Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Turistaként melyik város...

Turistaként melyik város tetszett neked a legjobban? London, Párizs, Róma, Amszterdam, Isztambul, Milánó, Prága, Velence, Berlin, Barcelona, Krakkó, Lisszabon. Stb?

Figyelt kérdés
Nem ott élés szempontjából érdekel, hanem turista-szempontból. Látnivalók, hangulat melyikben milyen? Melyik tetszett (rangsorolhattok is) és miért? Kihagytam még sok várost természetesen, írhattok még!
2011. jún. 8. 17:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Mindegyikben jártam többször is, de semmi értelme a rangsorolásnak.

Mindegyiknek van szép és kevésbé szép arca...

2011. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

ahogy első mondja

én is mindenbe jártam: de nekem ezek közül legjobban Barcelona és Istanbul tetszett

Istanbulban éreztem magam a legjobban de barcelona az csodálatos

Ezután rögtön Róma jön

de Párizs azért nem tetszik, mert ott nincs is fehér ember

2011. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ez rendívül hasznos volt. Ezt gondoltam.. Ha lusta vagy leírni, hogy melyikben mi tetszett, minek írsz?
2011. jún. 8. 17:43
 4/24 A kérdező kommentje:
2.: ez már jobb, köszönöm.
2011. jún. 8. 17:44
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Krakkó: Imádom! Hangulatos nagyon, főleg a nyárestén a posztótéren, amikor a Hejnal szól, az olyan romantikus! A lengyelek ha meghallják, hogy magyar vagy, rögtön megörülnek, mert ugye magyar-lengyel két jó barát... Sok látnivaló, múzeum, mind érdekes, a Jagelló egyetemet emelném ki, gyönyörű épület! Aztán Krakkó közelében a sóbánya is izgalmas (Wieliczka).


Berlin: Hatalmas és elsőre talán rideg. De mégis úgy visszamennék, sok részét nem láttam még. Gyönyörű zöld területei vannak, oda vágyom. Történelmi szempontból nagyon érdekes. Világ életemben utáltam a törit, főleg a hidegháború témát. Azonban egy rövid berlini látogatás után, mikor is megnéztem a főbb "kötelező" látnivalókat (Checkpoint Charlie, Fal-maradványok...), rájöttem, hogy eddig semmit sem tudtam a háború utáni történelemről, pedig nem is volt oly rég, szüleim fiatalsága. Berlinben nagyon sokat okosodtam.


Velence: Pár órát voltam csak ott, de nagyon hangulatos kis utcák vannak benne és ugye a víz... Izgalmas!


Róma: Hangulatos ez is, érdemes nem csak a turistás helyekre menni, hanem kis utcákban lézengeni. Azok a hangok, amik kiszűrödnek a lakásokból! :-) Zajos egy népség az olasz!


Párizs: Nem tudom, ott egy csoporttal voltam, nem saját szervezésben, és így annyira nem tetszett.


Többit passz.

2011. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

Velence tetszett a legjobban:)))

imädom...

2011. jún. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Nekem Velence nagyon tetszik, akárhányszor arra járok, oda mindig elmegyek, nagyon tetszik a víz, a szűk utcák, a sok turista, a hangulata. Meg Pisa tetszett. Szeretem még a német városokat Kölnt, Münchent, sajnos Berlinben még nem voltam.
2011. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező!!


Szerintem, meg te vagy rohadtul lusta!!!


No meg agresszív is !!

2011. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, kivéve a kis 60%-osnak.:)
2011. jún. 9. 13:41
 10/24 anonim válasza:
95%

Előre bocsátom:sajnos nem jártam mindegyikben, de ami megmarad egy városból az egy hangulat, vagy egy gesztus az ottani őslakosok valamelyikétől !

Igy nálam a rangsor az önzetlen emberségen mulik!

Igy aztán a kedvencem pl: Dublin- az Ír emberek szeretete miatt csodás. Soha nem felejtem el, amikor egy napos fakultativ kiránduláson a helyi buszsofőr mindekihez odajött, kérte mutatkozzunk be egymásnak és utána az ülésre behajolva átölelte a kinait, norvégot és minket magyarokat is ezzel a szavakkal: " Üdvözöllek Írországban, kérlek érezd jól magad nálunk ! "

Ugyanilyen alapon a görögök nálam a nyerők!

A piacról hazafelé tartó paraszt bácsi a gyerekeimnek olyan gyümölcsből álló szeretet csomagot adott, amit még 20 év után is emlegetnek...Mondanom sem kell, hogy nem engedte kifizetni, mert azt a gyerekeknek adta!

Mint város kedvencem Barcelona és Párizs is - de nem ilyen megfontolásból. Ott a kultura szerete a lényeg.Magdi

2011. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!