, de azért írd be valahova... Főleg, h nincs ismerősöd, szóval ha csak 2 hétre elegendő pénzed van és esetleg mégse találsz azalatt állást, ami simán előfordulhat, akkor mi lesz?!

De ha belegondolsz, akkor ezt nem olyan vészes összespórolni, úgy kell időzíteni, hogy az utolsó fizud akkor érkezzen a bankszámládra, amikor már kinn vagy...

2011. febr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20-30 font hetente kajára egy főnek????? :O :O :O Étteremben kajáltok, vagy mi? Mi a párommal hetente 15-20 fontot költünk kajára, és nem száraz kenyeret eszünk... Mondjuk nem is Wellingtont meg szarvasgombát vacsizunk... :D
2011. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, www.gumtree.com


itt találhatsz mindent, szállás (mindenképpen 3as zónán belül, de a legjobb, ha közel van a 2eshez), meló, akármi. Előző

2011. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:22


Kettőtöknek, vagy fejenként? Mert egyltalán nem mindegy, hogy csak magának főz az ember, mert 1 főre nem kerül feleannyiba a kaja, hanem szinte ugyanannyi (ugyanúgy meg kell venni a hozávalókat)...

És én mondjuk nem csak a kaját számoltam, de sztem a többiek sem, hanem ebben benne van a többi napi háztartási cikk is...

2011. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én is a gumtree-n találtam munkát.

Sokat dumáltunk, hogy mennyivel érdemes kijönni. Volt olyan ismerősöm, aki 40 fonttal jött ki, de arra jutottunk, hogy ha még egyszer ki kellene menni, akkor olyan 250.000 ft körüli összeg alatt nem indulnánk neki. Én 500 fonttal mentem (kb 170.000 forint volt akkor), és az bizony nem sok, hogyha válogatós vagy, és nem vállalsz be akármit. Nekem egy hónap alatt elfogyott, és utána tartoztam is haveroknak, úgyhogy mentem autót mosni, takarítani, amíg nem találtam valami rendesebbet.

Ha nem beszélsz magabiztosan angolul, akkor első körben igen jó eséllyel csak valami mosogatós, takarítós, autómosós melót kapsz, ami után nagyon kell pedálozni. Aztán sokan nem jutnak feljebb. Ha van szaktudásod, szakmád, akkor jobb esélyed van, de csak egy kicsit. Nincs kolbászból a kerítés.

2011. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!